دانستنی هاشهر های آمریکاَشهرهای ایرانی نشین

مشخصات برجسته شهر ایرانی نشین بوربنک در ایالت کالیفرنیا (از مناطق امن تا بهترین مدارس و…)

(Burbank, CA)

مسکن ایرانیان آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقالات منتشر شده در neighborhoodscout، تعدادی از مشخصات برجسته شهر بوربنک در ایالت کالیفرنیا (Burbank, CA) را به شما ارائه می دهد. بوربنک یک شهر نسبتا بزرگ واقع در ایالت کالیفرنیا با جمعیت ۱۰۴,۴۴۷ نفر و ۲۴ محله است. بوربنک ۶۳مین جامعه بزرگ در کالیفرنیا است.  ۵٫۹ درصد ساکنان این شهر ایرانی هستند (منبع).

تعدادی از محله های بوربنک عبارتند از:

Chandler Blvd – Northwest District – Chandler Park – Media District – Toluca Woods – Toluca Lake – Rancho Adjacent – Starlight Hills

قیمت مسکن در بوربنک گران است، اما نه به اندازه گران ترین شهر های دیگر ایالت کالیفرنیا.

بافت شهری و قومیتی: بوربنک یک شهر با قومیت های متنوع است. افرادی که در بوربنک زندگی می کنند، خود را متعلق به نژادها و قومیت های مختلف می دانند. اغلب ساکنان بوربنک سفید پوست یا آسیایی هستند. مهمترین اصالت ها در بوربنک انگلیسی، ایتالیایی، ایرلندی و آلمانی است. رایج ترین زبان که در بوربنک صحبت می گردد انگلیسی است. زبان های مهم دیگر که در بوربنک صحبت می شود عبارتند از اسپانیایی و ارمنی. ۳۴٫۲۵% ساکنان این شهر مهاجر هستند.

در این شهر افراد در مشاغل یقه سفید (کارکنان حقوق بگیری که کارهای حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ای دفتری مانند مدیریت، فروش و … را انجام می‌دهند.) شاغل هستند. درآمد سرانه در بوربنک در سال ۲۰۱۰ به ۳۵,۹۵۹$ رسید که نسبت به دیگر مناطق کالیفرنیا درآمد متوسط به بالا و نسبت دیگر جاهای آمریکا میزان درآمد خوبی به شمار می آید. این مبلغ معادل ۱۴۳,۸۳۶$ در سال برای یک خانواده چهار نفره است. البته افراد بسیار فقیر یا بسیار پولدار هم در این شهر زندگی می کنند.

حمل و نقل عمومی: اگر چه بسیاری از مردم ترجیح می دهند از اتومبیل شخصی برای رفت و آمد در این شهر استفاده کنند، اما استفاده از اتوبوس هم جا افتاده است و می توان به جای اتومبیل، از اتوبوس استفاده کرد.

تحصیل در بوربنک: جامعه بوربنک دارای سطح تحصیلات بالایی نسبت به کل ایالات متحده است، در حالی که میانگین افراد با تحصیلات دانشگاهی در کل کشور ۲۱٫۸۴% در هر شهر است، ۳۹٫۹۷% از بزرگسالان در بوربنک دارای مدرک دانشگاهی هستند.

  • مدارس دولتیبرای مشاهده بهترین محله‌های بوربنک برای تحصیل فرزندنتان و همچنین مشاهده مدارس دولتی و نیز بهترین مدارس این شهر بر روی این لینک کلیک کنید.
  • دانشگاه هانزدیکترین دانشگاه ها به بوربنک عبارتند از (منبع)

Woodbury University – American Academy of Dramatic Arts Los Angeles – Glendale Community College – Los Angeles Valley College – Musicians Institute

آمار جرم و جنایت در بوربنک: جرم های شدید، همچون تهاجم، تجاوز، قتل و زورگیری، نسبتا زیاد در این شهر رخ می دهد و احتمال آن ۱ نفر در هر ۴۷۹ نفر است (منبع). با این حال می توانید مناطق و محله‌های امن و مناسب نیز در این شهر پیدا کنید. مناطق و محله های امن و نا امن بوربنک را می توانید در این نقشه مشاهده نمایید. هر اندازه رنگ آبی یک منطقه پر رنگتر باشد، آن منطقه نا امن تر می‌باشد. مناطق با رنگ آبی کمرنگ تر، مناطق امن تر محسوب می شوند.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

آگهی اجاره و درخواست هم خانه خود را به طور رایگان ثبت نمایید

Image result for ‫ارسال رایگان آگهی‬‎

بیشتر بخوانید: دانستنی‌های ایالت کالیفرنیا

بیشتر بخوانید: ۱۰ تفاوت میان لس آنجلس و اورنج کانتی

بیشتر بخوانید: مقایسه ایالت کالیفرنیا و تگزاس (اقتصاد, جرم و جنایت, شرایط جغرافیایی, …)

بیشتر بخوانید: مشخصات برجسته شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا

بیشتر بخوانید: بهترین‌ شهرهای جنوب کالیفرنیا برای اجاره‌نشین‌ها

بیشتر بخوانید: چگونه در دام کلاهبرداران در هنگام اجاره آپارتمان نیفتیم!

بیشتر بخوانید: ۵ اشتباه بزرگ مستأجرانی که برای اولین بار در آمریکا خانه اجاره می کنند

اگر تجربه زندگی یا مسافرت به این شهر را دارید، لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت ها با سایر هموطنان به اشتراک گذارید.

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: neighborhoodscout.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی و یا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن