اهمیت وجود مدیر املاک برای سرمایه گذاران و صاحبان املاک و مستغلات در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

سپردن مسئولیت های مدیریت املاک به یک کارشناس واقعی متخصص در این زمینه، به سرمایه گذاران و مالکان املاک این امکان را می دهد که به جای فعالیت های روزانه مربوط به مدیریت املاک خود، وقت خود را صرف فعالیت های استراتژیک سطح بالا مانند شناسایی و خرید املاک جدید کنند. علاوه بر این، مشارکت با یک مدیر املاک خوب می تواند در زمینه های حسابداری ، گزارشگری و تحقیقات بازار، بسیار مفید باشد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، به نکاتی برای انتخاب مدیر املاک توسط صاحبان و سرمایه گذاران املاک و مستغلات اشاره می کند.

از آنجا که مدیر املاک به مهمترین و محرمانه ترین عناصر یک ملک دسترسی دارد، از این رو ضروری است فردی مناسب و مورد اعتماد استخدام کنیم. فرقی نمی کند که مدیر در زمان خرید ملک در محل حضور داشته باشد یا خیر در هر صورت تصمیم به استخدام مدیر املاک را نباید کاری ساده در نظر گرفت.

مدیر املاک چه کاری انجام می دهد؟

مسئولیت های همه مدیران املاک یکسان نیست. برخی نسبت به دیگران کار بیشتر یا کمتری انجام می دهند، اما مسئولیت های آنها را می توان در رده های زیر قرار داد:

• مدیریت مستاجر: یافتن و بررسی مستاجرین جدید، مذاکرات مربوط به اجاره نامه و مدیریت ورود / خروج ها.

• مدیریت اجاره: تعیین نرخ اجاره، جمع آوری اجاره و ارزیابی هزینه دیرکرد در صورت لزوم.

• تعمیر و نگهداری: همکاری با مستاجرین برای انجام تعمیرات لازم در واحدهای انفرادی و همکاری با مالک برای مدیریت موارد معمولی و جاری تعمیر و نگهداری.

• مدیریت مالی: تنظیم و مدیریت بودجه ملک، پیگیری بودجه جهت رسیدن به نتایج واقعی، گزارش ماهانه و مدیریت کلیه بودجه هایی که صرف ملک شده است.

• مدیریت کارمندان: مدیریت کل کارکنان و مستأجرین و پرسنل تعمیر و نگهداری در خصوص املاک بزرگتر با چندین کارمند تمام وقت.

ارزیابی مدیران املاک: تجزیه و تحلیل مقایسه ای

وقتی به دنبال مدیر برای ملک خود می گردید بهتر است از سایر سرمایه گذاران و صاحبان املاک در بازار سوال کنید و موارد پیشنهادی آنها را مد نظر قرار دهید. انجام این کار به شما کمک می کند تا لیستی از نامزدها را تهیه کنید و هر کدام را از ابعاد زیر مورد مقایسه قرار دهید:

1- اعتبار و تجربه

برای به حداکثر رساندن شانس همکاری با بهترین مدیران املاک، باید معیار را بر اعتبار و تجربه آن فرد در بازاری که ملک در آن واقع شده است قرار داد. برای شناخت شهرت مدیر املاک، توصیه می شود عضویت در انجمن صنفی هر یک از نامزدها، گواهینامه ها، ارجاعات، بررسی های اینترنتی و درگیری های احتمالی مدیران را مرور کنید.

2- هزینه ها و بیمه

در بیشتر موارد هزینه استخدام و دستمزد یک مدیر املاک بین 3 تا 8 درصد درآمد ناخالص یک ملک است. ساختار هزینه‌ها ممکن است در بین هر مدیر متفاوت باشد. توصیه می شود از نظر پرداخت هزینه های اضافی جدا از دستمزد مدیر املاک مانند هزینه تلفن های همراه و لوازم اداری، فعالیت برای مستأجرین در مورد مدیران انتخابی پرس و جو و تحقیق کنید تا بهترین انتخاب را انجام دهید. علاوه بر این، بسیار مهم است که مدیر مسئولیت کافی در قبال غفلت و قصور در اخذ پوشش بیمه جهت محافظت از خود و مالک در صورت بروز یک حادثه غیر منتظره را داشته باشد.

3- خط مشی ها و رویه ها

یک مدیر املاک باید بتواند به دو مشتری خدمات ارائه دهد: مالک و ساکنان ملک. برای انجام این کار در نهایت کارآیی و هماهنگی، باید سیاست ها و رویه هایی کاملاً قابل درک و واضح همراه با در نظر گرفتن دقیق همه جوانب را برای برخورد با هر دو گروه داشته باشند.

خط مشی ها و رویه های ساکنان باید با مواردی همچون استفاده از پلت فرمهای تبلیغاتی ملک در تعامل باشد، و این که چه کسی مسئول انجام فعالیت های نگهداری و پروتکل های مکاتبات اضطراری می باشد. خط مشی ها و رویه های مالک باید دفعات مکاتبات، گزارش انتظارات، توقعات و خواسته ها، و صدور پروتکل های تعدیلی را بیان کند.

4- فناوری و گزارش نویسی

در سال های اخیر ، فعالیت های رایج و متداول مدیران املاک با استفاده از پلت فرم های معروف فن آوری، مانند Yardi یا AppFolio ، آسان تر شده است. البته همه مدیران از این سیستم عامل ها استفاده نمی کنند. مدیران نامزد برای به حداکثر رساندن تجربه و بهره وری بالا، باید بر اساس استفاده از ابزارهای فناوری، امنیت داده های آنها، کنترل داده ها و قابلیت پرداخت اجاره توسط مستاجر بصورت الکترونیکی، ارزیابی شوند.

5- موارد نامحسوس

در واقع همه مدیران بالقوه املاک کارهای یکسانی را انجام می دهند. چیزی که آنها را از یکدیگر متمایز می سازد، مقوله ای است که آن را “موارد نامحسوس” می نامیم، که شامل مواردی است که در رزومه یا در ارجاعات مشاهده نمی شود، در واقع می توان گفت این ویژگی بین مدیر خوب و مدیر عالی فرق دارد. موارد نامحسوس مهم شامل موارد زیر است:

• سازماندهی: آیا دفتری که در آنجا قراردادهای اجاره بسته می شوند تمیز و قابل ارائه است؟ آیا پرونده های مشتری مرتب و سازمان یافته هستند؟

• رفاقت: آیا کارکنان با یکدیگر روابط صمیمانه ای دارند؟ آیا کارکنان به موقع در دسترس می باشند؟، آیا کارکنان دارای شخصیتی مثبت و شاد می باشند؟

• ارائه خدمات مضاعف: آیا مدیر برای ایجاد یک انجمن برای ساکنان تلاش می کند؟ آیا مدیر و ساکنان در مورد رقابت در بازار تحقیقات و بررسی هایی را انجام می دهند؟

استخدام مدیر املاک یکی از مهمترین تصمیماتی است که یک مالک می تواند اتخاذ کند تا به این ترتیب بتواند طبق این پرتفولیو املاک را مورد مقایسه قرار دهد. فرایند تصمیم گیری برای استخدام مدیر املاک باید سنجیده، روش مند، مبتنی بر داده ها و ارجاع باشد. در این خصوص جایی برای اشتباه وجود ندارد، بنابراین همیشه بهتر است که اولین بار، بهترین انتخاب را داشته باشید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.