شش معیار مالی که هر صاحب ملک مورد سرمایه گذاری باید آنها را پیگیری کند

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

زمانی که افراد در یک شرکت تجاری عمومی سرمایه گذاری می کنند، تعدادی از معیارهای مالی کسب و کار را پیگیری می کنند. متأسفانه، هنگامی که افراد در خرید یک ملک به منظور کسب درآمد از طریق اجاره دادن آن سرمایه گذاری می کنند، به عنوان یک صاحبخانه چنان درگیر روزمرگی می شوند که نمی توانند معیارهای ارزیابی عملکرد سرمایه گذاری خود را پیگیری نمایند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، شش معیار مالی برای صاحبان املاک مورد سرمایه گذاری را شرح می دهد.

خواه صاحب خانه فصلی باشید یا اولین ملک سرمایه گذاری خود را خریداری کنید، توجه به این معیارها به شما کمک خواهد کرد که در جهت به حداکثر رساندن عملکرد مالی ملک خود گام بردارید.

  1. برآورد سالانه ارزش املاک

وقتی صاحبخانه ها به عملکرد ملک در پایان سال نگاه می کنند، آنها اغلب فقط سود نقدی خالص خود را در نظر می گیرند. یعنی اجاره بهای دریافتی منهای هزینه ها.

سود نقدی خالص مطمئناً یک معیار مهم است، اما به همان اندازه، افزایش ارزش ملک مورد سرمایه گذاری دارای اهمیت می باشد. حتی اگر ملک شما به طور متوسط ​​تنها 1 الی 2 درصد در سال افزایش ارزش داشته باشد، این بدان معنی است که شما سالانه در حال ایجاد هزاران دلار ثروت می باشید. در پایان هر سال افزایش ارزش ملک خود را به سود خالص نقدی اضافه کنید. این مبلغ ثروتی است که شما از طریق سرمایه گذاری در آن سال ایجاد کرده اید.

  1. اجاره بهای دریافت شده در مقابل پتانسیل درآمدی که می توان از طریق اجاره دادن هر واحد حاصل نمود

هنگامی که شما صاحب یک ملک برای سرمایه گذاری هستید، تنها شکل جریان نقدی شما جمع آوری اجاره بها می باشد. بسیاری از اوقات، صاحبخانه ها اجاره را کم محاسبه می کنند. در حالی که اگر صاحبخانه ها میزان عادلانه بازار را بابت اجاره ملک خود نگیرند، ضرر می کنند.

به منظور به دست آوردن برآوردی از میانگین ​​اجاره بها در منطقه خود، می توانید در وبسایتی مانند Renthop از میانگین ارزش اجاره بها ​​در همسایگی خود جستجوی سریع داشته باشید. برای تعیین دقیق تر میزان اجاره بها، می توانید اجاره های دیگر را در این منطقه پیدا کنید و قیمت ها را با قیمت خود مقایسه کنید. اگر اساساً زیر حد متوسط ​​هستید، افزایش اجاره بها در زمان اجاره دادن ملک گام درستی است.

  1. تعداد ماه های خالی ماندن ملک از مستأجر در هر سال

خالی ماندن ملک چیزی است که برای همه صاحبان خانه اتفاق می افتد. به طور کلی، می توان از آن جلوگیری کرد. تا زمانی که در املاک خود بازسازی قابل توجهی انجام ندهید، تعداد ماه های خالی ماندن ملک شما در سال باید یک ماه یا کمتر باشد.

اگر می بینید که ملک شما به طور متوسط ​​بیش از دو هفته در سال خالی است، وقت آن است که به طور جدی در این باره فکری کنید. این بدان معنا نیست که تنها بر کاهش زمان بین مستاجران تمرکز کنید، بلکه اطمینان حاصل کنید که ملک اجاره ای شما ملکی است که مستأجر از زندگی در آن لذت می برد و می خواهد به اجاره کردن آن ادامه دهد. زمانی که مستأجران اجاره نامه خود را تمدید نمی کنند، سعی کنید شخصی را پیدا کنید که در روز بعد از تخلیه به ملک شما نقل مکان کند.

ماه ها قبل از پایان اجاره نامه، شما باید در مورد تمدید اجاره نامه و نرخ جدید اجاره بها با مستأجر خود صحبت کنید. اگر با انجام این مکالمات راحت نیستید، یک کارشناس می تواند به شما در این باره کمک کند. با مستأجران یک مصاحبه ساده انجام دهید که چرا آنها قصد جابجایی دارند.

  1. پرداخت های دیرهنگام

تأخیر در پرداخت ها به این معنی است که شما وقت خود را صرف پیگیری مستأجران در پرداخت اجاره  بها می کنید و وقت شما با ارزش است. در صورت تأخیر در پرداخت اجاره بها، این تأخیرات باعث افزایش پرداخت های معوقه دیگر نیز می شود.

در حالت ایده آل، تعداد تأخیر در پرداخت اجاره بها توسط مستأجران باید به صفر برسد. یک روش ساده برای به حداقل رساندن تأخیر در پرداخت، ثبت نام افراد برای برداشت خودکار اجاره بهای هر ماه از حساب آنان است.

  1. پرداخت های معوقه

دقیقاً مانند تأخیر در پرداخت ها، این تعداد باید نزدیک به صفر باشد.

اگر متوجه شدید که پرداخت های معوقه به صورت مکرر اتفاق می افتد، می توانید بیمه اجاره برای اجاره نامه  موجود خود را نیز مورد نظر قرار دهید و بررسی دقیق تر سابقه مستأجران ورودی را از نظر پرداخت اجاره بها در نظر بگیرید.

  1. هزینه تعمیرات اضطراری

در هر سال، شما باید انتظار داشته باشید که در ملک خود اقدامات پیشگیرانه انجام دهید. با این حال، مبلغی که برای تعمیرات اضطراری هزینه می کنید، مانند خراب شدن بخاری های آب گرم یا کوره های گرمایشی در نیمه شب باید به صفر برسد. این بدان معنی است که شما باید تعمیرات را به صورت پیشگیرانه انجام دهید، که در طولانی مدت بسیار مقرون به صرفه است.

به یاد داشته باشید، یک ملک اجاره ای یک سرمایه گذاری است و توجه به چند معیار عملکرد سرمایه گذاری به شما کمک می کند تصمیماتی بگیرید که در طولانی مدت ثروت شما را بسیار افزایش می دهد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا