دانشگاه های آمریکا

دانشگاه کالیفرنیا ارواین

(University of California Irvine (UCI

بررسی اجمالی
دانشگاه کالیفرنیا ارواین یک موسسه دولتی است که در سال ۱۹۶۵ تأسیس شده. این دانشگاه در مجموع ۲۷,۳۳۱ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دارد و محیط آن درحومه شهر و مساحت محوطه دانشگاهی آن ۱,۴۷۴ هکتار است.  تقویم آموزشی این دانشگاه بر اساس چهار ترم است . دانشگاه ایالتی کالیفرنیا ایروین در مجله بهترین کالج هاو دانشگاه های ملی ۲۰۱۸, در رتبه ۴۲ قرار دارد.

دانشگاه کالیفرنیا ارواین، موسسه تحقیقاتی در شهر ارواین، در زمینه هایی مانند مطالعات سرطان و علوم اعصاب در ارتباط با مرکز پزشکی UC Irvine فعالیت می کند. همچنین برنامه های تحصیلات تکمیلی در UC-Irvine با ارائه خدمات ویژه در حوزه های تجاری و مهندسی هنری ساموئلی مورد توجه قرار گرفته است. دانشجویان می توانند در بیش از ۵۰۰ سازمان دانشجویی و ۵۰ انجمن دانشجویی شرکت کنند. اقیانوس آرام تنها ۵ کیلومتر با دانشگاه فاصله دارد. دانشگاه برای رفت و آمد ساده تر، خوابگاه های دانشگاهی در محوطه دانشگاه را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. تازه واردان مجبور نیستند در محوطه دانشگاه زندگی کنند اما بیش از سه چهارم آنها این کار را انجام می دهند. این دانشگاه به خاطر اقدامات سازگارانه با محیط زیست ، از ابتکارات سبز گروه های دانشجویی مانند Anteaters برای بازیافت و حفاظت محیط زیست، حمایت می کنند.

سوال ها و پاسخ ها

آیا هزینه تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا اروین بالاست؟
UC-Irvine برای دانشجویان بومی ارزان است اما برای دانشجویان غیر بومی هزینه بر است. دانش آموزان بومی در سال تحصیلی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ مبلغ ۱۵,۵۱۶ دلار جهت هزینه های تحصیلی می پردازند، در حالی که افراد غیرساکن کالیفرنیا ۴۳,۵۳۰ دلار می پردازند. طبق آمار U.S. News. هزینه اتاق و غذا ۱۴,۸۲۹ دلار است.

آیا پذیرفته شدن در دانشگاه کالیفرنیا اروین دشوار است؟
پذیرش در UC-Irvine می تواند بسیار دشوار باشد، زیرا بسیار بیشتر از سایر موسسات دولتی به صورت انتخابی عمل می کند. طبق آمار U.S. News، درسال ۲۰۱۶، ۴۱ درصد از ۷۷,۱۶۶ متقاضی این دانشگاه پذیرفته شدند. متقاضیان خارجی باید حداقل ۳/۴ امتیاز را در دوره های آمادگی کالج کسب کنند، اما طبق وب سایت دانشگاه، متقاضیان با شرایط بومی می توانند حداقل با امتیاز ۳ پذیرفته شوند. تیم پذیرش UC-Irvine دوره های پیشرفته ورودی متقاضیان، امتیازات AP، استعدادهای ویژه و نمرات آزمون استاندارد را در میان معیارهای دیگر در نظر می گیرند.

چه تنوع نژادی در دانشگاه کالیفرنیا ارواین دیده می شود؟
UC-Irvine موسسه یست با تنوع بالای نژادی. در سال تحصیلی ۲۰۱۶، ۳۶ درصد دانشجویا ن از آسیا و ۲۶ درصد اسپانیایی بودند. طبق آمار U.S. News، تنها ۲ درصد آن ها آمریکایی آفریقایی بودند. ۱۶درصد از دانشجویان خارجی هستند و بسیاری از آنها از چین، کره جنوبی و تایوان آمده اند.

چه رشته تحصیلی در دانشگاه کالیفرنیا ارواین به دانشجویان پیشنهاد می شود؟
بر اساس وب سایت ما، UC-Irvine بیش از ۸۰ رشته در موضوعات مختلف از جمله مطالعات آفریقایی-آمریکایی، اطلاع رسانی و اقتصاد ارائه می دهد. طبق آمار U.S. News، محبوب ترین رشته این دانشگاه در سال ۲۰۱۶ زیست شناسی معرفی شده است.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

آگهی اجاره و درخواست هم خانه خود را به طور رایگان ثبت نمایید

Image result for ‫ارسال رایگان آگهی‬‎

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: usnews.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی و یا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن