خرید و فروشدانستنی ها

“Underwater Mortgage” یا “وام زیرآب” چیست؟

گزینه های موجود برای قرض گیرنده هایی که مبلغ وامشان "زیر آب" است

Underwater Mortgage به شرایطی گفته می شود که مبلغ وامی که به صاحب ملک تعلق گرفته، بیشتر از ارزش ملک اوست. مثلا در نظر بگیرید که خانه شما ۲۵۰,۰۰۰ دلار ارزش دارد، ولی شما مبلغ ۳۰۰,۰۰۰ دلار وام دریافت کرده اید. این یعنی این که شما زیرآب هستید، یا وامتان برعکس شده است. به چنین شرایطی سرمایه در گردش منفی هم می گویند.

آیا وام مسکن شما “زیرآب” است و شما نیاز دارید که از مبلغ اقساط ماهانه خود بکاهید؟ شاید هم شما علاقه مند باشید برنامه بازپرداخت وامتان را از برنامه ای با بهره متغیر، به یک برنامه با بهره ثابت، تغییر بدهید. دلیلتان هر چه که باشد، شما گزینه هایی برای تغییر مقدار “وام زیرآب” خود، در دست دارید. درست خواندید، حتی اگر بدهی شما بیشتر از مبلغ خانه تان هم باشد، برنامه هایی هستند که تقریبا به درد همه قرض کننده ها می خورند. اکنون در پایین تعدادی سوالات متداول در مورد تغییر مقدار “وام زیرآب” آورده ایم.

چرا تغییر مقدار وام (refinance) برایتان مفید است؟
برای افرادی که “زیرآب” هستند، تغییر مبلغ وام به معنی دریافت وامی جدید به جای وام قبلی به منظور کاهش اقساط ماهانه، کاهش میزان بهره از وام، یا تغییر برنامه بازپرداخت وام از اقساط با بهره متغیر به اقساط با بهره ثابت، است. در اکثر مواقع، به شرطی که شرایط لازم را برای استفاده از برنامه های ویژه تغییر مبلغ وام داشته باشید،که در طی چندین سال گذشته فراهم شده اند، لازم نیست که منزل شما دارای ارزش دارایی خالص باشد تا بتوانید مبلغ وامتان را تغییر دهید.

آیا شرایط من مناسب تغییر مبلغ وام است؟
صرف نظر از این که چه قدر وامتان “زیرآب” باشد، امروزه گزینه های زیادی برای تغییر مبلغ وام ملک فعلی و یا ملک سرمایه گذاری شده وجود دارد. برای این که متوجه شوید که شرایطتان مناسب این امر است یا نه، به سه مورد زیر توجه کنید:

  • برای تغییر مبلغ وام مسکن “زیرآب” خود، باید با چند موسسه وام دهنده تماس بگیرم؟
    چنین افرادی باید حداقل با یک موسسه وام دهنده متفاوت با بانک یا موسسه فعلی خود، تماس بگیرند. ممکن است تفاوت های زیادی در مقدار بهره و وام، بین موسسه فعلی و موسسات دیگر، وجود داشته باشد. بنابراین بهتر است که بیشتر جستجو کنید.
  • اگر وام دهنده با من همکاری نکند چکار باید بکنم؟ آیا باز هم می توانم مبلغ وامم را تغییر دهم؟
    اگر یک وام دهنده به شما جواب منفی بدهد، این بدین معنی نیست که دیگر شما نمی توانید مبلغ وامتان را تغییر دهید. باز هم در جستجو باشید و با موسسات وام دهنده دیگر هم تماس بگیرید. ممکن است هر وام دهنده ای قوانین مختص به خود را داشته باشد که از قوانین دولتی هم سختگیر تر باشد.
  • کدام برنامه تغییر مبلغ وام برایم مناسب تر است؟
    شما می توانید از راهنمای قدم به قدم تغییر مبلغ وام مسکن، استفاده کنید، تا متوجه شوید که کدام برنامه تغییر مبلغ وام می تواند به شما کمک کند.


ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: zillow.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن