دانستنی ها

نسبت ترافیک و هزینه خانه در شهر همیشه سبز سیاتل

آیا به عنوان شهروند سیاتل حاضر هستید مبلغ بیشتری را برای مسکن خود جهت کمتر در ترافیک بودن هزینه کنید؟

در نظر داشتن مسیر رفت و آمد یکی از بدترین جنبه های انتخاب مسکن در دنیای مدرن است. اگر فکر کردن به مسیری که شب باید برای رسیدن به خانه طی کنید، حالتان را بد می کند، شاید بهتر باشد از خودتان بپرسید چه قدر هزینه باید برای انتخاب خانه ای نزدیک تر به محل کارتان صرف کنید؟ اگر در سیاتل زندگی می کنید، بدانید که باید هزینه بسیار زیادی صرف کنید.

بر اساس تحقیقی که توسط سایت Zillow صورت گرفته، میتوان آمار زیر را در مورد ارتباط میزان ترافیک و هزینه خانه در سیاتل بیان نمود:

  • “ارزش خانه معمولی در سیاتل که در نزدیکی مترو واقع شده است و تنها ۱۵ دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد، ۹۶۲,۰۰۰$ است. در عوض، ارزش خانه ای مشابه که ۴۰ دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد، تنها ۶۳۲,۰۰۰$ است.
  • “هزینه خانه های سیاتل که کم تر از ۲۰ دقیقه از مرکز شهر فاصله دارند، به ازای هر فوت، ۴۰ درصد بیش تر از خانه هایی است که ۲۰ الی ۴۰ دقیقه از مرکز شهر فاصله دارند. این مورد هم در مورد مسیر های رفت و آمد با اتومبیل و هم در مورد حمل و نقل عمومی صادق است.”
  • “مستاجرانی که خانه های آن ها کم تر از ۲۰ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد، در مقایسه با مستاجرانی که خانه هایشان بین ۲۰ الی ۴۰ دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد، به ازای هر فوت مساحت خانه، ۳۴ درصد اجاره بیش تری پرداخت می کنند.”

فاصله خانه ها از مرکز شهر در سیاتل، تاثیر زیادی بر روی قیمت آن ها می گذارد. بر اساس مقاله منتشر شده در سایت Zillow, خریداران مسکن در سیاتل باید به ازای هر ۵ دقیقه مسافت نزدیک تر به مرکز شهر، ۷٫۵ درصد پول بیش تری برای تهیه مسکن صرف کنند. میانه قیمت مسکن در سیاتل ۴۶۸,۰۰۰$ است، یعنی به ازای هر ۵ دقیقه مسافت کم تر به مرکز شهر، شما باید ۳۵,۰۰۰$ بیش تر پرداخت کنید. به عنوان مثال دیگر، اگر خانه ای در سیاتل حدود ۱۵ دقیقه از مرکز شهر فاصله داشته باشد، به قیمت ۹۶۲,۰۰۰$ فروخته می شود، در حالی که اگر همان خانه در فاصله ۴۰ دقیقه ای از مرکز شهر قرار داشته باشد، تنها ۶۳۲,۰۰۰$ قیمت دارد. میانه قیمت مسکنی در سیاتل که حدود ۱۵ دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد، ۷۵۰,۰۰۰$ یا بیشتر است، و این خانه حدود ۱,۲۶۰ فوت مربع مساحت دارد. این یعنی ۵۸۵$ به ازای هر فوت مربع. این در حالیست که مسکنی که تقریبا ۵۰ دقیقه با اتومبیل از مرکز شهر فاصله دارد، در حدود ۵۷۶,۰۰۰$ قیمت دارد، و مساحت این خانه هم بیش تر است، یعنی تقریبا ۲,۰۰۰ فوت مربع. این یعنی تقریبا نصف قیمت همان خانه که در مسافت نزدیک تری به مرکز شهر واقع شده است. با این حال اگر شما مثلا ۳۵ دقیقه تا محل کار خود مسافت داشته باشید (یعنی ۷۰ دقیقه در یک مسیر رفت و برگشت کامل)، در هر سال حدود ۱۷,۵۰۰ دقیقه، یعنی ۱۲ شبانه روز را، صرف رفت و آمد به محل کار خود خواهید کرد. این یعنی در عرض ۳۰ سال، شما تقریبا یک سال کامل را صرف رفت و آمد به محل کارتان خواهید کرد.

اگر چه این تفاوت ها فاحش هستند، اما مسئله ای پیش پا افتاده است. مردم برای زمان خود ارزش زیادی قائل هستند، و حاضرند برای صرف چند ساعتِ کم تر پشت فرمان، پول بیش تری پرداخت کنند. شیب قیمت مسکن، به این دلیل تند است که هر چه از مرکز شهر دورتر می شویم، زمین بیش تری برای ساخت مسکن در دسترس است، بنابراین خانه هایی که در مرکز شهر ساخته شده اند، با بزرگ تر شدن شهر، افزایش قیمت پیدا می کنند. بدین ترتیب این عامل باعث می شود که نه تنها مسیر رفت و آمد و قیمت مسکن تغییر یابد، بلکه باعث می شود ابعاد خانه هم کوچک تر شود. در منطقه ای که کم تر از ۲۰ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد، یک مسکن خانوادگی معمولی (به ابعاد ۱,۲۶۰ فوت مربع) تقریبا یک سوم کوچک تر از مسکنی است که در مناطق دیگر قرار دارد (به ابعاد ۱,۸۳۰ فوت مربع).

البته هر کسی با ماشین به محل کار نمی رود، اما اتوبوس های شلوغ و سوار نشدن سر وقت به مترو و قطار شهری هم می تواند به همان اندازه طاقت فرسا باشد. خانه هایی که (عمدتا آپارتمان ها) با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، کم تر از ۲۰ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارند، تقریبا ۶۹۰$ به ازای هر فوت فروخته می شوند. این یعنی ۴۰ درصد بیش تر از قیمت منزل های شخصی خانوادگی که بین ۲۰ الی ۴۰ دقیقه از مرکز شهر فاصله دارند. در منطقه شهری، هر ۵ دقیقه فاصله کم تر از مرکز شهر با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، باعث افزایش ۴٫۲ درصدی در قیمت مسکن می شود. نیز مشابه با خانه هایی که با استفاده از اتومبیل، فاصله کم تری از مرکز شهر دارند، خانه هایی که با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هم  فاصله کم تری از مرکز شهر دارند، از ابعاد کم تری هم برخوردار هستند. هر مسکن معمولی در نزدیکی مرکز شهر ۸۶۵ فوت مربع مساحت دارد، این یعنی کم تر از نصف مسکنی که در فاصله دورتر قرار دارد و مساحتی حدود ۱,۸۳۰ فوت مربع دارد.

 اما هزینه رفت و آمد در سیاتل برای مستاجران چگونه است؟

مستاجران از وضعیت بهتری در زمینه افزایش هزینه با کاهش زمان رفت و آمد، برخوردار هستند. طبق مقاله منتشر شده توسط  Zillow, قیمت اجاره مسکن برای دو آپارتمان تقریبا مشابه، به ازای هر ۵ دقیقه فاصله کم تر از مرکز شهر با استفاده از اتومبیل و وسیله حمل و نقل عمومی، به ترتیب ۳ و ۱٫۳ درصد افزایش پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ شهر برتر ایالت واشنگتن برای زندگی

بیشتر بخوانید: ۱۱ شهر برتر حومه Seattle برای سکونت

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: zillow.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن