خرید و فروشدانستنی هاقوانین مسکن

سرمایه‌گذاری در املاک استیجاری در آمریکا

درآمدی «بی‌زحمت» یا «پر دردسر»؟

سرمایه‌گذاری در املاک استیجاری از سال‌ها پیش جزء گزینه‌های افرادی بوده که می‌خواهند به جای سرمایه‌گذاری صرف در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک (Mutual Funds) و بازار بورس (Stocks)، تنوع بیشتری در گزینه‌های‌شان داشته باشند. اما املاک استیجاری، بر خلاف بیشتر سرمایه‌گذاری‌های رایج، گاه نیازمند کار عملی چشم‌گیری هستند که نمونه‌اش سروکار داشتن با مستأجران و تعمیر و نگهداری ملک است. برای کسب سود از سرمایه‌گذاری در املاک استیجاری باید هوشمندانه عمل کرد.

هر چند سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات را معمولا نوعی «درآمد بی‌زحمت» می‌دانند، اما این کار اصلا بی‌ز‌حمت نیست. برای رسیدن به سود سرمایه باید تلاش کرد. اگر پول‌تان را در صندوق‌ سرمایه‌گذاری مشترک (Mutual Funds) بگذارید، کسی به شما برای خرابی توالت زنگ نمی‌زند، دیوار خانه‌تان را خط‌خطی نمی‌کند، اجاره را عقب نمی‌اندازد، و دردسرهای مالک و مستأجری درست نمی‌کند.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

پیش از خرید املاک استیجاری به این شش نکته توجه داشته باشید:

کسب بیشترین اطلاعات ممکن: با سرمایه‌گذاران دیگر، کارگزاران وام‌های رهنی، و بنگاه‌های املاک باتجربه در زمینه ملک‌های درآمدساز درباره وضعیت مالکیت املاک استیجاری صحبت کنید و با مراجعه به کتب و مقالات مرتبط اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تصمیم‌گیری درباره آمادگی برای صاحب‌خانه شدن: خرید و مدیریت ملک هم پرسود است و هم پردردسر. آیا برای صاحب‌خانه شدن آماده‌اید؟ اتفاقاتی پیش روی‌تان است که اعصاب برایتان نخواهد گذاشت. روش‌های دیگری هم هست که فعالیت کمتری می‌طلبد؛ مثلا، شراکت در شرکت سرمایه‌گذاری با مسئولیت محدود (Limited Liability Company) که مالک املاک است یا مجموعه شرکت‌های املاک و مستغلات (Real Estate Investment Trust).

حساب و کتاب دقیق: سرمایه‌گذاری در ملک استیجاری در صورت سودده بودن، ارزش قابل توجهی به همراه دارد. ممکن است قیمت ملک بالا رود و بتوان با فروش آن سود چشم‌گیری به جیب زد، اما بسته به شرایط بازار ممکن است قیمت ملک پایین هم بیاید.

اطمینان از دسترسی به وجه نقد: اگر پولی در بساط نداشته باشید، پولدار شدن با خرید املاک و مستغلات بیشتر شبیه یک رویا خواهد بود که تحققش تقریبا غیر ممکن است. علاوه بر پول لازم برای پیش‌پرداخت، باید مبلغی را نیز برای تعمیرات و نگهداری پس‌انداز کنید و پیش از شروع سرمایه‌گذاری درآمد خوبی داشته باشید.

خرید ملک برای سکونت و اجاره: اگر می‌خواهید برای خودتان خانه بخرید، خرید خانه‌ای دو یا سه‌واحدی برای سرمایه‌گذاری شروع بدی نیست.

برنامه‌ریزی برای نحوه مدیریت: در بلندمدت شاید به این نتیجه برسید که بهتر است کار مدیریت هرروزه ملک را در مواردی مثل رفع و رجوع کار مستأجران و هماهنگی برای تعمیرات به شخص دیگری بسپارید و به او حقوق دهید. هزینه این کار بسته به شرایط فرق می‌کند، اما بهتر است ۱۰ درصد اجاره را برای این نوع خدمات لحاظ کنید. ولی باز هم خودتان باید در جریان کار باشید تا ساختمان همیشه در وضعیت خوبی باشد و مستأجران هم قابل اعتماد باشند.

آگهی اجاره و درخواست هم خانه خود را به طور رایگان ثبت نمایید

Image result for ‫ارسال رایگان آگهی‬‎

بیشتر بخوانید: هشت نکته برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات

بیشتر بخوانید: پنج راه برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات


ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: realestate.usnews.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت پیشنهاد مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن