دانستنی هاشهر های آمریکا

مشخصات برجسته شهر فرزنو در ایالت کالیفرنیا

(Fresno, CA)

مسکن ایرانیان آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقالات منتشر شده در neighborhoodscout، تعدادی از مشخصات برجسته شهر فرزنو (Fresno, CA) در ایالت کالیفرنیا را به شما ارائه می دهد. فرزنو یک شهر بزرگ واقع در ایالت کالیفرنیا با جمعیت ۵۲۲,۰۵۳ نفر و ۱۲۷ محله است. فرزنو پنجمین جامعه بزرگ در کالیفرنیا است.

Forestiere Underground Gardens / Scott Harrison

تعدادی از محله های فرزنو عبارتند از:

Tower District – Woodward Park – Figarden – Downtown – Cameo – Mural District – Sunnyside – Jefferson – Pinedale – Lowell

بافت شهری و قومیتی: فرزنو یک شهر با قومیت های متنوع است. افرادی که در فرزنو زندگی می کنند، خود را متعلق به نژادها و قومیت های مختلف می دانند. اغلب ساکنان فرزنو سفید پوست یا آسیایی هستند. مهمترین اصالت ها در فرزنو انگلیسی، ایتالیایی، ایرلندی و فرانسوی است. رایج ترین زبان که در فرزنو صحبت می گردد انگلیسی است. زبان های مهم دیگر که در فرزنو صحبت می شود عبارتند از اسپانیایی و میائو/مونگ. ۲۰٫۶۶% ساکنان این شهر مهاجر هستند.

در این شهر افراد یا در مشاغل یقه سفید (کارکنان حقوق بگیری که کارهای حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ای دفتری مانند مدیریت، فروش و … را انجام می‌دهند.) و یا در مشاغل یقه آبی (کارگرانی که کارهای یدی انجام می‌دهند) شاغل هستند. درآمد سرانه در فرزنو در سال ۲۰۱۰ به ۲۰,۱۴۱$ رسید که نسبت به دیگر مناطق کالیفرنیا و دیگر جاهای آمریکا میزان درآمد متوسط به پایینی به شمار می آید. این مبلغ معادل ۸۰,۵۶۴$ در سال برای یک خانواده چهار نفره است. ۳۰٫۰۲% ساکنان این شهر زیر خط فقر به سر می برند.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید 

حمل و نقل عمومی: سیستم حمل و نقل عمومی، علی الخصوص اتوبوس، در فرزنو بسیار گسترده و جا افتاده است و بسیاری از مردم ترجیح می دهند برای رهایی از شر ترافیک، از اتومبیل شخصی استفاده نکنند. این امر باعث کاهش آلودگی هوا هم گردیده است.

تحصیل در فرزنو: جامعه فرزنو دارای سطح تحصیلات متوسطی نسبت به کل ایالات متحده است، در حالی که میانگین افراد با تحصیلات دانشگاهی در کل کشور ۲۱٫۸۴% در هر شهر است، ۲۰٫۴۶% از بزرگسالان در فرزنو دارای مدرک دانشگاهی هستند.

  • مدارس دولتیبرای مشاهده بهترین محله‌های فرزنو برای تحصیل فرزندنتان و همچنین مشاهده مدارس دولتی و نیز بهترین مدارس این شهر بر روی این لینک کلیک کنید.
  • دانشگاه هانزدیکترین دانشگاه ها به فرزنو عبارتند از (منبع)

Fresno City College – California State University Fresno – Fresno Pacific University –  California Christian College – San Joaquin Valley College Fresno

Chukchansi Park / Jon @ flickr

آمار جرم و جنایت در فرزنو: جرم های شدید، همچون تهاجم، تجاوز، قتل و زورگیری، زیاد در این شهر رخ می دهد و احتمال آن ۱ نفر در هر ۱۵۷ نفر است. (منبع) مناطق و محله های امن و نا امن فرزنو را می توانید در این نقشه مشاهده نمایید. هر اندازه رنگ آبی یک منطقه پر رنگتر باشد، آن منطقه نا امن تر می‌باشد. مناطق با رنگ آبی کمرنگ تر، مناطق امن تر محسوب می شوند.

خانه و همخانه در آمریکا: لیست خانه های اجاره ای و درخواست های همخانه در ایالت کالیفرنیا

بیشتر بخوانید: ۱۰ تفاوت میان لس آنجلس و اورنج کانتی

بیشتر بخوانید: مقایسه ایالت کالیفرنیا و تگزاس (اقتصاد, جرم و جنایت, شرایط جغرافیایی, …)

بیشتر بخوانید: مشخصات برجسته شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا

بیشتر بخوانید: بهترین‌ شهرهای جنوب کالیفرنیا برای اجاره‌نشین‌ها

بیشتر بخوانید: چگونه در دام کلاهبرداران در هنگام اجاره آپارتمان نیفتیم!

بیشتر بخوانید: ۵ اشتباه بزرگ مستأجرانی که برای اولین بار در آمریکا خانه اجاره می کنند

اگر تجربه زندگی یا مسافرت به این شهر را دارید، لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت ها با سایر هموطنان به اشتراک گذارید.

خانه و همخانه در آمریکا: لیست خانه های اجاره ای و درخواست های همخانه در ایالت کالیفرنیا

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: neighborhoodscout.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی و یا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن