دانشگاه های آمریکا

دانشگاه آریزونا

University of Arizona

دانشگاه آریزونا واقع در مرکز شهر توسان (ایالت آریزونا)، یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی ایالات متحده آمریکاست. پردیس دانشگاه به واسطه مجاورت با رشته کوه ها و کویر سونوران احاطه، چشم انداز برتری از مناطق جنوب غربی آمریکا ارائه می دهد. تعداد روزهای  آفتابی سالانه در این پردیس، به بیش از ۳۰۰ روز در سال می رسد. بالغ بر۴۰ هزار نفر دانشجو از ۵۰ ایالت آمریکا و بیش از ۱۰۰ کشور، در دانشگاه آریزونا مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه آریزونا بیش از۱۰۰ رشته و گرایش آکادمیک و حرفه ای ارائه می دهد که  ۱۰۰٪ دانشجویان با مشارکت همه جانبه خود، توسط برخی از برجسته ترین محققان و دانشوران ملی و در محیطی پویا برای اهداف دنیای واقعی تعلیم می بینند.  هزینه تحصیل در دانشگاه آریزونا، بسیار معقول تر از هزینه های سایر کالج ها و دانشگاه ها ایالات متحده است.

دانشگاه آریزونا یک موسسه دولتی است که در سال ۱۸۸۵ تأسیس شده است. این دانشگاه در مجموع ۳۴،۰۷۲ دانشجوی مقطع کارشناسی داشته و مساحت پردیس دانشگاه ۳۹۲ هکتار است. این دانشگاه، تقویم آموزشی مبتنی بر ترم را به کار می برد. رتبه علمی دانشگاه آریزونا در نسخه ۲۰۱۸ رده بندی بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی، ۱۲۴ است. شهریه و هزینه های تحصیل برای دانشجویان بومی ایالت آریزونا ۱۱،۶۴۴ دلار آمریکا (سال تحصیلی ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸)، و برای دانشجویان غیربومی و بین المللی ۳۲،۴۴۹ دلار آمریکا (سال تحصیلی ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸) اعلام شده است.

دانشگاه آریزونا واقع در توسان به عنوان یکی از بزرگترین موسسات دولتی در این ایالت، گستره وسیعی از فعالیت ها و فرصت های تحصیلی برای دانشجویان فراهم می کند که از جمله می توان به سه مرحله مسابقات ورزشی داخلی و بیش از ۳۰ انجمن برادری و خواهری در کنار سایر انجمن های متنوع اشاره نمود. تیم های دانشگاه تحت عنوان آریزونا وایلد کتس (Wildcats) در کنفرانس Pac-12، لیگ NCAA رقابت می کنند. با توجه به این که دانشگاه آریزونا یک موسسه آموزشی – تحقیقاتی است، دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فرصت مشارکت در فعالیت ها و پروژه های پژوهشی می یابند. هر چند که دانشجویان سال اول حدود ۸۰ درصد از جمعیت ساکن پردیس را تشکیل می دهند، دانشجویان سال اول ملزم به اقامت در پردیس نیستند.  دانشگاه به واسطه دانشکده های متنوعی نظیر دانشکده مدیریت الر، دانشکده حقوق جیمز ا. راجرز و دانشکده پزشکی، گستره وسیعی از رشته ها و گرایش های مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد. از جمله فارغ التحصیلان مشهور دانشگاه آریزونا می توان به شخصیت تلویزیون واقع نما کورتنی کارداشیان و روزنامه نگار جرالدو ریورا اشاره کرد.

نکات مهم در زمینه مسکن:

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: usnews.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی و یا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن