دانستنی هاقوانین مسکن

مواردی که نباید از مالک خانه پنهان کرد

توانایی ارتباط با مالک یا مدیر ساختمان در نقش مستأجر کلید آرامش و شادی در زندگی است. اگر مشکلات را به مالک اطلاع ندهید یا حضور میهمان‌ها یا کارهای غیر مجاز دیگر در ملک استیجاری را از مالک پنهان کنید، معمولا این رابطه تضعیف می‌شود. به‌ویژه اگر حیوان خانگی غیر مجازی را در خانه نگه دارید یا با خودداری از اطلاع‌رسانی به مالک درباره مشکلات ساختمان باعث بدتر شدن اوضاع شوید، ممکن است مجبور شوید هزینه‌ای اضافی به مالک بپردازید یا ممکن است مالک پول پیش شما را ضبط کرده یا حتی شما را از خانه بیرون کند.

در اینجا به مواردی اشاره می‌کنیم که نمی‌توان و نباید از مالک پنهان کرد:

  • هم‌خانه جدید: پیدا کردن هم‌خانه راه بسیار خوبی برای کاهش هزینه مسکن است، اما باید این موضوع را به مالک اطلاع داد و تأیید مالک را جلب کرد.
  • اجاره بخشی از ملک به دیگری: داشتن مستأجر پنهانی هم مثل داشتن هم‌خانه پنهانی از چشم مالک مخفی نمی‌ماند و گاه پیامدهای بسیار ناگواری دارد. همیشه شرایط اجاره‌نامه را در خصوص اجاره بخشی از ملک به دیگری مطالعه کنید.
  • حیوان خانگی: اگر بدون تأیید مالک در خانه حیوان خانگی نگه دارید و مالک از این موضوع مطلع شود، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه اضافی شوید. اما اگر نگه داشتن حیوان خانگی در ملک مجاز نباشد، ممکن است مالک از شما بخواهد به محلی دیگر نقل مکان کرده یا حیوان خانگی خود را به محلی دیگر ببرید.
  • مشکلات مربوط به نگهداری ساختمان: مشکلات ساختمانی مثل گرفتگی توالت، چکه کردن سقف، یا خرابی ناشی از آتش‌سوزی در آشپزخانه را باید به محض اطلاع و در اسرع وقت به مالک یا مدیر ساختمان اطلاع داد.
  • خرابی لوازم منزل: در صورت خرابی یخچال، خشک‌کن، دستگاه تخلیه زباله، یا سایر لوازم منزل، می‌توانید موضوع را به مالک اطلاع دهید تا این لوازم تعمیر شوند. در بسیاری موارد، مالک لوازم قدیمی را بدون دریافت هزینه از مستأجر تعویض می‌کند. اگر این لوازم نسبتا نو باشند یا به خاطر استفاده نادرست خراب شده باشند، ممکن است مالک هزینه را از مستأجر دریافت کند.
  • جانوران موذی: این جانوران از راه‌های گوناگون وارد ملک می‌شوند: ساخت‌وساز در ساختمان‌های اطراف گاه باعث ورود موش و جانوران جونده به ملک می‌شود. در بعضی موارد، دلیل ورود این جانوران به ساختمان این است که  مستأجران دیگر در ساختمان غذاهای خود را روی میز یا اوپن آشپزخانه گذاشته و روی آن را نپوشانده‌اند. در هر صورت، باید موضوع را فورا به مالک اطلاع دهید تا اقدام لازم را انجام دهد.


ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: realestate.usnews.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

نمایش بیشتر

یک نظر

  1. کاملا درسته. من واسه اینکه به صاحبخونه م اعلام نکردم که دوستم سه چهار ماهی می خواد خونه م زندگی کنه نزدیک بود جریمه ی سنگینی بدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن