خرید و فروشدانستنی ها

تفاوت بین “Pre-Qualification” در مقابل “Pre-Approval” در دریافت وام مسکن در آمریکا

اکثر افراد پول کافی برای خرید خانه بصورت نقدی ندارند. به همین دلیل است که امکان دستیابی به وام مسکن، حفظ موقعیت واجد شرایط بودن برای وام و اخذ نامه تاییدیه واجد شرایط بودن از وام دهندگان، از مراحل مهم دریافت وام مسکن و خرید خانه به شمار می آیند، از این نظر که وام دهندگان را مطمئن می کنید که قابلیت پرداخت بدهی را دارید. واجد شرایط بودن (Mortgage Pre-Qualification) و داشتن نامه پیش تاییدیه (Mortgage Pre-Approval) از بانک وام دهنده بسیار با هم متفاوت هستند.

مسکن ایرانیان آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت realtor.com  واجد شرایط بودن برای دریافت وام مسکن در مقابل اخذ نامه تأییدیه از طرف وام دهندگان برای دریافت وام مسکن در آمریکا و تفاوت بین آنها را تشریح می کند.

معنای واجد شرایط بودن (Pre-qualification) برای وام مسکن چیست؟

برای تعیین واجد شرایط بودن شما جهت دریافت وام مسکن، وام دهنده بر اساس یک ارزیابی غیر رسمی و بطور تخمینی با استفاده از اطلاعاتی که شما در مورد وضعیت مالی خود به وام دهنده داده اید، اعتبار شما را با توجه به چشم انداز کلی وضعیت مالی شما در آینده بررسی می کند تا ببیند که آیا حداقل شرایط لازم برای دریافت وام مسکن را دارید یا خیر و اینکه استطاعت خرید خانه و قدرت پرداخت اقساط وام تا چه مبلغی را دارید. در این ارزیابی هیچ تضمینی برای واجد شرایط بودن شما جهت خرید خانه وجود ندارد.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک و یا کانال تلگرام مسکن ایرانیان آمریکا بپیوندید

چرا نامه پیش تأییدیه از طرف بانک وام دهنده (Pre-approval) برای دریافت وام مسکن بهتر است؟

نامه  پیش تاییدیه یک بیانیه رسمی است که از سوی وام دهنده برای شما صادر می شود که در آن صلاحیت حال حاضر شما را برای دریافت مقدار مشخصی از وام مسکن بر اساس بررسی مستندات مالی شما، شامل: گزارش اعتباری، ته چک های پرداختی، بیانیه بانکی، حقوق، دارایی ها و تعهدات و بدهی های شما، تأیید می نماید. نامه  پیشتأییدیه وام مسکن در واقع قولی است که بانک به شما میدهد و در آن پرداخت وامی که بر اساس قیمت خانه انتخاب شده به شما تعلق خواهد گرفت را تضمین مینماید و تعهد می نماید که قبل از اتمام فرآیند هیچ تغییری در تصویر مالی شما ایجاد نمی شود و نیاز است کلیه مستنداتی که مؤید درآمد و وضعیت مالی شماست را ارائه نمایید.

آگهی اجاره و درخواست هم خانه خود را به طور رایگان ثبت نمایید

Image result for ‫ارسال رایگان آگهی‬‎

 

بیشتر بخوانید: مهمترین مواردی که باید هنگام خرید خانه در نظر بگیرید

بیشتر بخوانید: خرید یا اجاره?! ۳ تصور اشتباه در رابطه با اجاره

بیشتر بخوانید: بهترین فصل سال برای خرید مسکن کدام است؟

بیشتر بخوانید: برای خرید یک مسکن بزرگتر چه قدر بیشتر باید هزینه کنیم؟

بیشتر بخوانید: ۵ تصور اشتباه در هنگام فروش مسکن

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: realtor.com

توجه: مطلب فوق یک پیشنهاد قانونی ویا سرمایه گذاری نیست و نباید به جای مشاوره با یک وکیل و یا متخصص در امور سرمایه گذاری، از آن استفاده شود. شما باید برای دریافت راهنمایی مناسب در مورد شرایط خود، با یک وکیل و یا یک مشاور، مشورت نمایید. این مطلب ممکن است حاوی لینک هایی در وبسایت های دیگر، که متعلق به اشخاص ثالث هستند و توسط آن ها اداره می شوند، باشد. “مسکن ایرانیان آمریکا” هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نشر شده در چنین وبسایت هایی ندارد و الزاما این مطالب را اسپانسری، تایید و یا تصدیق نمی کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن