خرید و فروشدانستنی ها

چه فصلی بهترین زمان برای به فروش گذاشتن ملکتان است؟

همیشه این سوال برای صاحب خانه‌ها مطرح بوده که چه فصلی بهترین زمان برای به فروش گذاشتن ملکشان می‌باشد؟ مسکن ایرانیان آمریکا با به اشتراک گذاشتن خلاصه ای از مقاله برگزیده شده از سایت Zillow به این سوال پاسخ می دهد.

  • اگر شما می خواهید خانه تان را به سرعت و با قیمت بالاتری بفروشید، باید این کار را در انتهای فصل فروش انجام دهید!

به نظر می آید از آن جایی که بازار مسکن بسیار تحمیلی (!) است، بیشتر خریداران مسکن نمی توانند تا انتهای فصل بهار، ملک مورد نظر خود را با قیمت مناسب بیابند، و مجبور می شوند هزینه بیش تری صرف کنند. این یعنی اگر شما ملکتان را در انتهای فصل بهار به فروش گذارید، ممکن است توجه این خریداران را جلب کنید و بتوانید ملک خود را با قیمت بیشتری به فروش بگذارید.

۲۰ شهر از ۲۴ شهر بررسی شده توسط سایت Zillow، از الگوی فوق پیروی می کنند. بهترین ماه ها برای فروش مسکن، ماه های آوریل و می هستند. ۴ شهر Seattle، Portland، Denver و Sacramento نیز بیشترین افزایش مبلغ را در این بازه زمانی داشتند، یعنی افزایش بین ۱٫۵ الی ۲٫۵ درصدی قیمت مسکن. خانه هایی که در این بازه به فروش گذارده می شوند، نه تنها به قیمت بیشتری فروخته می شوند، بلکه با سرعت بیش تری (تقریبا ۱ الی ۳ هقته سریع تر از معمول) هم مشتری جذب می کنند!

  • بهترین روز برای تبلیغ مسکن کدام است؟

در واقع تغییر روز های مختلف هفته تاثیر چندانی بر روی قیمت مسکن نداشتند، اما تاثیر بسزایی بر روی دیده شدن تبلیغ توسط افراد، داشتند. در واقع اگر شما تبلیغتان را در روزهای آخر هفته ثبت کنید، احتمال دیده شدن آن بیش تر می شود. به نظر می رسد روز شنبه بهترین روز برای تبلیغ مسکن باشد، به طوری که با تبلیغ مسکن در این روز می توانید ۲۰ درصد مخاطبان بیشتری را در هفته اول جذب کنید!

  • کی باید از مشتریان برای دیدن مسکن دعوت کنیم؟

بسیاری از افراد از خود می پرسند که آیا لازم است هفته ها پس از تبلیغ مسکن، باز هم ایونت (Open House) برای مشتریان برگزار کنیم؟ این امر تا حد زیادی بسته به نیازهای خود فروشنده دارد، اما بهتر است بدانید در کل بیشترین تعداد بازدید از تبلیغات یک مسکن، در اولین هفته آن است. پس از آن، شمار بازدید از تبلیغ به شدت کاهش خواهد یافت.

اما حتی اگر شما همه این موارد را رعایت کنید و تبلیغ مسکن خود را به بهترین نحو در معرض دید قرار دهید، نمی توان تضمین کرد که مبلغ مورد نظر از فروش این ملک عایدتان خواهد شد یا نه. مثلا اگر خانه شما پس از یک ماه به فروش نرفت، احتمال این که به قیمت مد نظر فروشنده و یا به قیمت بالاتری از آن به فروش رود، به شدت کاهش می یابد. البته این امر کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما و بازار مسکن در منطقه شما دارد. مثلا در سیاتل، ۸۴ درصد خانه هایی که در اولین هفته، و ۷۴ درصد خانه هایی که در دومین هفته به فروش می رسند، حداقل به مبلغ مورد نظر فروشنده فروخته می شوند. اما در شهر شیکاگو، تنها ۴۴ درصد خانه هایی که در اولین هفته، و تنها ۳۳ درصد خانه هایی که در دومین هفته به فروش می رسند، به مبلغ مورد نظر فروشنده فروخته می شوند. در شهر سانفرانسیسکو نیز یک خانه از ۵ خانه ای که بیش از ۳ ماه است به فروش گذارده شده اند، به همان مبلغ اولیه به فروش می رسند!

در کل می توان مطالب فوق را در ۴ جمله خلاصه کرد:

  • برای این که بیشترین مبلغ از فروش ملک عایدتان شود، بهتر است ملکتان را در انتهای فصل بهار به فروش گذارید.
  • اگر در پایان هفته کاری (و یا حتی در آخر هفته) مسکن خود را تبلیغ کنید، افراد بیشتری آن را خواهند دید.
  • اگر در نظر دارید مشتریان را برای دیدن مسکن از نزدیک دعوت کنید یا برای معامله وقت تعیین کنید، باید هر چه سریع تر پس از ثبت مسکن این کار را بکنید (ترجیحا در هفته اول پس از ثبت).
  • در بین هر ۴ مسکنی که فروش آن بیش از یک ماه به طول می انجامد، کم تر از یک عدد آن ها به همان قیمت اولیه یا بیشتر از آن، به فروش می رسند.

بیشتر بخوانید: بهترین فصل سال برای خرید مسکن کدام است؟

بیشتر بخوانید: مهمترین مواردی که باید هنگام خرید خانه در نظر بگیرید

بیشتر بخوانید: برای خرید یک مسکن بزرگتر چه قدر بیشتر باید هزینه کنیم؟

 

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: zillow.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن