دانستنی ها

چگونگی تنظیم و مدیریت بودجه برای بازسازی و نوسازی خانه در آمریکا

چنانچه قصد دارید دستشویی یا آشپزخانه تان را به هر دلیلی نوسازی کنید، باید بودجه خود را به صورت متناسب تنظیم کنید. مسکن ایرانیان آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت زیلو، ۵ نکته زیر را برای کمک به شما، پیشنهاد می کند.

۱- پیش بینی و تخمین هزینه های بازسازی منزل

به صورت کلی، شما نمی بایست بیشتر از ارزش هر اتاق به عنوان درصدی از ارزش کلی منزل پول خرج کنید. به عنوان مثال، اشپژخانه معمولا ۱۰ تا ۱۵ درصد ارزش ملک به حساب می آید، بنابراین نباید بیشتر از این مقدار هزینه برای بازسازی اشپزخانه خرج کنید. مثلا اگر منزل شما ۲۰۰,۰۰۰ دلار ارزش دارد، می بایست شما حداکثر مبلغ ۳۰,۰۰۰ دلار یا کمتر برای بازسازی آشپزخانه در نظر بگیرید. خوب است بدانید براساس قوانین جدید املاک و مستغلات، بازسازی آشپزخانه پایین‌ترین نرخ برگشت سرمایه را دارد، هر دلاری که شما برای بازسازی و نوسازی آشپزخانه خرج می کنید، ارزش منزل شما را تا ۵۰ سنت افزایش می دهد. این در حالیست که بازسازی حمام و دستشویی ارزش خیلی بیش تری دارد.

۲- دریافت وام برای بازسازی مسکن

اگر شما می‌خواهید برای بازسازی منزل وام دریافت کنید، به انواع وام های زیر توجه کنید.

  • ریفایننس یا تغییر مبلغ وام: با توجه به نرخ سود حساب جاری شما، ممکن است قادر باشید وام خودتان را با نرخ پایین تر یا برای یک مدت طولانی پرداخت کنید. که در نهایت می تواند پرداخت ماهانه شما را پایین اورده و به شما در پس انداز برای هزینه های بازسازی کمک کند.
  • وام به صورت نقدی: اگر ملک شما به اندازه کافی ارزش داشته باشد، شما می توانید وام به صورت نقدی دریافت کنید، بدین معنا که پرداخت وام های شما حتی برای مبالغی بالاتر از مبالغ وام شما صورت می گیرد. یعنی شما هزینه اولیه وام را پرداخت می کنید و کمی پول هم دارید که باقی مانده است.
  • HELOC یا home equity line of credit: بسیار شبیه کارت کردیت عمل می کند، یک سقف مشخص و محدود دارد که شما می توانید قرض بگیرید.
  • وام به اندازه ارزش خانه: تفاوت این وام با HELOC این است که می‌توانید پول را یک‌جا دریافت کنید.

برای گرقتن تصمیم درست تر، بهتر است با یک وام دهنده مشورت کنید.

۳- اخذ پیشنهاد قیمت بازسازی خانه از پیمانکاران

بعضی از پیمانکاران تخمین قیمت خود را براساس انچه آنها در مورد خواسته شما تصور می کنند، ارائه خواهند داد و تکمیل کار تحت این شرایط اغلب در قیمتی بالاتر از مقدار پیش بینی شده ضمانت می شود. شما می بایست در مورد انچه می خواهید انجام دهید بسیار هوشمند و اگاه باشید و در قرارداد هم حتی موادی که شما دوست دارید استفاده شود باید ذکر گردد.

از چندین پیمانکار پیشنهاد قیمت دریافت کنید و با پیمانکاری که پایین ترین قیمت را ارائه داده قرارداد ببندید. البته ممکن است با پیمانکار با قیمت کم تر، کار باکیفیتی ارائه ندهد.

۴- به برنامه بازسازی خانه پایبند باشید

همانطور که بازسازی شروع می شود، ممکن است شما مایل باشید پروژه های کوچک دیگر یا طراحی های جدید دقیقه اخر تعریف کرده و اجرا کنید، اما بدانید هرلحظه که شما ایده خود را تغییر دهید، تغییر در قیمت اولیه حاصل می شود و حتی تغییرات کوچک می تواند هزینه بر باشد. بنابراین تا حد ممکن به توافق اولیه برای نوسازی پایبند باشید.

۵- ملاحظه هزینه های پنهان نوسازی منزل

منزل شما ممکن است از بیرون کاملاً عالی به نظر برسد، اما مشکلاتی می تواند در زیرساخت آن موجود باشد. در حقیقت، عیوب مخفی یکی از دلایلی است که باعث می شود هزینه پروژه های نوسازی و بازسازی منازل بیشتر از مقدار پیش بینی شده گردد.

سعی کنید ۱۰ یا ۲۰ درصد بیشتر از مبلغ نهایی پول بگذارید تا در صورت بروز مشکلات پیش‌بینی نشده، مجبور به قرض کردن پول از دیگران نباشید.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

آگهی اجاره و درخواست هم خانه خود را به طور رایگان ثبت نمایید

Image result for ‫ارسال رایگان آگهی‬‎

بیشتر بخوانید: ۷ نکته برای نقل مکان به خانه جدید، آن هم بدون استرس!

بیشتر بخوانید: چگونه در برابر خریدارانی که خانه را به صورت نقدی می خرند، پیشنهاد بهتری ارائه دهیم؟!

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید قبل از نقل مکان به شهر دیگر، به آن ها توجه کنید

بیشتر بخوانید: سه عامل بسیار مهم در خرید خانه

بیشتر بخوانید: چرا بازسازی پشت بام منازل سرمایه‌گذاری خوبی است

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: zillow.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن