دانستنی ها

۱۰ شهرک برتر حومه دالاس برای زندگی

دالاس دارای امکانات تفریحی زیادی است، از تیم های حرفه ای ورزشی گرفته تا گالری های شیک و باکلاس و رستوران های گران قیمت. اما گاهی اوقات، ممکن است زندگی در یک شهر بزرگ طاقت فرسا باشد. به خاطر همین است که ما لیستی از بهترین شهرک های اطراف دالاس برای سکونت را، تهیه کرده ایم.

معیارهای ما برای انتخاب شهرک های برتر حومه دالاس عبارتند از:

 • تعداد امکانات تفریحی موجود برای هر نفر
 • کیفیت زندگی (هزینه زندگی، میانه قیمت منزل، میانه اجاره خانه، میانه درآمد خانوار و درصد فارغ التحصیلان دبیرستان)
 • میزان جرم به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰ نفر
 • درصد بیکاری
 • فاصله متوسط از شهر دالاس

ما هر یک از این معیارهای بالا را برای هر شهرک بررسی کردیم و امتیاز هر شهرک را به صورت میانگین به دست آوردیم. شهرک هایی که در کل از امتیاز پایین تری برخوردار بودند، در لیست بهترین شهرک های حومه دالاس جای گرفتند. برای تهیه این لیست ما از آمار و اطلاعات U.S. Census و AreaVibes استفاده کردیم. برای دیدن امتیاز سایر شهرک ها، به این جدول توجه نمایید.

اکنون بیایید این ۱۰ شهرک منتخب را بررسی کنیم:

۱) Colleyville

آمار کلیدی

 • میزان جرم به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰نفر: ۷۵۳
 • میانه درآمد خانوار: ۱۵۳,۰۲۱$
 • درصد فارغ التحصیلان دبیرستان: ۹۷

Colleyville، این شهرک آرام، در رتبه اول این لیست قرار دارد. علت آن هم این است که خانه های این شهرک به سبک صنعت گری (craftsman)، مزرعه ای و یا تیودور (Tudor) بنا شده اند و بسیار بزرگ هستند و جای زیادی برای ساکنان خود، دارند. در این شهرک صمیمی، انواع ایونت ها و مراسم ها برگزار می شوند که می توانند انواع گروه های سنی را سرگرم نگه دارند. شما می تواند در Books ‘n’ Brunch Club، همسایه های جدید خود را بشناسید، و یا در کتابخانه این شهرک، از تماشای فیلم های خانوادگی لذت ببرید. این شهرک، پارک ها و پیاده روهای بسیار تمیزی دارد که برای افرادی که علاقه مند به بیرون رفتن هستند، بسیار خوشایند است.

۲) Coppell

آمار کلیدی:

 • درصد بیکاری: ۴٫۵
 • درصد فارغ التحصیلان دبیرستان: ۹۶

شهرک Coppell دارای رتبه دوم در لیست ماست. این شهرک دارای خانه های بزرگی است که به شیوه صنعت گری و تیودور و در کنار خیابان های آرام این شهرک، بنا شده اند و مناسب خریداران مسکن، هستند. افرادی که علاقه زیادی به فعالیت های خارج از منزل دارند، از پیاده روی و گشت و گذار در Coppell Nature Park و یا از ماهیگیری در اسکله Andrew Brown Park، لذت خواهند برد. شما نیز می توانید در کلوب گلف Riverchase Golf Club، مشغول بازی گلف شوید، و یا از بازار هفتگی Coppell Farmers Market، محصولات غذایی تازه و محلی بخرید.

۳) Allen

آمار کلیدی:

 • درصد فارغ التحصیلان دبیرستان: ۹۴
 • میانه درآمد خانوار: ۱۰۱,۶۳۶$

اگر شما می خواهید مسکنی در شهرک Allen بخرید، گزینه های زیادی پیش رو دارید. خانه های شهری مدرن، خانه های کلاسیکِ بنا شده به سبک دوران استعماری، منازلی به سبک تیودور ها و خانه های جذاب به سبک صنعت گری، به وفور در این شهرک یافت می شوند. شما می توانید در این شهرک، به خرید از مغازه های برندهای معروف بپردازید، در رستوران The Village مشغول غذا خوردن شوید، به مرکز خریدِ بزرگ این شهرک بروید و یا در Twin Creeks Golf Club، مشغول بازی گلف شوید. در این شهرک نیز، پارک ها و پیاده رو های زیبایی برای افرادی که علاقه مند به فعالیت های بیرون از منزل هستند، وجود دارد.

۴) Frisco

آمار کلیدی:

 • درصد فارغ التحصیلان دبیرستان: ۹۴
 • میانه درآمد خانوار: ۱۰۸,۲۸۴$

شهرک کوچک Frisco در مرتبه چهارم لیست ما قرار دارد. خانه هایی به سبک معماری صنعت گری و دوران استعماری، که بر روی زمین های بزرگ و شخصی بنا شده اند، به قدری بزرگ هستند که خانواده ها به راحتی بتوانند در آن ها سکونت گزینند. شما می توانید در این شهرک، به خرید از فروشگاه های برند های معروف بپردازید، به یکی از رستوران ها بروید و یا در مرکز خرید Stonebriar Centre، فیلم ببینید. کلوب های گلف و ورزشی متعددی در این شهرک وجود دارند و علاقه مندان به گلف، می توانند به راحتی مشغول بازی مورد علاقه خود شوند. علاقه مندان به فعالیت های خارج از منزل نیز، می توانند برای لذت بردن از سرگرمی های کنار آب، به Hidden Cove Park and Marina بروند.

۴) Grapevine

آمار کلیدی:

 • فاصله از دالاس: ۲۳ دقیقه
 • امکانات تفریحی: ۳,۶۲۷

این شهرک هم که در کنار آب واقع شده است، دارای رتبه چهارم در این لیست، است. خریداران مسکن می توانند نگاهی به خانه هایی به سبک مزرعه ای، دوران استعماری و صنعت گری، که بر روی زمین های شخصی بنا شده اند، بیندازند. شما می توانید به پارک زیبای Oak Grove Park and Marina بروید و یا مشغول بازی در زمین گلف Grapevine Golf Course باشید. همچنین شما می توانید در مرکز خرید Grapevine Mills، مشغول خرید از برندهای معروف، شوید.

۶) Rockwall

آمار کلیدی:

 • میانه درآمد خانوار: ۸۵,۷۱۰$
 • امکانات تفریحی: ۳,۶۲۷

Rockwell اولین شهرک دارای رتبه ششم در لیست ماست. این شهرک در کنار دریاچه زیبای Lake Ray Hubbard قرار گرفته است. خریداران مسکن می توانند انواعی از خانه هایی به سبک مدرن، کلبه های جمع و جور، خانه های مزرعه ای، صنعت گری و تیودور بیابند. منظره این خانه ها رو به آب است. ساکنان این شهرک می توانند در زمین گلف Rockwell Golf & Athletic Club مشغول گلف بازی شوند و یا از ماهیگیری در دریاچه لذت ببرند و یا به به یک پیکنیک در Harry Myers Park، بروند.

۶) Sunnyvale

آمار کلیدی:

 • میزان جرم به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر: ۹۹۲
 • میانه قیمت مسکن: ۲۹۸,۹۰۰$

اگر شما به دنبال یک جامعه صمیمی با حس و حال شهرک کوچک می گردید، از شهرک Sunnyvale خوشتان خواهد آمد. جمعیت این شهرک فقط کمی بیش تر از ۵,۳۰۰ نفر است. خانه های به سبک مزرعه ای، دوران استعماری و تیودور به وفور در این شهرک یافت می شوند. شما می توانید در Lake Ray Hubbard، از پرداختن به فعالیت های کنار آب لذت ببرید و یا در Samuell New Hope Park یا Park or Town Center Park مشغول پیک نیک شوید. شاید هم بخواهید در Duck Creek به پیاده روی بپردازید. در مرکز این شهرک، می توانید از انواعی از رستوران ها لذت ببرید.

۸) Murphy

آمار کلیدی:

 • میانه درآمد خانوار: ۱۱۸,۲۳۱$
 • میزان جرم به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰ نفر: ۶۵۱
 • درصد بیکاری: ۴٫۴

شهرک آرام Murphy، با داشتن یکی از کم ترین آمار جرم در بین کل جاهایی که ما بررسی کرده ایم، در رتبه هشتم این لیست قرار دارد. خانه هایی به سبک صنعت گری و تیودور که بر روی زمین های بزرگی بنا شده اند، در این شهرک بسیار زیاد هستند. شما می توانید از بازار Collin County Farmers Market مواد غذایی تازه و محلی بخرید و یا در کنار دریاچه در Murphy Central Park مشغول پیک نیک شوید. امکانات خرید، غذاخوری و انواعی از خدمات در Murphy Marketplace وجود دارد.

۹) Plano

آمار کلیدی:

 • فاصله از شهر دالاس: ۲۶ دقیقه
 • امکانات تفریحی: ۱۵,۱۰۸

شما می توانید در شهرک شلوغ Plano، انواعی از خانه هایی به سبک مدرن، مزرعه ای و صنعت گری، بیابید. این شهرک توسط سرپرست آژانس محلی سایت Movoto، Jennifer Kirk، مورد تایید قرار گرفته است. او اظهار کرد: ” این شهرک در محل خوبی قرار گرفته است و امکانات حمل و نقل، مدارس و رستوران های متعددی دارد، به طوری که می تواند تمام نیازهای خریداران مسکن را برآورده کند.” افرادی که به دنبال سرگرمی هستند، از پیاده روی یا دوچرخه سواری در فضای سبز Bob Woodruff Park و Oak Point Park Preserve که صدها آکر مساحت دارد، و یا از ورزش کردن در یکی از ۵ مرکز تفریحی این شهرک، لذت خواهند برد. نیز این شهرک دارای مراکز خرید متعددی است که برندهای معروفی در آن ها یافت می شوند. همچنین علاقه مندان به ورزش گلف هم می توانند از زمین های متعدد گلف در این شهرک لذت ببرند.

۱۰) Addison

آمار کلیدی:

 • درصد بیکاری: ۴٫۹
 • فاصله از شهر دالاس: ۲۱ دقیقه
 • امکانات تفریحی: ۲,۷۶۲

شهرک Addison با داشتن منازل به سبک تیودور و صنعت گری که بر روی زمین های زیبا و بزرگ قرار گرفته اند، مورد آخر در لیست ماست. کلوب های Bent Tree Country Club و Prestonwood Country Club دارای تعدادی زمین گلف هستند که کاملا برای علاقه مندان به این ورزش، مناسب هستند. این شهرک نیز پر است از فروشگاه ها و رستوران های محلی، که ساکنین می توانند از آن ها لذت ببرند. همچنین ساکنین این شهر فقط ۱۵ مایل از شهر دالاس فاصله دارند که پر است از مراکز خرید، رستوران ها و کلوب های شبانه.

 

خانه و همخانه در آمریکا: لیست خانه های اجاره ای و درخواست های همخانه به تفکیک ایالت های آمریکا

بیشتر بخوانید: ۱۰ شهرک برتر حومه هیوستون برای زندگی

بیشتر بخوانید: چگونه در دام کلاهبرداران در هنگام اجاره آپارتمان نیفتیم!

بیشتر بخوانید: ۵ اشتباه بزرگ مستأجرانی که برای اولین بار در آمریکا خانه اجاره می کنند

بیشتر بخوانید: نکات مهم هنگام انتخاب همخانه

 

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: movoto.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن