اجارهدانستنی ها

۷ نکته مهم در مورد حقوق مستاجران

صاحب خانه، مسئول حل مشکلات خانه است. اگر صاحب خانه بنا بر دلایل غیرعقلانی، چون نژادپرستی، جنسیت، خانواده، مذهب و … حقوق مستاجر را زیر پای گذارد، از نظر قانونی مورد پیگیرد قرار می گیرد. مسکن ایرانیان آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت realestate، هفت نکته مهم در مورد حقوق مستاجران را به شما توضیح می دهد:

  • قانون فدرال در برابر نقض حقوق مدنی در مسکن محافظت می کند. قانون مسکن حاکی از آن است که هیچ صاحبخانه ای نمی تواند اجاره ی خانه به یک مستاجر را بر اساس نژاد، ملیت، جنسیت، وضعیت خانوادگی، مذهب یا معلولیت، رد کند. هدف وزارت مسکن و توسعه شهری، ارائه گزینه های مسکن ارزان قیمت و محافظت از مصرف کنندگان در برابر تبعیض است.

 

  • عمده حقوق مستاجران در قوانین ایالتی یا محلی بیان شده است. در شرایطی که احساس می کنید به هر دلیل با شما ناعادلانه رفتار می شود، قوانین ایالتی در مورد حقوق مستاجر و صاحبخانه را بررسی کنید. این حقوق در ایالات متفاوت، مختلف است.

 

  • شما حق دارید شرایط مناسب زندگی داشته باشید. تمام مستاجران حق دارند که فضای قابل سکنی- از جمله لوله کشی، برق و گرما – برایشان آماده شود. بقیه وظایف قانونی صاحب خانه ها، در هر ایالتی متقاوت است. وکیل، دیوید مرباوم، دارای یک شرکت حقوقی در آلافارتا، جورجیا است، و اختلافات مالکین و مستاجرین را در میان دیگر املاک و مستغلات و داد و ستد مربوط به کسب و کار، اداره می کند. او می گوید مثلاً در بسیاری از موارد مستاجر از وجود قارچ در خانه شاکی بوده است. حداقل با طرح این مساله در دادگاه، می‌توانید سلامتی خود را تضمین کنید.

 

  • شما باید اجاره خود را پرداخت کنید. صاحبخانه حق دارد پس از قطع شدن اجاره بدون درنظر گرفتن علت، پیگیر اخراج مستاجر باشد. برخی از قوانین ایالتی یا محلی به صاحبخانه اجازه می دهد هزینه اجاره را کاهش دهد یا مبلغ را به نسبت تقسیم کند. با این حال، شما نمی توانید از پرداخت اجاره برای تحریک صاحبخانه خود برای انجام تعمیر و نگهداری و یا وظایف دیگر استفاده کنید. مثلاً در ایالات کالیفرنیا و جورجیا، قانونی هست که به مستاجر اجازه می‌دهد تعمیر وسایل خانه را به عهده بگیرد و در عوض هزینه آن را از مبلغ اجاره بکاهد، اما مستاجر باید دقت زیادی به خرج دهد، زیرا به هر حال صاحب خانه می‌تواند او را در صورت عدم پرداخت اجاره، از خانه بیرون کند.

 

  • اجاره نامه ای که امضا می کنید، قانون را عوض نمی کند. در بسیاری از موارد، صاحبخانه ممکن است از جزئیات حقوق مستاجر و صاحبخانه اطلاع نداشته باشد و یا ممکن است سعی کند از عدم اطلاع شما، سو استفاده کنید. اگر اجاره نامه ای که حاوی قوانینی است که حقوق مستاجران را نقض می کند را امضا کردید، بدانید که سیاست های جعلی نمی توانند توسط صاحبخانه یا قانون اجرا شوند. به عنوان مثال، مرباوم می گوید، طبق قانون جورجیا، تعمیرات عمده ای که برای ساخت یک مکان مناسب لازم است، مانند آب و لوله کشی، نمی تواند در دست مستاجر باشد. او می گوید: “اگر در اجاره نامه ذکر شده است که مسئولیت مستاجر است، از نظر قانونی معتبر نیست.”

 

  • شما باید همه چیز را مستند کنید. هیچ کس با قصد دعوا پا به آپارتمان جدید نمی گذارد، اما بهتر است به هر حال آماده باشید. هنگامی که به خانه نقل مکان میکنید از هر اتاق عکس بگیرید و هر تعمیری که لازم است را یادداشت برداری کنید. همچنان تاریخ و اسناد هر درخواست تعمیر را نگهدارید، در آینده به شواهدی برای حل مشکلات نیاز دارید. هنگامی که دارید از خانه خارج می شوید، اگر صاحبخانه سعی در اخذ مجوز از شما برای پرداخت خسارت های اتاق داشت، این شواهد به شما کمک می کنند تا از پرداخت هزینه اجتناب کنید.

 

  • شما مدافعانی دارید که به شما کمک خواهند کرد. سازمان های حقوق مستاجری متعددی در سراسر کشور وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که مستاجران به منابع دسترسی دارند و مزایا را که به موجب قانون به آنها داده می شود، درک می کنند. به عنوان مثال، پرستون می گوید: یک خط تلفن دولتی در کالیفرنیا در زمینه مسائل مربوط به اجاره و درخواست اطلاعات ارائه می شود. در صورت تخلف تبعیض، شما باید به طور مستقیم با مسکن و توسعه شهری تماس بگیرید، چه این دفتر مرکزی در ناحیه کلمبیا باشد چه یکی از ده ها دفاتر محلی در سراسر کشور. مسکن و توسعه شهری تحقیقات خود را برای بررسی نقض احتمالی انجام داده و حتی می تواند پیگیر نقض کنندگان باشد.با این وجود، نه هر شکایتی با مسکن و توسعه شهری مورد بررسی قرار می گیرد و نه هر تحقیقی منجر به اقدام قانونی یا پرداخت بیشتر قربانیان می شود. در حالی که یک شکایت رسمی با مسکن و توسعه شهری یک شروع عالی است، شما همچنین باید با سازمان حقوق مستاجران محلی برای مشاوره و پشتیبانی تماس بگیرید، که معمولا با جستجوی آنلاین ساده در شهر یا شهرستان شما پیدا می شود.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

بیشتر بخوانید: آیا وجود کپک (Mold) در خانه به سلامتیتان آسیب می رساند؟

بیشتر بخوانید: ۱۰ ایالت امن آمریکا از نظر سرقت از منازل

بیشتر بخوانید: اجاره به شرط تملیک در بازار مسکن آمریکا: فرایند و چگونگی

بیشتر بخوانید: کجا زندگی کنیم: داخل شهر، حومه شهر یا حتی دورتر؟!

بیشتر بخوانید: اشبرن در ایالت ویرجینیا، دومین شهر برتر آمریکا برای زندگی

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: realestate.usnews.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن