دانستنی ها

ده روش برای حل اختلافات میان مالک و مستأجر در آمریکا

 

اگر می‌خواهید خانه‌تان را به اجاره گذارید، باید بدانید که ممکن است مشکلاتی بین شما و مستاجرتان به وجود بیاید. پیش از اینکه به سرعت به دادگاه مراجعه کنید، می‌توانید به کمک نکات زیر اختلافات خود را حل کنید. به یاد داشته باشید که همیشه قوانین و توقعات خود از مستجرتان را در قرارداد ذکر کنید. مسکن ایرانیان آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت allbusiness، مقاله زیر را به شما تقدیم می کند:

۱) قوانین را به خوبی بشناسید. بهترین راه برای حل اختلافات این است که حتی قبل از اینکه آغاز شوند از ایجاد آنها خودداری کنید. مشکلات اغلب بدین دلیل به وجود می آیند یک طرف توافقنامه اجاره، نمی داند که مفاد توافقنامه را نقض نموده است و یا آنها از حقوق خود تحت این قانون مطلع نیستند. با اطلاع از جدیترین قوانین در زمینه اجاره، هم می‌توانید از بروز اختلاف جلوگیری کنید و هم به صاحب خانه بهتری تبدیل شوید.

۲) خونسردی خود را حفظ کنید. هنگامی که یک وضعیت اختلاف برانگیز رخ می دهد، حتی اگر مستأجر شما بد رفتاری کند، شما هرگز آرامش خود را از دست ندهید. اگر دچار مشکل هستید یا اگر مستأجرتان برای حل اختلاف همکاری نمی کند، ممکن است نیاز به مراجعه به دادگاه و کمک گرفتن از قانون داشته باشید. با این حال، با حفظ آرامش، خودتان را در بهترین شرایط ممکن قرار می دهید.

۳) در مورد اختلاف خود صحبت کنید. اگر مسئله به طور کامل توسط هر دو طرف مورد بحث قرار گیرد، بسیاری از مشکلات خود به خود حل می شوند. اجازه ندهید آتش خشم شما شعله ور گردد. تلاش برای حل مشکل توسط طرفین توافقنامه، تقریباً همیشه ارزان ترین و ساده ترین راه حل اختلاف در دراز مدت می باشد.

۴) با یکدیگر به صورت حضوری دیدار کنید. اگر شما تنها جملات همراه با عصبانیت را از طریق تلفن یا ایمیل خود با مستأجر خود رد و بدل نموده اید، بهتر است به جای این کارها، یک ملاقات حضوری در مکانی امن، انجام دهید.

۵) از یک متخصص حل مشکل خود استفاده نمایید. اگر با گفتگو مشکلتان حل نمی شود، ممکن است یک واسطه حرفه ای بتواند به شما کمک کند. در حال حاضر بسیاری از ایالت ها مشاورانی برای حل اختلافات در زمینه اجاره معرفی می نمایند که آموزش دیده اند.

Designed by Asierromero

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

۶) واگذاری حل اختلاف به قاضی. قاضی (arbitration) مشابه مشاور است، اما رأی قاضی قطعی است. یک قاضی صحبت های طرفین در مورد یک اختلاف را می شنود و یک حکم صادر می کند که شما باید از آن پیروی نمایید. اگر فکر نمی‌کنید حق با شما باشد، به جای مراجعه به قاضی، سعی کنید مشکل را خودتان با مستاجر حل کنید.

۷) همه موارد را مستند کنید. مجموعه ای از شواهد و مدارک که بر روی کاغذ ثبت شده است، بهترین وسیله دفاعی شماست. اگر مستأجر شما به طور مداوم قوانین ساختمان شما و یا مفاد مندرج در قرارداد اجاره نامه را نقض کرده باشد و یا اگر آنها مطالبات غیر منطقی داشته باشند، مستندات شما می تواند در اثبات این مورد به شما کمک کند. یک پرونده در مورد هر مستأجر نگهداری نمایید و تمامی وقایعی که رخ می دهد را ثبت کنید. ارائه این مستندات به مستأجر شما، حتی ممکن است او را از احضار شما به دادگاه منصرف نماید.

۸) کار را به وکیلتان واگذار کنید. هنگامی که یک وکیل درگیر پرونده می شود، بسیاری از پرونده ها قبل از اینکه به دادگاه ارجاع شوند، حل و فصل می شوند. اگر شما و مستأجرتان وکیل هایی را به عنوان نماینده خود انتخاب کرده اید، ممکن است بتوانند به شما کمک کنند تا پرونده را در خارج از دادگاه حل و فصل کنید.

۹) به دادسرا مراجعه کنید. در اغلب موارد، اختلافات ناشی از مالکیت اجاره ای تحت حوزه قضایی دادسراها (small claims court) قرار می گیرند. این گزینه معمولاً ارزان تر از رفتن به دادگاه های مدنی یا کیفری است و ممکن است باعث حل و فصل سریع تر پرونده شود.

۱۰) موضوع مورد اختلاف را به دادگاه ارجاع دهید. اگر شما تمام مسیرهای دیگر را برای رفع اختلاف خود و مستأجرتان رفته باشید و هنوز هم موفق نشده باشید، ممکن است مجبور شوید مستأجر خود را در دادگاه مدنی یا کیفری احضار نمایید. اطمینان حاصل کنید که وکیل شما مجرب است و قادر به پیگیری موفقیت آمیز پرونده شما می باشد. اسناد خود را آماده کنید.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

بیشتر بخوانید: اجاره به شرط تملیک در بازار مسکن آمریکا: فرایند و چگونگی

بیشتر بخوانید:  نکات مهم در مورد اجاره آپارتمان از راه دور

بیشتر بخوانید: در مقابل اطلاعیه افزایش اجاره بها چه واکنشی باید نشان داد؟

بیشتر بخوانید: نکاتی برای یافتن مکان ایده آل برای اجاره

بیشتر بخوانید: ۵ مشکل بزرگ مستاجران در آمریکا و راه حل آن ها

 

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: allbusiness.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن