خرید یک خانه به صورت اشتراکی در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

در اقتصاد مدرن امروز، اجاره بهای منزل بسیار زیاد و نرخ  وام مسکن نسبتاً پایین است. افراد دیرتر ازدواج می کنند، و “سرمایه گذاری اشتراکی” به طور روزافزونی در حال افزایش است. بنابراین، خرید منزل به صورت مشترک، یک پیشرفت منطقی در این زمینه به نظر می رسد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت hometrek، در مورد انواع، و نقاط قوت و ضعف خرید ملک به صورت اشتراکی توضیحاتی را ارائه می دهد.

خرید منزل به صورت اشتراکی چیست؟

هنگامی که دو یا چند نفر با هم به توافق می رسند که مالکیت یک ملک را با هم به اشتراک بگذارند، خریداری یک ملک به صورت مشترک می تواند صورت پذیرد. این مشارکت در خرید یک ملک می تواند بین یک زن و شوهر، بستگان، دوستان نزدیک و حتی یک شرکت باشد.

به منظور به اشتراک گذاشتن مالکیت یک ملک، باید تصمیم بگیرید که چگونه باید در خرید ملک شرکت کنید و چه عنوانی را برای خانه خریداری شده حفظ کنید. در مورد خرید یک ملک به صورت مشترک، دو گزینه وجود دارد که به شرح زیر است:

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

1- خریداری ملک به صورت اشتراکی (TIC)

مشهورترین سند مالکیت برای خرید یک ملک به صورت مشترک “Tenancy In Common” (حالتی که جمعی با عناوین مختلف در اداره ملکی شرکت داشته باشند، بدون آنکه به وحدت مالکیت آن خللی وارد آید) می باشد، که این امر به دلیل قابل انعطاف بودن مالکیت منزل می باشد.

دراین نوع خرید مشترک ملک، لازم نیست که سهم مالکیت به طور مساوی تقسیم شود. در این نوع مالکیت، نسبت مالکیت می تواند به نسبت میزان پولی باشد که هر فرد در این مورد سرمایه گذاری می کند. هر مالک می تواند تعیین کند که در صورت مرگ، سهام خود را به چه کسی به عنوان ارث بدهد.

2- خریداری ملک به صورت اشتراکی با حق ابقاء Joint Tenants With Right Of Survivorship – JTWROS

در این نوع مالکیت مشترک، مالکیت به طور مساوی بین مالکان و بدون در نظر گرفتن مقدار سرمایه گذاری توسط هر یک از مالکان تقسیم می شود. حق شفعه (ابقاء) بدین معنی است که در صورت مرگ یکی از مالکان، مالک یا مالکان باقی مانده به طور خودکار هزینه باقیمانده سهام مربوط به ملک مذکور را بر عهده می گیرند، حتی اگر متوفی در وصیتنامه خود چیز دیگری عنوان کرده باشد.

انجام این روش به منظور جلوگیری از انجام فرآیند رسیدگی به امور ماترک است، که یک فرآیند قانونی طولانی مدت در مورد اعتبارسنجی وصیت نامه و توزیع ملک فرد متوفی می باشد. اجاره مشترک با حق ابقاء (JTWROS)، در میان زوج های متأهل بیشتر رایج می باشد.

نقاط قوت و ضعف خرید یک خانه به صورت اشتراکی:

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

الف- نقاط قوت

 • تقسیم مبلغ پیش پرداخت خرید منزل و پرداخت مبالغ مربوط به وام مسکن بین خریداران منزل که باعث می شود مالکیت یک خانه مقرون به صرفه تر باشد
 • شما می توانید شروع به سرمایه گذاری در یک خانه در اوایل زندگی خود نمایید
 • صرفه جویی در مورد هزینه های مربوط به خدمات رفاهی (آب و برق و غیره) و سایر هزینه های تعمیر و نگهداری لوازم منزل
 • درصورت نیاز، این دارایی با یک روش از پیش تعیین شده تقسیم می شود

ب- نقاط ضعف

 • خریدار با کمترین نمره اعتباری، نرخ بهره را تعیین می کند
 • اگر یکی از خریدارها نتواند سهم خود را از پرداخت های وام بپردازد، بار این پرداخت به عهده خریدار (خریداران) دیگر این ملک مشترک می باشد
 • در این روش، خریدار ملک به صورت مشترک، نیازی به تأیید خریداران دیگر آن ملک مشترک برای فروش یا اجاره سهم خود از آن ملک را ندارد.

سکونت یا عدم سکونت در ملکی که به صورت اشتراکی خریداری شده است

خریدار ملک به صورت اشتراکی، برای آنکه مالک سهم خود از خانه باشد،  نیازی به زندگی در خانه خریداری شده ندارد. خریداران یک ملک به صورت اشتراکی، معمولا افرادی هستند که  ملک را به عنوان یک سرمایه گذاری می خرند، و می خواهند از آن کسب درآمد نمایند.

عواید حاصل از ملک خریداری شده به صورت اشتراکی، اعم از درآمد حاصل از اجاره، یا فروش ملک، و همچنین هزینه های آن، بین مالکانی که در آن ملک سکونت ندارند تقسیم می گردد.

نکاتی در مورد اینکه چگونه موفق به خرید یک ملک به صورت اشتراکی بشوید

صرفنظر از اینکه شما قصد دارید یک خریدار ملک مشترک با سکونت در آن منزل، یک خریدار ملک مشترک بدون سکونت در آن منزل، و یا ترکیبی از این دو حالت باشید، این موضوع مهم است که یک قرارداد کتبی با جزئیات تعهدات و مسئولیت های هر مالک منعقد نمایید.

این قراردادها باید توسط یک وکیل امور املاک تهیه شوند و شامل اطلاعات زیر باشند:

 • نوع سند مالکیت منزلی که شما می خواهید بخرید
 • سهام مربوط به منزل چگونه بین خریداران منزل توزیع می شود
 • چه کسی مسئول پرداخت مبلغ پیش پرداخت و چه درصدی از آن است و چه کسی مسئول پرداخت وام و چه درصدی از آن است
 • چگونه می توان وضعیتی را که در آن یکی از صاحبان ملک مشترک دیگر نمی تواند مبالغ مربوط به خود در رابطه با خرید منزل مشترک را بپردازد، مدیریت نمود.
 • روش انتقال سهام مربوط به ملک مشترک در صورت فوت یکی از مالکان ملک مشترک چگونه است
 • اگر فردی بخواهد از مالکیت مشترک خود انصراف بدهد، چه کاری باید انجام دهد؟

روش خرید ملک به صورت اشتراکی

82 درصد از جوانان متولد بین سال های 1981-1996 (Millennials) می گویند که خرید خانه برای آنها یک اولویت است. اما تقریباً دو سوم این افراد فاقد بودجه لازم برای خرید خانه هستند. از سال 2000 میزان دستمزدها برای آمریکایی های دارای سن 34-25 سال، افزایش چشم گیری نیافته است.

در سال 2000 میزان متوسط درآمد 43,373 دلار بوده است، در حالی که در سال 2016، میزان متوسط درآمد به 42,868 دلار کاهش یافته است. حال آنکه در طول همین مدت زمان، میزان مبلغ اجاره منزل بیش از 67 درصد افزایش یافته است!همچنین نرخ وام در سال 2018 به طور متوسط حدود 4.3 درصد بوده که نسبتاً پایین است. ضمناً، هزینه متوسط بهره وام در سال 2000، برابر با 8.64 درصد بوده است.

در بحث هزینه های زندگی، هزینه خرید منزل بسیار پایین تر از اجاره نمودن خانه است، و تقسیم هزینه های وام مسکن باعث می شود که صاحب خانه شدن بسیار مقرون به صرفه تر باشد. خریداری ملک به صورت اشتراکی، برای زوج های ازدواج نکرده ای که می خواهند صاحب خانه شوند و در این زمینه سرمایه گذاری نمایند، روش مناسبی است. این زوج ها در مقایسه با زوج های متاهل از حمایت های حقوقی مشابه برخوردار نیستند، و خرید منزل به صورت اشتراکی، به علت تقسیم هزینه های خرید منزل بین خریداران، برای آنها بسیار آسان تر است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

 

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: hometrek.org

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.