مالیات کدام یک کمتر است؟ كاندومينيوم یا تاون هاس؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

عوامل زیادی می توانند روی مالیات ملک تاثیر گذار باشند. توجه داشته باشید که تنها مساحت خانه در مشخص کردن این رقم دخیل نیست.

سایت مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت realtor، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

با خرید كاندومينيوم شما تنها داخل آن منزل را خرید می کنید و هیچ مالکیتی روی زمین آن كاندومينيوم ندارید و نمی توانید ظاهر خارجی آن را تغییر دهید. این در حالیست که با خرید تاون هاس زمین ملک هم از آن شما می گردد و می توانید بر حسب قوانین انجمن صاحبان خانه در نمای خارجی خانه هم تغییر ایجاد کنید.

  • چه عواملی بر مالیات بر املاک تأثیر می گذارند؟

یکی از این عوامل ارزش ملک شماست که توسط قیمت گذار و با توجه به مساحت خانه و زمین و تعداد اتاق خواب و … تعیین می شود. عامل دیگر درصد مالیات منطقه شماست که با توجه به کیفیت امکانات در دسترس ساکنین تعیین می گردد. هر قدر کیفیت مدارس بالاتر باشد و تعداد پارک ها و… بیشتر باشد، این رقم بالاتر می رود. برای تعیین مالیات همه نوع ملکی ارزش خانه ضربدر درصد مالیات می شود.

  • مالیات کدام نوع خانه کم تر است؟

چون كاندومينيوم و تاون هاس معمولا اندازه کوچک تری از خانه های مستقل دارند، مالیاتشان کم تر است. مالکان كاندومينيوم به دلیل این که بخش هایی از ملک را با سایرین به اشتراک می گذارند، هزینه کمتری پرداخت می کنند.

  • مالیات مربوط به ملک با توجه به منطقه ای که شما در آن زندگی می کنید متفاوت است

قوانین و مبالغ مربوط به مالیات در هر ایالتی متفاوت است و بهتر است با مراجعه به اداره مالیات منطقه خود اطلاعات دقیق تری به دست آورید.

  • هزینه های انجمن صاحبان خانه و كاندومينيوم

ساکنان آپارتمان و تاون هاس اغلب در یک مجتمع مسکونی زندگی می کنند که امکاناتی چون باشگاه ورزشی و استخر و… در اختیار ساکنان قرار می دهد. هزینه نگهداری این امکانات و سایر موارد بر عهده ساکنان است و آن ها هزینه ای به صورت ماهانه پرداخت می کنند. معمولا این هزینه برای مالکان تاون هاس کمتر است.

بنابر آن چه گفته شد، الزاما داشتن ملک کوچک تر به معنی پرداخت مالیات کمتر نیست! بهتر است با یک مشاور در مورد این قوانین پیچیده مشورت کنید تا بعدا از انتخاب خود پشیمان نشوید.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: realtor.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن