دانستنی ها

چرا بازسازی پشت بام منازل سرمایه‌گذاری خوبی است

اگر می‌خواهید ارزش خانه خود را بالا ببرید، احتمالاً اولین کاری که به ذهنتان می‌رسد این است که ظاهر آن را بهتر کنید، اما آیا می‌دانستید که بازسازی پشت‌بام هم به اندازه تعویض پنجره و … می‌تواند ارزش خانه‌تان را افزایش دهد؟ مسکن ایرانیان آمریکا، با گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت massrealestatenews، مقاله زیر را تقدیمتان می کند:

  • افزایش ارزش خانه

نشریه بازسازی (Rmodeling Magazine)، که یک نشریه معتبر است که بر بهبود خانه ها تمرکز می کند، دو نظرسنجی در مورد تعمیر سقف (یک نظر سنجی در سال ۲۰۱۳ و دیگری در سال ۲۰۱۶) انجام داده است، تا تعیین کند چگونه یک سقف جدید می تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی ارزش مجدد خانه ایجاد کند. در نظر سنجی سال ۲۰۱۳، گزارش ها نشان می دهد که نصب یک سقف جدید می تواند ارزش خانه شما را تقریباً ۱۲،۰۰۰ دلار افزایش دهد. آنها با مقایسه آخرین هزینه خانه در بازار با نتایج حاصل از نظرسنجی، به این رقم رسیدند. به طور کلی می توان گفت، صاحب خانه ای که تمایل به بازسازی سقف دارد، به احتمال زیاد حدود ۶۲٫۹ % پولی را که برای بازسازی سقف خود هزینه نموده است، از طریق افزایش مجدد ارزش ملک خود بدست می آورد.

هنگامی که مسئولین این نشریه مجدداً این نظرسنجی را در سال ۲۰۱۶ انجام دادند، مشاهده نمودند مقادیر بدست آمده در اینمورد حتی بیشتر شده است. با توجه به ارزش بدست آمده قبلی که ۱۲۰۰۰ دلار بود، اکنون سقف های جدید ۱۴۰۰۰ دلار به ارزش ملک اضافه می کنند. در مورد بازیابی هزینه های انجام شده در بازسازی سقف، هم اکنون صاحب خانه ها می توانند از بازدهی به میزان ۶۹ درصد برخوردار گردند.

نیز خریداران امتیاز خیلی بالایی به خانه‌هایی با سقف های بازسازی شده می‌دهند و معتقدند سقف های جدید ظاهر شیکی به خانه می بخشند. به طور کلی، بازسازی سقف خانه، می‌تواند ارزش مسکن شما را از نظر خریداران، به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

  • کم‌تر شدن مصرف انرژی

با بازسازی سقف خانه به پوشش ایزوگام، در روزهای گرم تر، نور آفتای از سطح ایزوگام بازتاب می شود، یعنی گرمای کم تری وارد خانه می‌شود و مصرف ک.لر حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش می یابد. نیز ایزوگام کردن بام خانه، می‌تواند شامل tax credit شود.

  • عوامل دیگری که باید در نظر گرفت

اما در حالی که برخی از کارشناسان معتقدند که سقف منازل ارزش بالایی را به ملک می دهند، بعضی دیگر از کارشناسان ممکن است نظریه دیگری در این مورد داشته باشند. یک سقف جدید به معنای تعمیر و نگهداری کمتر برای خریداران جدید است، که قطعاً در هنگام انتخاب ویژگیهای یک منزل در بازار، آن را به عنوان یک عامل دیگر مورد ملاحظه قرار می دهند، و همچنین می تواند باعث صرفه جویی در هزینه آنها در آینده در مورد تعویض سقف گردد.

اگر شما بخواهید ۲۰ هزار دلار برای ایجاد یک سقف جدید صرف کنید، فقط ۶۹ درصد یا ۱۳٫۸۰۰ دلار آن به شما بازپرداخت می شود. بنابراین در اصل، شما واقعاً به میزان پول خود اضافه ننموده اید، بلکه ۶،۲۰۰ دلار از دست داده اید. اما این مبلغ ۶،۲۰۰ دلار می تواند در جای دیگر، مانند اعتبار مالیاتی یا tax credit و کاهش هزینه های مصرف انرژی به شما بازگردانده شود. اما با همه این موارد، احتمالاً ممکن است فردی علاقمند به بازسازی سقف یک منزل معمولی نباشد.

در هنگام بازسازی سقف خانه خود، مهمترین عامل در نظر گرفتن زمان بندی است. سقف خود را یک تا سه سال قبل از فروش آن در بازار، بازسازی کنید تا زمان کافی برای بازیابی تفاوت هزینه خود داشته باشید. یک سقف جدید می تواند ۲۰ تا ۳۰ سال طول عمر داشته باشد. بنابراین اگر شما این سقف جدید را بازسازی کنید، زمان زیادی برای برخورداری از مزایای آن خواهید داشت. اگر قصد فروش خانه خود را در آینده ای نزدیک دارید، مالک جدید برای بازسازی سقف منزل در آن چهارچوب زمانی نگرانی نخواهد داشت.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

بیشتر بخوانید: تفاوت بین خانه‌های آمریکایی و آلمانی

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید قبل از نقل مکان به شهر دیگر، به آن ها توجه کنید

بیشتر بخوانید: ده قدم ضروری برای خرید یک خانه

بیشتر بخوانید: کدام یک سود بیش تری دارد؟ اجاره دادن به روش سنتی و طولانی مدت، یا اجاره به روش Airbnb و کوتاه مدت

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب خرید خانه های قدیمی

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: massrealestatenews.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن