اجارهدانستنی ها

مراقب کلاهبرداران هنگام اجاره خانه باشید!

اگر چه ما دوست داریم که به همه اعتماد کنیم، اما باید قبول کنیم که سودجویانی هم وجود دارند که می خواهند پولمان را بگیرند و فرار کنند.

جستجوی مسکن در سایت هایی چون Craigslist، مزایای خود را دارد؛ مثلا این که دیگر لازم نیست هزینه اضافی پرداخت کنید، یا این که می توانید به یک خانه خوب نقل مکان کنید. شاید هم بتوانید به طور مستقیم خانه ای که توسط یک خانواده به اجاره گذاشته شده است (و نه توسط یک کمپانی)، اجاره کنید. با این حال، عده زیادی از این امکانات سوء استفاده می کنند. اگر شما پیشنهادی برای یک آپارتمان دیدید که واقعا خیلی خوب است، باید به آن شک کنید. احتمالا از محدوده قیمت آپارتمان در محله مورد نظر خود، آگاه هستید. اگر مسکنی دیدید که هزینه آن چند صد دلار کم تر از این محدوده بود، باید به آن شک کنید. مثلا دیده شده است که در محله ای که هزینه اجاره آپارتمان در آن ۲,۰۰۰ دلار در ماه است، آپارتمان هایی با اجاره ۱,۲۰۰ دلار در ماه به تبلیغات گذارده شوند، در حالی که هرگز نمی توانید آپارتمانی به چنین قیمتی در آن محله، بیابید.

در زیر تعدادی از مواردی را ذکر کرده ایم که باید شما با دیدن آن ها، به قلابی بودن آن تبلیغ شک کنید:

  • صاحب خانه در خارج از شهر یا کشور به سر می برد (به دلایل شغلی، خیریه، خانوادگی و …).
  • صاحب خانه می گوید که کلید ها را با پست به شما ارسال خواهد کرد! (به هیچ وجه. فقط باید کلید را از صاحب خانه تحویل بگیرید).
  • صاحب خانه می گوید که شما گزینه اول او هستید (واقعیت این است که بازار اجاره مسکن، بازار بسیار رقابتی است و همیشه می توان مستاجر دیگری را یافت).
  • صاحب خانه غلط های املایی عجیبی دارد یا طرز نوشتن او غیر عادی است یا حروف را بی جا بزرگ می نویسد.
  • صاحب خانه به شما لینکی می دهد تا با آن اطلاعات کردیت خود را در اختیار او بگذارید.
  • علی الخصوص اگر صاحب خانه پیش از مشاهده خانه توسط شما، از شما بخواهد که مبلغی را به او پرداخت کنید، هرگز آن را قبول نکنید.

برای اجاره “آپارتمان های واقعی”، لازم است پروسه ای قانونی را طی کنید. حتما پیش از رفتن به آپارتمان مورد نظر، از صاحب خانه در مورد این پروسه سوال کنید. حتی ممکن است کلاه بردار به شما کلیدهای قلابی تحویل دهد که آپارتمانی که به اصطلاح اجاره کرده اید را باز نکند! متاسفانه شما باید در مورد اجاره مسکن، وسواس زیادی به خرج دهید.

حتما آدرس آپارتمان مورد نظر خود را در Google Maps جستجو کنید. ممکن است حتی آپارتمان مورد نظر شما، وجود خارجی هم نداشته باشد!

در یافتن آپارتمان جدید موفق باشید و مراقب سودجویان باشید!

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

آگهی اجاره و درخواست هم خانه خود را به طور رایگان ثبت نمایید

Image result for ‫ارسال رایگان آگهی‬‎

بیشتر بخوانید: ۵ اشتباه بزرگ مستأجرانی که برای اولین بار در آمریکا خانه اجاره می کنند

بیشتر بخوانید: نکات مهم هنگام انتخاب همخانه

بیشتر بخوانید: بهترین‌ شهرهای جنوب کالیفرنیا برای اجاره‌نشین‌ها

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: myfirstapartment.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن