دانستنی هاقوانین مسکن

بازستانی ملک (Foreclosure) چیست؟

این اتفاق هنگامی رخ می دهد که صاحب خانه نتواند از عهده پرداخت وام خرید مسکن برآید. در واقع این فرآیند یک فرآیند قانونی است که در طی آن حق مالکیت صاحب خانه از او سلب می شود. اگر صاحب خانه نتواند وام را پرداخت کند یا ملک را با مبلغ کمتر (Short Sale) به فروش برساند، ملک وی به یک مزایده (Foreclosure Auction) گذارده می شود. اگر این ملک در این مزایده هم به فروش نرسد، موسسه دهنده وام، مالکیت آن را به عهده می گیرد.

برای درک بهتر بازستانی ملک (Foreclosure)، بهتر است در نظر داشته باشیم که در واقع “صاحب خانه” در این جا نام اشتباهی است وعبارت “قرض کننده” عبارت مناسب تری برای توصیف شخص است. در واقع این ماهیت یک وام (Mortgage) یا یک سند تولیت (Deed of Trust) است: توافقی برای دریافت وام به قیمت خرید ملک, به جز پیش پرداخت (Down Payment). چنین سندی نوعی حق رهن برای ملک خریداری شده به ارمغان می آورد و این وام را به یک “وام تضمین شده” مبدل می کند.

اگر وام دهنده به شما بدون هیچ وثیقه ای (مثلا بدهی کردیت کارت) وام بدهد، می تواند برای عدم پرداخت وام شما را به دادگاه بکشاند، اما ممکن است دریافت پول از شما هم بسیار دشوار باشد. معمولا وام دهنده ها چنین بدهی هایی را به آژانس های ثالث و به قیمت بسیار ناچیز می فروشند و مالیات مربوط به این وام دیگر از آن ها دریافت نمی شود. این نوع از وام ها، “وام های غیر تضمین شده” هستند. اما یک وام تضمین شده از این جهت متفاوت است که اگر چه ممکن است وام دهنده بر اثر عدم پرداخت بدهی شما ضرر کند، می تواند مقدار بیشتری از آن بدهی را با سلب و فروش اموال شما، جبران کند.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

بیشتر بخوانید: در بازستانی ملک (Foreclosure) چه اتفاقی می افتد؟

بیشتر بخوانید: انواع بازستانی ملک یا “Foreclosure”

بیشتر بخوانید: جلوگیری از بازستانی ملک یا Foreclosure

بیشتر بخوانید: “Foreclosure Auction” یا مزایده بازستانی ملک چیست؟

 


ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: zillow.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

نمایش بیشتر

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن