اجارهخرید و فروشدانستنی هاقوانین مسکن

تأثیر جابجایی به خانه جدید بر مالیات امسال شما

استفاده حداکثری از تخفیف‌های مالیاتی

سال جدید و فصل جدید مالیاتی در راه است، هر چند شاید خیلی از ما برای این کار آماده نباشیم. فارغ از این که اظهارنامه مالیاتی را خودتان تکمیل کنید یا از خدمات اینترنتی یا خدمات حسابدارها و کارشناسان تنظیم اظهارنامه استفاده کنید، این پرسش همیشه به قوت خود باقی است: آیا سال گذشته جابجایی داشته‌اید؟ پاسخ این پرسش ساده و در حد بله یا خیر است، اما در ادامه همین بله یا خیر، پرسش‌های دیگری مطرح می‌شود که بدهکاری یا بستانکاری از اداره درآمدهای داخلی (IRS) را مشخص می‌کند. در این‌جا سه حالت احتمالی را با هم بررسی می‌کنیم تا ببینیم در هر حالت برای فصل آتی مالیاتی چه باید کرد.

جابجایی به ایالتی دیگر. مهم نیست خانه خریده‌اید، فروخته‌اید، اجاره‌ کرده‌اید، یا اسکان موقت داشته‌اید. اگر در سال گذشته به ایالت دیگری نقل مکان کرده باشید، باید اظهارنامه مالیاتی چندماهه را تکمیل کنید. چه در شرکت دیگری استخدام شده باشید و چه تحت استخدام همان شرکت قبلی به محل دیگری منتقل شده باشید، باید فرم W-2 را دریافت کنید که حاوی اطلاعات مربوط به درآمد برای هر یک از ایالت‌های محل اقامت در طول سال است.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

اگر دلیل جابجایی‌تان کاری بوده، شاید بتوانید مخارج جابجایی را کسر کنید. هر هزینه‌ای مثل هزینه انبار، باربری، و سفر را که جزء کسورات باشد می‌توانید از درآمد کسر کنید. پس بهتر است همه این اطلاعات را نگه دارید.

اگر هزینه جابجایی را شرکت یا کارفرما داده باشد، این هزینه مشمول تخفیف و کسورات مالیاتی نمی‌شود، اما بهتر است همه رسیدهای مربوط به هزینه‌های جابجایی را نگه دارید چون شاید کارفرما بعدا این هزینه‌ها را پرداخت نکند و امکان کسر آنها از مالیات وجود داشته باشد.

خرید خانه. خرید خانه، به‌ویژه برای بار اول، مخارج مالی جدیدی را در پی دارد، اما مالکیت خانه از لحاظ مالیاتی مزایایی هم دارد. شانس خانه‌دارها در این است که بهره متناسب وام  (تا سقف ۱٫۲ میلیون دلار بدهی)، مالیات متناسب املاک و مستغلات از زمان خرید، و هزینه‌های اخذ وام همگی قابل کسر از مالیات هستند.

اگر خانه را با وام خریده‌اید، یکی از مراحل اداری که باید طی شود پر کردن فرم ۱۰۹۸ پس از دریافت این فرم از شرکت اعطاکننده وام است.

اگر خریدار هزینه‌های مشمول کسر از مالیات و مالیات بر املاک را از محل وثیقه یا وجه‌الضمان پرداخت کرده باشد، لازم است بهره وام مشمول کسورات مالیاتی در این فرم درج شود. هم‌چنین حق بیمه مربوط به وام نیز باید در این فرم درج شود که اگر در سال گذشته پرداخت شده باشد، قابل کسر از مالیات است.

اگر خانه را نقدی خریده‌اید، فرم ۱۰۹۸ به شما داده نمی‌شود و بهره وام یا هزینه اخذ وامی وجود ندارد که لازم باشد به اداره مالیات گزارش شود. اما باز هم مالیات بر املاک قابل کسر است. یکی دیگر از مدارک مهم دیگر که مالکان جدید مسکن باید در زمان ثبت اظهارنامه تکمیل کنند تأییدیه مدارک انتقال مالکیت (closing statement) است که وکیل یا شرکت بیمه مالکیت تنظیم می‌کند، و هم‌چنین فرم جزئیات وام (closing disclosure) که وام‌دهنده باید دست کم سه روز پیش از اتمام معامله در اختیار خریدار قرار دهد. هر دو فرم حاوی شرح جزئیات مالی معامله، از جمله مبالغ پرداختی طرفین، نرخ بهره وام، و درصد پرداختی وام (point)، هستند و به این ترتیب خود فرد یا کارشناس مسئول تنظیم اظهارنامه می‌تواند به راحتی اعداد و ارقام لازم را برای گزارش به اداره درآمد داخلی (IRS) جهت بهره‌مندی از کسورات مالیاتی احتمالی پیدا کند.

در صورت دریافت وام مجدد یا تغییر شرایط وام، می‌توانید point یا درصدهای پرداختی در زمان دریافت وام جدید یا تغییر شرایط را از اظهارنامه کسر کنید، هر چند این کسورات یکجا نیستند و معمولا در نسبت‌های کوچکتر در طول دوره وام کسر می‌شوند.

فروش خانه. در صورت فروش خانه، همه کسورات مربوط به وام در اظهارنامه درج نمی‌شوند، اما در بیشتر موارد می‌توان سود حاصل از فروش خانه را از مالیات معاف کرد.

سود حاصل از فروش تا سقف ۲۵۰,۰۰۰ دلار برای افراد مجرد و تا سقف ۵۰۰,۰۰۰ دلار برای زوج‌هایی که اظهارنامه مشترک می‌دهند نیازی به درج در اظهارنامه ندارد، مشروط بر این که فرد یا زوج در پنج سال گذشته دست کم دو سال در این خانه ساکن بوده باشند.

علاوه بر تأییدیه مدارک انتقال مالکیت، بهتر است مدارک مربوط به هر گونه نوسازی و بهسازی ملک را نیز نزد خود نگه دارید. مثلا، هزینه تعمیرات سقف و کف را می‌توان تحت عنوان مخارج ملک از سود کل کسر کرد.

آگهی اجاره و درخواست هم خانه خود را به طور رایگان ثبت نمایید

Image result for ‫ارسال رایگان آگهی‬‎

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید


ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: realestate.usnews.com


توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن