دانشگاه های آمریکا

دانشگاه کالیفرنیا برکلی در ایالت کالیفرنیا

(University of California, Berkeley (UC-Berkeley

برکلی یک موسسه دولتی است که در سال ۱۸۶۸ تأسیس شده. این دانشگاه در مجموع ۲۹,۳۱۱ دانشجوی کارشناسی ارشد دارد و دانشگاه با مساحت ۱,۲۳۲ هکتار در شهر برکلی در کالیفرنیا واقع شده است.  دانشگاه برکلی کالیفرنیا در نسخه ۲۰۱۸ بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی, در رتبه ۲۱ قرار دارد.

دانشگاه برکلی کالیفرنیا، که اغلب به عنوان CAL شناخته می شود در کنار خلیج سانفرانسیسکو قرار دارد. به طور معمول، ۹۵ درصد یا اغلب دانشجویان سال اولی در برکلی تصمیم می گیرند که در خوابگاه دانشگاه زندگی کنند. در این دانشگاه بیش از ۱,۰۰۰ سازمان دانشجویی وجود دارد که از گروه های سیاسی تا باشگاه ها و موارد مختلف دیگری در بین آنها قرار دارد.

برکلی دارای ۱۴ دانشکده و کالج، از جمله دانشکده های تحصیلات تکمیلی مثل دانشکده روزنامه نگاری است. دیگر رشته های تحصیلی رده بالای این دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی عبارتند از بزینس،اجوکیشن, مهندسی, و حقوق. برکلی به عنوان محور فعالیت دانشجویان لیبرال شناخته می شود: دانشجویان جنبش آزادی بیان در سال ۱۹۶۴ در برکلی در پاسخ به ممنوعیت فعالیت های سیاسی در دولت – توجه گسترده ای را به دست آوردند.

از افراد مشهور این دانشگاه می توان دیوید رئیس سابق دادگستری ایالات متحده آمریکا، ارل وارن، دارنده مدال طلا المپیک، جانی موسلی و جان چو بازیگران فیلم “هارولد و کومار” را نام برد. همچنین شایان ذکر است که دکتر جی. رابرت اوپنهایمر، که در توسعه بمب اتمی به عنوان مدیر علمی پروژه منهتن در طول جنگ جهانی دوم مشغول به کار بود، استاد دانشگاه برکلی بود.

نکات مهم در زمینه مسکن:

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: usnews.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی و یا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن