MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

آنچه برای خرید خانه در آمریکا در سال 2021 لازم است

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

اگر می خواهید بدانید به عنوان خریدار خانه اولی در سال 2021 باید از کجا شروع کنید، آگاه باشید که این یک کار معمولی نیست، به خصوص در بحبوحه این بیماری همه گیر، اما در نهایت مسائلی هستند که بیشتر از خرید خانه شما را به وجد می آورند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایتredfin، مراحل خرید خانه و کارهایی که باید انجام دهید را  برای شما همراهان گرامی توضیح می دهد.

پیش بینی بازار مسکن در سال 2021

بازار مسکن ایالات متحده هر ساله تغییر می کند.  اقتصاد گسترش می یابد و مجدداً کوچک می شود، بازار مسکن به این تغییرات واکنش نشان می دهد و بازار خریداران و فروشنده‌ها ایجاد می شود.  اگر قصد دارید در سال 2021 خانه بخرید ، باید بدانید که اکنون در بازار مسکن چه میگذرد و عملکرد آن در طول سال چگونه است.

بررسی دقیق تر بازار کنونی مسکن

خانه برای فروش کم است

صاحبان خانه بیشتر از قبل در خانه های خود زندگی می کنند.  به علاوه در رابطه با فروش خانه به خاطر این پاندمی دودل هستند و در بازار پررونق کنونی تمایلی به خرید ندارند.  همه اینها به کمبود خانه های فروشی کمک می کند و خرید را حتی بیشتر رقابتی می کند.

ما در بازار فروشنده هستیم

امروزه میزان تقاضا برای خانه های فروشی بیشتر است که این نشانگر بازار فروشنده می باشد. این بدان معناست که خریداران باید برای خرید خانه با یکدیگر رقابت کنند که این امر قیمت ها را افزایش می دهد و فروش را تسریع می کند و در نهایت این وضعیت به نفع فروشندگان خواهد بود.

خانه ها خیلی زود به فروش می رسند

به دلیل کمبود خانه فروشی و تعداد زیاد خریداران، یک خانه معمولی 20 روز سریعتر از سال گذشته به فروش رفته و از بازار خارج می شود.

خریداران باید آماده رقابت با یکدیگر باشند

به خاطر کثرت خریداران و موجودی بسیار کم خانه ها، اکثر خانه هایی که در بازار به فروش می رود چندین پیشنهاد دارند. خریداران باید از مشاورین املاک در مورد بازار محلی خود راهنمایی بخواهند و از آنها بخواهند تا پیشنهادات رقابتی را ارائه دهند.

اگر به این فکر هستید که “چه چیزی برای خرید خانه در سال 2021 نیاز دارید”، دستورالعمل های زیر را بررسی کنید تا بتوانید خود را آماده نموده و اقدامات لازم موقع ارائه پیشنهاد خرید و عقد قرارداد را انجام دهید.

1. کردیت اسکور خود را بررسی کنید

قبل از درخواست وام و مطمئناً قبل از هرگونه پیشنهاد قیمت برای خرید خانه، باید کردیت اسکور خود را بررسی کنید. کردیت اسکور نه تنها میزان وامی را که قرار است از بانک یا شرکت وام دهنده دریافت کنید تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه بر میزان بهره وام نیز تأثیرگذار می باشد. چندین وب سایت وجود دارد که می توانید برای بررسی کردیت اسکور خود مورد استفاده قرار دهید، از قبیل  TransUnion, Equifax, Experian.

شما می توانید بدون اینکه روی کردیت شما تاثیری ایجاد شود، اسکور خود را یک بار در روز بررسی کنید که به این کار استعلام نرم یا soft inquiry می گویند. استعلام سخت یا hard inquiry نیز هنگامی است که موسسات مالی گزارش کردیت شما را معمولاً هنگام درخواست وام یا کردیت کارت  بررسی می کنند.  استعلام سخت، کردیت را تا حدودی کاهش می دهد، بنابراین سعی کنید تعداد استعلامات سخت را به حداقل برسانید.

2. کردیت اسکور خود را افزایش دهید

ممکن است پیش آمده باشد که کردیت اسکور خود را بررسی کرده اید و متوجه شده اید آنقدر که انتظار داشتید بالا نیست. نگران نباشید، چند کار وجود دارد که هم اکنون می توانید انجام دهید تا کردیت اسکور خود را افزایش دهید و به این ترتیب  از نرخ سود وام خوبی بهره ببرید.

بدهی های خود را به موقع بپردازید

اگر بدهی خود را به موقع پرداخت نکنید مطمئناً بر روی کردیت اسکور شما تاثیر منفی خواهد داشت. پس بدهی خود را به موقع پرداخت کنید. برنامه  پرداخت خودکار را تنظیم کنید یا اینکه زمان یادآوری داشته باشید، فقط از همین حالا مطمئن شوید که می توانید سر موعد اقساط را پرداخت کنید. سابقه پرداخت به موقع اقساط، در بالا بردن کردیت اسکور شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

بدهی کردیت کارت های خود را پرداخت کنید

یکی از بارزترین عوامل موثر بر کردیت اسکور، نسبت استفاده از کردیت یا credit utilization ratio است.  این نسبت با در نظر گرفتن متوسط ​​هزینه ها و مخارج ماهانه در همه کردیت کارت ها و تقسیم آن بر کل سقف اعتبار تعیین می شود.  وام دهندگان می خواهند مطمئن شوند که استفاده شما از کردیت نزدیک به حداکثر میزان تعیین شده نبوده است. آنها نسبت بهره برداری و استفاده از کردیت 30 درصد یا کمتر را ترجیح می دهند.

از درخواست کردیت کارت های جدید یا مسدود کردن کارت های قبلی جلوگیری کنید

درخواست کردیت کارت جدید به افزایش کردیت اسکور کمکی نمی کند و از بسیاری جهات برعکس عمل می کند. درخواست کردیت کارت جدید باعث می شود تا استعلام سخت یا hard inquiry غیر ضروری بر روی سابقه کردیت ایجاد شود که این کار تأثیر منفی بر روی کردیت شما می گذارد. مسدود کردن کردیت کارت های بلا استفاده نیز نتیجه منفی دارد زیرا این امر همچنین نشان می دهد که شما کردیت موجود را محدود می کنید و این باعث افزایش نسبت استفاده از کردیت می شود.

خطاهای کردیتی را مورد مناقشه قرار دهید

پس از دریافت گزارش کردیت خود، ممکن است اشتباهات متعددی را مشاهده کنید که باعث کاهش کردیت اسکور می شود.  خبر خوب این است که می توانید این خطاها را مورد مناقشه قرار دهید و یک کارشناس می تواند کمک کند تا این اشتباهات از گزارش کردیت شما رفع شود و به این ترتیب کردیت اسکور شما دوباره به حالت صحیح خود برگردد.

3. از استطاعت مالی خود مطمئن شوید

بهترین راه برای تعیین آنچه برای خرید خانه نیاز است، در نظر گرفتن استطاعت مالی است. اگرچه ماشین حساب های آنلاین لزوماً تمام هزینه های ماهانه را مد نظر قرار نمی دهند ، اما مطمئناً ابزاری عالی برای درک وضعیت مالی به شمار می آیند.

بعد از بررسی استطاعت مالی، می توانید جستجوی آنلاین برای خرید خانه را شروع کنید و از بین آنها بهترین مورد را که با شرایط شما جور است، انتخاب کنید. مثلاً این که آیا محله خاصی مد نظر شماست؟  چند اتاق خواب می خواهید؟  آیا به حیاط بزرگ ، ایوان بزرگ ، استخر شنا ، انبار ، سوله و غیره احتیاج دارید؟

دانستن اینکه از پس خرید خانه در چه محله ای بر می آیید و سنجیدن توانایی مالی خود، باعث می شود تا تمرکز خود را بر روی یک محله بگذارید و بهترین خانه در همان محله را از آن خود کنید.

4. برای پیش پرداخت خرید خانه پس انداز کنید

اگر می خواهید بیمه وام خصوصی (PMI) خریداری نکنید، باید پیش پرداخت زیادی پس انداز کنید.  PMI یک بیمه اضافی است که وام دهندگان مسکن ارائه می دهند تا اگر اقساط خود را پرداخت نکردید، برای آنها مشکلی پیش نیاید. بزرگترین مشکل PMI برای صاحبان خانه این است که معمولاً ماهیانه صدها دلار برای شما هزینه برمی دارد.

برای یک خانه تک خانواری چه مبلغی باید پس انداز کنید؟ به طور معمول باید ۲۰ درصد پیش پرداخت داشته باشید تا از پرداخت هزینه های مربوط به PMI جلوگیری شود.  با این حال ، وام های مسکن دیگری نیز وجود دارد ، مانند وام های FHA، وام های متعارف و VA، در صورتی که جزو کارکنان ارتش باشید و شرایط لازم را داشته باشید کلا می توانید کمتر از بیست درصد پیش پرداخت در نظر داشته باشید تا از پرداخت هزینه های مربوط به PMI جلوگیری شود.

از مزایای دیگر داشتن پیش پرداخت زیاد این است که سود کمتری به وام مسکن شما تعلق می گیرد و به مرور ده ها هزار دلار صرفه جویی خواهید کرد.  درباره نحوه پس انداز برای پیش پرداخت بیشتر از همین حالا پول خود را پس انداز کنید!

5. پس انداز خود را افزایش دهید

بانک ها دوست دارند حساب پس انداز و سرمایه گذاری یا دارایی هایی را مشاهده کنند که بتوان در شرایط سخت از آنها استفاده کرد.  چیزی که آنها می خواهند ببینند این است که حقوق شما تا آخر ماه تمام نمی شود و کفاف یک ماه را می دهد. به طور کلی یک حساب پس انداز سالم و سایر سرمایه گذاری ها ایده خوبی است زیرا به شما کمک می کند تا در آینده استقلال مالی پیدا کنید، همچنین در چک لیستی که موارد ضروری برای خرید خانه در سال 2021 ارائه شده این آیتم جزو واجبات است.

6. نسبت بدهی به درآمد Debt To Income ratio (DTI) داشته باشید

یکی دیگر از عناصر اصلی که بانک ها برای ارائه وام در نظر می گیرند، نسبت بدهی به درآمد است. نسبت بدهی به درآمد یکی از راه ها برای مقایسه جمع هزینه ماهانه برای بازپرداخت وام و سایر بدهی ها با میزان درآمد ماهانه شما برای وام دهندگان است.

با این اوصاف هنگام درخواست وام مسکن، نسبت بدهی به درآمد چگونه است؟  هرچه کمتر باشد، بهتر است ، اما قطعاً نباید بیش از 43 درصد باشد، ممکن است حتی واجد شرایط وام نباشید. همچنین دو DTI وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.

front-end DTI: این DTI معمولاً شامل هزینه های مربوط به خرید مسکن از جمله بازپرداخت وام های مسکن و بیمه است.  این نسبت بدهی باید زیر 28 درصد باشد.

Back-end: این DTI تمام بدهی های شما را به همراه هزینه های برآورد شده برای وام خانه در نظر می گیرد، مانند کردیت کارت ها یا وام های خودرو. این نسبت بدهی باید 36 درصد یا کمتر باشد. یک روش ساده برای ارتقاء این DTI در واقع پرداخت بدهی به طلبکاران است.

چگونه نسبتDTI  را محاسبه می کنید؟  طبق معادله زیر می توانید از DTI های front-end و back-end استفاده کنید:

 کل بدهی تقسیم بر درآمد ناخالص = DTI

7. بودجه برای هزینه های اضافی

وقتی تصمیم می گیرید برای خرید خانه چه چیزهایی نیاز دارید ، اگر اولین بار است که خانه می خرید باید بدانید که هزینه های زیادی صرف می شود که در واقع همیشه از دید خریدارانی که برای اولین بار خانه می خرند دور می ماند. مواردی مانند مالیات فروش و بیمه خانه وجود دارد که می تواند در وام مسکن و بازپرداخت ماهانه وام مسکن گنجانده شود، چند چیز کوچک نیز هستند که در پکیج خرید خانه گنجانده نمی شوند و باید از جیب پرداخت کرد.

از آنجا که این موارد بسته به منطقه، مساحت و هزینه خانه ای که خریداری می کنید قیمت های متفاوتی دارند ، در اینجا لیستی از هزینه های اضافی که باید در نظر بگیرید آورده شده است ( همه موارد را شامل نمی شود):

  • هزینه ارزیابی خانه
  • هزینه بازرسی از منزل
  • مطالعات زمین شناسی
  • هزینه های انعقاد قرارداد *
  • مالیات بر ملک**
  • بیمه خانه**
  • هزینه های برق و تلفن و … / هزینه شروع برنامه
  • هزینه های بازسازی از طرف انجمن صاحبان خانه یا HOA / به روزرسانی خانه
  • گاز پروپان موجود

* هزینه انعقاد قرارداد گاهی اوقات در وام خانه گنجانده می شود که این امر به توافقات بین وام دهنده و وام گیرنده بستگی دارد.

** مالیات بر ملک و بیمه خانه را می توان به طور جداگانه پرداخت کرد، یا وام دهنده می تواند آن را در پرداخت ماهانه وام بگنجاند.

8. نه کردیت کارت  قبلی را مسدود کنید و نه کردیت کارت جدید درخواست دهید

بستن حساب کردیت کارت، کردیت اسکور را افزایش نمی دهد. بلکه در بعضی موارد باعث کاهش آن می شود. درعوض تا جایی که می توانید مانده حساب را پرداخت کنید، در ضمن اقساط را به موقع بپردازید.  اگر کردیت کارت قدیمی دارید که دیگر از آن استفاده نمی کنید، فقط آن را نادیده بگیرید یا حداقل تا بعد از خرید خانه جدید، آن را مسدود نکنید.

افتتاح کردیت کارت جدید قبل از خرید خانه هم ایده خوبی نیست. به این ترتیب طلبکاران نمی توانند کردیت شما را چک کنند یا کارتهای جدید را به نام شما افتتاح کنند، زیرا این کار باعث کاهش کردیت اسکور می شود.

بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که یکی از کردیت کارت های خود را خالی کنید، حتی اگر موجودی کمی داشته باشد. اگر این کار را انجام دهید، کردیت اسکور شما افت می کند. ابتدا سعی کنید بدهی یکی از کردیت کارت های خود که بالاترین نرخ بهره را دارد پرداخت کنید، سپس سراغ کارت بعدی بروید تا زمانیکه آزاد شوید و اسمتان پاک شود.

9. سابقه اشتغال ثابت و مداوم به کار

بانک ها ثبات را دوست دارند از جمله سابقه اشتغال. آنها دوست دارند حدود دو سال به بالا وام گیرنده با یک کارفرما کار کرده باشد.

اگر شغل ثابت یا منظم نداشته باشید چه اتفاقی می افتد؟ افرادی که مشاغل پیمانی یا شغل آزاد دارند یا برنامه کاریشان نامنظم است هم واجد شرایط وام مسکن می شوند.  یک وام مسکن معروف به وام “Bank Statement’” نیز با سرعت زیادی در بین افرادی که شغل آزاد دارند محبوب شده است و ‘gig economy’ به یک طیف رو به رشد از کارکنان اشاره می‌‌کند که دارای اشتغال ثابت معمول نیستند، بلکه به عنوان پیمان‌‌کاران خوداشتغال‌‌ و موقتی کار می‌‌کنند.

10. تفاوت بین وام مسکن با نرخ ثابت و وام مسکن با نرخ قابل تنظیم را بدانید

تفاوت این دو نوع نرخ بهره وام از نام آنها پیداست. وام با نرخ ثابت دقیقاً به همین صورت است یعنی نرخ بهره در کل دوره بازپرداخت وام ثابت باقی می‌ماند و در طول دوران بازپرداخت تغییری نمی‌کند. شما همان ماه اول وام خانه را به همان میزان پرداخت می کنید و در طی سی سال مبلغ ثابت بوده و اقساط را بدون تغییر پرداخت خواهید کرد (یا تا پایان دوره وام).

وام مسکن با نرخ قابل تنظیم Adjustable Rate Mortgage (ARM) نیز وامی است که با نرخ بهره کمتری نسبت به نرخ بهره ثابت شروع می شود، گرچه هر ساله تعدیل می شود و در نتیجه نرخ آن بالاتر از نرخ ثابت خواهد بود. وام 5-1 ARM جزو وام های معمولی است که توسط وام دهندگان ارائه می شود و ترکیبی از وام های با نرخ ثابت و قابل تنظیم است. این وام مسکن در پنج سال اول با نرخ بهره ثابت کمتری شروع می شود، پس از سپری شدن این زمان، نرخ بهره برای بقیه وام به صورت سالانه تنظیم می شود.  جهت برآورد اقساط وام می‌توانید از یک محاسبه کننده وام (a mortgage calculator) استفاده کنید.

11. پیگیر نرخ بهره باشید

مهم است که بدانید اوضاع نرخ بهره چگونه است. مهمترین سوال این است که آیا نرخ بهره در حال افزایش است یا کاهش؟

وقتی اوضاع اقتصادی خوب است، بانک فدرال رزرو معمولاً نرخ بهره را افزایش می دهد تا رشد اقتصادی را کندتر نموده و تورم و افزایش هزینه ها را کنترل کند.  وقتی اوضاع اقتصاد بد است، بانک فدرال رزرو درست برعکس عمل میکند. آنها نرخ بهره را پایین می آورند تا بیشتر مردم را ترغیب کنند تا معامله های بزرگتری که به وام نیاز دارد، انجام دهند (به عنوان مثال زمین ، ماشین و خانه) تا به این ترتیب چرخ اقتصاد را به گردش دربیاورند.

اگر مطمئن هستید برای خرید خانه به چه چیزهایی نیاز دارید، بهتر است از اوضاع کلی اقتصاد مطلع شوید و مهمتر اینکه تحقیق کنید این اوضاع تا چه میزان روی نرخ بهره وامی که میخواهید درخواست دهید، تاثیر می گذارد. چرا افزایش جزئی در نرخ بهره برای شما بسیار مهم است؟  به بیان بهتر، در طول سال حتی اختلاف یک درصد افزایش نرخ بهره وام باعث می شود تا ده ها هزار دلار سود وام پرداخت شده یا پرداخت نشود و پس انداز شود.

12. چه مقدار زمان صرف خرید خانه خواهد شد

خانه اولی ها معمولا نمی دانند که چه مدت طول می کشد تا صاحب خانه شوند.  جدول زمانی خرید مسکن از اول تا آخر یک پروسه وقت گیر است و بسیار به شرایط فردی و بازار مسکن آن منطقه بستگی دارد. البته باید انتظار ثابت های جهانی را هم داشته باشید، مثلا اینکه اگر پول نقد داشته باشید خیلی سریعتر صاحب خانه می شوید تا اینکه بخواهید وام اخذ کنید، لذا اگر خانه ای عالی در محله ای خوب و با قیمت عالی وجود داشته باشد مطمئنا اوضاع رقابتی می شود و حتی ممکن است جنگ مزایده ای رخ دهد.

پروسه خرید خانه احتمالا دو هفته تا یک سال یا بیشتر طول می کشد که البته این امر به بازار مسکن آن منطقه و فصل خرید بستگی دارد. وقتی خانه مورد نظر را پیدا کردید، از پیشنهاد قیمت تا عقد قرار داد و صاحب خانه شدن به طور متوسط چند هفته تا چند ماه زمان می برد.

13. آژانس املاک متبحر و آگاه پیدا کنید

روش های مختلفی برای یافتن آژانس های املاک آگاه وجود دارد. بیشتر مردم به توصیه های دوستان و خانواده اعتماد می کنند و برخی نیز بصورت آنلاین تحقیق می کنند. هر دو این راهها خوب است و در نهایت یک آژانس خیلی خوب پیدا می کنید، تنها چیزی که باعث برتری می شود، اهداف آن ها است.

یک آژانس خوب هرگز عجله ای کار نمی کند. بلکه باید به دنبال آژانسی باشید که ضمن در نظر گرفتن منافع خود، صبورانه و درست شما را راهنمایی کند یک آژانس خوب باید بتواند موارد ضروری برای خرید خانه را ذکر کند تا خانه ای در خور و مناسب با شرایط شما پیدا کند در غیر اینصورت باید دنبال خانه بگردید. علاوه بر این باید در امر مذاکره حاذق باشد تا بهترین معامله ممکن را انجام دهید.

14. یک وام دهنده مسکن پیدا کنید

هنگام تحقیق درباره وام دهنده، چند نکته را باید به خاطر داشته باشید.  اولین چیزی که به ذهن بیشتر مردم می رسد این است که نرخ بهره وام ارائه شده چقدر خواهد بود. بهتر است از بانک های مختلف پرس و جو کنید و بهترین مورد را انتخاب کنید چرا که هر چه نرخ بهره پایین تر باشد، پول بیشتری پس انداز خواهید کرد.

ثانیا، این نرخ در مقایسه با نرخ دیگر وام دهندگان چگونه است؟  با نگاهی به بررسی های مثبت و منفی آنلاین می توانید به سرعت به نقاط قوت و ضعف وام دهنده پی ببرید و انتظارات خود در قبال سطح خدمات را معین کنید.

از وام دهنده بپرسید که بعد از پذیرش پیشنهاد قیمت از جانب فروشنده تا چند وقت بعد قرارداد خانه منعقد می شود؟ بسته به وامی که اخذ می کنید ممکن است دو یا چهار هفته زودتر یا دیرتر به خانه جدید نقل مکان کنید. احتمالا دوست دارید بدانید که روند کار چقدر موثر است.

در آخر، نوع وام مناسب با شرایط خود را پیدا کنید. آیا باید طبق وام FHA ، که وامی دولتی و معمولی است یا وام VA پیش بروید؟  شرایط متفاوت است، بنابراین بهتر است استراتژی و  برنامه داشته باشید.

15. نامه پیش تأییدیه وام را بگیرید

وقتی وام دهنده شرایط را تایید کرد، باید توجه داشته باشید که بین پیش تأییدیه سریع وام معمولی در مقابل پیش تأییدیه وام تضمین شده تفاوتی جزئی اما مرتبط وجود دارد.

پیش تأییدیه سریع معمولاً گزارش کردیت و بررسی مقامات بانکی را در بر می گیرد و در کمتر از چند ساعت انجام می شود. این پیش تأییدیه اولیه به شما امکان می دهد تا به سرعت استطاعت مالی خود را بسنجید و بعد نسبت به خانه ای که به تازگی به بازار مسکن ارائه شده پیشنهاد دهید.

پیش تأییدیه تضمین شده معمولاً حدود بیست و چهار ساعت به طول می انجامد و شامل گزارش کردیت، بررسی مقامات بانکی، بررسی تضمین و بررسی انطباق / تقلب می شود.  اگرچه این روند بیشتر طول می کشد، اما پیشنهاد خانه جدی تر است. سرانجام، اگر قصد خرید خانه را دارید، به هر حال باید مراحل پیش تأییدیه تضمین شده را انجام دهید، بنابراین بهتر است از همان ابتدا به این کار ترتیب اثر دهید.

16. درباره محله ها یا مناطقی که می خواهید آنجا زندگی کنید تحقیق کنید

متغیرهای زیادی وجود دارد که می توانید هنگام تحقیق درباره محل اقامت خود مورد بررسی قرار دهید. برای شروع سراغ متغیرهایی بروید که مهمترین هستند. دنبال چه خانه ای هستید؟ اولویت شما منطقه ای است که مدارس عالی دارد یا خانه بزرگ تک خانوار، یا خانه قدیمی، یا دنبال خانه ای هستید که تسهیلات و آپشن ایاب و ذهاب داشته باشد، دنبال محله خاصی هستید که در Walk Score رتبه بالایی داشته باشد، یا فقط می خواهید در ساکرامنتو خانه پیدا کنید؟

به احتمال زیاد بنگاه املاک به شما می گوید که یک لیست از چیزهای مورد نیاز یک خانه بعلاوه لیست اقلام اضافی مورد نظر خود را مشخص کنید، در صورتی که نتوانستید موارد ضروری را تهیه کنید مانع از این نمی شود که خانه مورد نظر را خریداری نکنید.

با مشخص کردن این لیست بنگاه می تواند راحت تر خانه های مورد نظر را پیشنهاد دهد و وقتی فقط خانه های مورد نظر معرفی شود خیلی در وقت صرفه جویی خواهد شد.‌

17. پیشنهاد قیمت دهید

اکنون که می دانید کجا می خواهید زندگی کنید و برای خرید خانه چه چیزهایی نیاز دارید و از قبل تأیید شده اید، پروسه آغاز می شود و باید دنبال خرید خانه باشید. اگر خانه مناسب با علایق خود و خانواده تان پیدا کردید پیشنهاد دهید.

متغیرهای بی شماری وجود دارند که باید در نظر گرفت و امیدواریم که آژانس متبحر املاک در این روند به شما کمک کند. دانستن شرایط بازار مسکن ایالات متحده، نحوه فروش و قیمت خانه در محله های مورد نظر خود و اطلاع از پیشنهادات رقابتی آن خانه، به شما کمک می کند نحوه ارزیابی را تعیین کنید.

مذاکره در مورد پیشنهاد قیمت برای خرید یک خانه می تواند سخت و خسته کننده باشد، بنابراین تحقیقات خود را انجام دهید و به توصیه نماینده خود اعتماد کنید تا با آمادگی وارد مذاکره شوید.

18. بازرسی از منزل را انجام دهید

هنگامی که فروشندگان پیشنهاد شما را پذیرفتند. اکنون زمان آن است که خانه را مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید هیچ عیب و مسئله اساسی وجود ندارد که بعدها مجبور باشید برای آن از جیب خود خرج کنید، مثلا سقف یا زیر ساخت نامناسب. بازرسی از منزل مسئله ای احتمالی است که در پیشنهاد اولیه عنوان می شود و مشاور املاک می تواند به شما در پیش برد این امر کمک کند. بهتر است بازرسان معتبری استخدام کنید که سازمان ملی (مانند ASHI یا Inter-NACHI) آنها را تایید کرده اند. اگر می خواهید پیشنهاد خود را در بازار رقابتی تر کنید، می توانید از این شرایط احتمالی چشم پوشی کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر از شرط بازرسی از منزل چشم پوشی کنید، ریسک بزرگی کرده اید.

بازرسی از خانه انواع مختلفی دارد ، اما به طور کلی، بازرسی یعنی یک شخص بازرس معتبر وارد خانه می شود و تمام قسمت های خانه به خصوص بخش های مهم مثل بخش های ساختاری و مکانیکی را بازرسی میکند. بازرس همچنین مسائل ایمنی مربوط به خانه را بررسی میکند. آنها زیرزمین و اتاق های زیر شیروانی را بررسی میکنند اما دیوارها را باز نمی کنند نمی شکافند. سیستم های لوله کشی و برق را مورد بازرسی قرار می دهند و باید هرگونه نقصی را که ممکن است برای صاحب خانه هزینه زیادی داشته باشد، ذکر کنند.

سپس نتایج را همراه با تصویر در گزارشی مکتوب ارائه می دهند، و همین گزارش اساساً به کتابچه راهنمای کوچک خانه تبدیل می شود. هیچ خانه ای بی نقص نیست، اما این گزارش یک تصویر لحظه‌ای از ملک در زمان بازرسی ارائه می دهد. اگر خانه عیب هایی داشته باشد حتما در گزارش قید می شود و به اطلاع شما می رسد.

19. خانه را ارزیابی کنید

ارزیابی خانه بخش مهمی از این فرایند است زیرا وقتی بازار مسکن داغ است، قیمت خانه به سرعت بالا می رود و بانک ها مایل نیستند مبلغی بیش از ارزش خانه وام دهند. ارزیاب خانه نه تنها ارزش خانه ‌را در آن منطقه و در بازار فعلی مسکن بازگو میکند، بلکه به طور مستقیم بر میزان وامی که بانک به شما می دهد نیز تأثیر می گذارد.

اگر ارزیاب بگوید خانه 300,000 دلار ارزش دارد، اما شما 310,000 دلار پیشنهاد قیمت داده اید، به احتمال زیاد بانک همان 300 هزار دلار را وام می دهد. در این صورت باید الباقی 10 هزار دلار را از جیب پرداخت کنید، یا اینکه با فروشنده صحبت کنید و تخفیف بگیرید یا اینکه کلا از خرید آن خانه منصرف شوید.

20. انعقاد قراردداد فروش و امضای قراردادها

آژانس املاک باید کمک کند تا آخرین کارهای ضروری را انجام دهید مثلا اینکه چه موقع و کجا باید تمام اوراق مربوط به مالکیت خانه را امضا کنید و البته کلیدها را تحویل بگیرید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.