اجاره

چگونه از سابقه صاحب خانه خود آگاه شویم؟

صاحب خانه بخش مهمی از زندگی مستاجری شما را تشکیل می دهد. مثلا وقتی درب خانه تان خراب شود یا یخچالتان از کار بیفتد، صاحب خانه باید تعمیر این ها را به عهده بگیرد. اما همیشه این طور نیست! از کجا بفهمیم که سابقه صاحب خانه مورد نظر، چگونه است؟

  • به لیست های تهیه شده دقت کنید

برخی شهرهای بزرگتر و مناطق دانشگاهی، لیستی از صاحب خانه های بد (یا به اصطلاح slumlord) تهیه شده اند و شما می توانید با یک جستجوی ساده در گوگل، به این لیست ها دست یابید. اگر نام صاحب خانه خود را در این لیست ها مشاهده کردید، بهتر است از عقد قرارداد با آن ها صرف نظر کنید.

  • به سایت هایی چون Yelp سر بزنید

مردم در سایت هایی چون Yelp نقدهایی در مورد صاحب خانه ها می نویسند. البته معمولا سطح توقعات مردم بسیار زیاد است و نقدهای خوب زیادی نمی یابید، اما این صرفا به معنی بد بودن صاحب خانه مورد نظر نیست. البته اگر صاحب خانه ای پیدا کردید که در صفحه خود تنها نقدهای مثبتی دارد که از طرف افراد ناشناس نوشته شده اند، باید به اصالت آن ها شک کنید.

اگر صاحب خانه شما یک شرکت یا کمپانی بزرگی باشد، احتمالا نامشان در سایت فوق وجود دارد. اگر امتیاز آن ها B+ یا بیشتر بود، قابل اعتمادند. اگر نه، باید در انتخابتان تجدید نظر کنید.

  • از همسایگان خود سوال کنید

اگر افرادی را می شناسید که در همان مجموعه زندگی می کنند، یا اگر افرادی را در حین ورود و خروج از آپارتمان مورد نظر مشاهده کردید، با آن ها صحبت کنید و نظرشان را در مورد آپارتمان بپرسید. معمولا مردم از پاسخ دادن به سوالات شما خوش حال خواهند شد.

  • نام صاحب خانه را در گوگل سرچ کنید

نام و نام خانوادگی صاحب خانه، و یا نام کمپانی مورد نظر را در گوگل سرچ کنید و از دیدن نتایج شگفت زده شوید.

  • آدرس آپارتمان مورد نظر را سرچ کنید

اگر اتفاقات جدی و خبرسازی در این آپارتمان رخ داده باشد (مثل آتش سوزی یا قتل) و یا اگر مشکلات خاصی در آن وجود داشته باشد، حتما از این طریق متوجه آن ها خواهید شد.

به یاد داشته باشید که سطح توقعات خود را در حد واقع بینانه ای نگه دارید. اگر نتیجه همه تحقیقاتتان منفی بود، بهتر است خانه جدید پیدا کنید. اگر نتیجه تحقیق عمدتا مثبت بود، پس می توانید با خیال راحت به آپارتمان مد نظر، نقل مکان کنید.

 

خانه و همخانه در آمریکا: لیست خانه های اجاره ای و درخواست های همخانه به تفکیک ایالت های آمریکا

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز جهت اجاره آپارتمان در آمریکا

بیشتر بخوانید: چگونه در دام کلاهبرداران در هنگام اجاره آپارتمان نیفتیم!

بیشتر بخوانید: ۵ اشتباه بزرگ مستأجرانی که برای اولین بار در آمریکا خانه اجاره می کنند

بیشتر بخوانید: مواردی که باید هنگام اجاره آپارتمان در نظر بگیرید

بیشتر بخوانید: نکات مهم هنگام انتخاب همخانه

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: myfirstapartment.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی و یا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن