دانستنی ها

چه نوع خانه ای برایتان مناسب تر است؟

اگر می خواهید خانه بخرید، با توجه به سلیقه و بودجه در دسترس، گزینه های مختلفی در دسترس دارید. مسکن ایرانیان آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت زیلو، این گزینه ها را به شما معرفی می کند.

  • خانه های مستقلی که مناسب یک خانواده هستند

این خانه ها یک ساختمان مستقل و مجزا هستند که معمولاً بر روی زمین های بزرگی ساخته می شوند و دارای حیاط هستند.

مزایا: اختیار کامل خانه در دستتان است (مگر در مجتمع هایی با قوانین مخصوص) و می توانید طبق سلیقه خود داخل و خارج این ساختمان را تغییر دهید.

نکات منفی: شما تنها کسی هستید که می توانید از خانه خود مراقبت کنید و مجبورید همه کارها را به تنهایی انجام دهید، مگر این که در منطقه ای سکونت کنید که homeowners association یا HOA در آن محل فعالیت کند.

  • تاون هاس

تاون هاس به خانه ای گفته می شود که دارای همسایه دیوار به دیوار باشد. در قدیم تاون هاس ها کوچک بودند، اما امروزه تاون هاس های بزرگ و شیکی هم یافت می شود.

مزایا: همسایه های زیادی در اطراف خود دارید و معمولا امکانات زیادی چون باشگاه های ورزشی، استخر و … در نزدیکی شما قرار دارد.

نکات منفی: خانه های شهری به یکدیگر متصل هستند و به راحتی می توانید سر و صدای همسایه ها را بشنوید. اگر دارای حیاط شخصی باشید، خودتان باید از آن نگهداری کنید. مجبورید هزینه تعمیرات امکانات عمومی چون پارکینگ و … را به صورت مشترک با بقیه همسایگان بپردازید.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

  •  کاندومینیوم

کاندومینیوم ها، دارای سقف و دیوار مشترک با سایر واحدها هستند. نیز تالار و لابی و … مشترک با همه همسایگان است.

مزایا: کاندومینیوم ها ارزان تر از خانه های مستقل هستند و دیگر لازم نیست وقت زیادی برای نگهداری از حیاط و … صرف کنید. نیز امکانات زیادی در دسترس دارید.

نکات منفی: باید هزینه های مربوط به HOA برای تأمین هزینه های تعمیر و نگهداری، تعمیرات محیط های عمومی ساختمان، بیمه و صندوق وقوع حوادث را بپردازید. نیز باید تابع قوانین عمومی آپارتمان شوید.

  • کو-آپ

کو-آپ ها یا cooperative ها مشابه کاندومینیوم ها هستند، با این تفاوت که دیگر سند مسکن به شما تعلق نمی گیرد. در عوض می توانید بخشی از سهام شرکت صاحب ساختمان را بخرید و شرکت تعیین خواهد کرد که هر کسی در چه واحدی می تواند زندگی کند.

مزایا: کو-آپ ها ارزان تر از کاندومینیوم ها هستند. هیئت مدیره ساختمانهای دارای چند واحد، در مورد همه تصمیمات مهم، از جمله افرادی که می توانند جهت سکونت در این ساختمان سهام خریداری کنند، رأی می دهند.

نکات منفی: ممکن است هیئت مدیره ساختمان های کو-آپ، بدون هیچ دلیل مشخصی پیشنهاد شما برای خرید سهام را نپذیرند. نیز نمی توانید واحد خود را به سابلت گذارید.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

بیشتر بخوانید:  کدام یک بهتر است: ساخت خانه شخصی یا خرید خانه ای که از قبل ساخته شده؟

بیشتر بخوانید: آیا آمادگی لازم برای مالکیت خانه شخصی خود را دارید؟

بیشتر بخوانید:  خرید و فروش خانه به طور هم‌زمان: از کجا باید شروع کرد؟

بیشتر بخوانید: انجام مراحل خرید خانه چقدر زمان می برد؟

بیشتر بخوانید: ۱۰ مرحله اساسی برای خرید خانه در آمریکا

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: zillow.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن