خرید و فروشقوانین مسکن

PMI یا بیمه خصوصی وام مسکن چیست؟

شما باید برای تهیه وام مسکن، ۲۰ درصد مبلغ مسکن مورد نظرتان را به طور نقد پیش پرداخت کنید. اگر نتوانید این کار را بکنید، باید اقدام به تهیه بیمه مسکن خصوصی کنید. چنانچه وامتان از نوع دولتی، مثلا وام FHA باشد، از بیمه دولتی برخوردار می شوید. اما اگر وامتان از نوع دولتی نباشد، باید بیمه خصوصی یا (PMI (Private Mortgage Insurance تهیه کنید.

از نظر وام دهندگان، احتمال foreclosure برای مشتریانی که تنها حدود ۳ یا ۵ درصد مبلغ خانه را به طور نقد در دست دارند، بیشتر است، بنابراین برای تامین منافع خود باید بیمه ای در دست داشته باشند.

  • برای تهیه بیمه PMI چه مقدار باید صرف کنم؟

هزینه بیمه PMI معمولا ۰٫۳ الی ۱٫۱۵ درصد مبلغ وام است و عمدتا به طور اقساط ماهیانه پرداخت می شود. البته می توانید هزینه آن را یکجا پرداخت کنید و یا با هزینه بازپرداخت وامتان ادغام کنید. بهتر است از وام دهنده خود در مورد PMI سوال کنید.

  • چگونه PMI را لغو کنیم؟

چنانچه میزان سهم شما به نسبت قیمت مسکن خریداری شده به ۲۰ درصد برسد، می توانید از وام دهنده خود درخواست کنید تا PMI را لغو کند. اگر سهم شما به ۲۲ درصد برسد، وام دهنده مجبور به لغو PMI است. اگر وام شما از نوع FHA باشد، باید تا آخر مدت بازپرداخت وام، هزینه بیمه را هم پرداخت کنید. اما می توانید بعد از افزایش سهمتان به ۲۰ درصد قیمت مسکن خریداری شده، مبلغ وامتان را تغییر دهید و وام بدون بیمه تهیه کنید.

  • آیا مجبور به تهیه PMI هستم؟

شما می توانید به جای PMI، اقدامات زیر را انجام دهید:

  • می توانید به جای PMI، سود بیشتری پرداخت کنید.
  • از وام Piggyback Loan استفاده کنید، یعنی یک وام برای پرداخت ۸۰ درصد مبلغ خانه و وام دیگر برای پرداخت ۲۰ درصد مبلغ خانه تهیه کنید. البته سود این نوع وام بیشتر از معمول است، پس باید پیش از تهیه آن، حساب و کتابتان را با دقت انجام دهید.
  • اگر فکر می‌کنید که به دلیل تغییر در قیمت خانه، نسبت سهم شما به قیمت خانه افزایش یافته، می توانید با صرف هزینه ای برای ارزیابی مجدد ارزش خانه، آن را اثبات کنید.
  • ممکن است در شرایط خاص، مثلا با داشتن امتیاز کردیت فوق العاده، وام دهنده از شما تقاضای PMI نکند. البته باید با وام دهنده خود در این مورد صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: انواع وام مسکن – کدام وام برای شما مناسبتر است؟

بیشتر بخوانید: ۷ نگرانی که شما را از گرفتن وام مسکن منصرف می کند

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: realtor.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن