10 مفهوم کلیدی که هر خریدار خانه باید در مورد مبانی وام مسکن بداند.

چه برای اولین بار خریدار خانه در لس آنجلس باشید و چه قصد داشته باشید وام خانه خود در تامپا را ریفاینانس کنید، این راهنما برای کسب دانش و درک لازم برای هدایت مؤثر فرآیند وام مسکن طراحی شده است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت Redfin، 10 موردی که هر درخواست کننده وام مسکن جهت خرید خانه باید بداند را شرح می دهد.

  1. وام مسکن چیست؟

وام مسکن وامی است که به طور خاص برای خرید یک ملک، معمولاً یک خانه طراحی شده است. این امر به عنوان یک توافق مالی بین وام گیرنده و وام دهنده عمل می کند، جایی که ملک به عنوان یک وثیقه عمل می کند. در صورتی که وام گیرنده نتواند وام را بازپرداخت کند، وام دهنده این حق را دارد که از طریق یک فرآیند قانونی که به عنوان بازستانی ملک شناخته می شود، ملک را تصرف کند.

اساساً، وام مسکن افراد را قادر می سازد تا با تأمین وجوه لازم از قبل، صاحب خانه شوند و ملک به عنوان تضمین برای بازپرداخت وام عمل می کند.

  1. وام مسکن چگونه کار می کند.

وقتی وام مسکن می گیرید، وام دهنده مقدار مشخصی از پول را برای خرید خانه در اختیار شما قرار می دهد. سپس بازپرداخت های ماهانه شامل اصل و بهره وام را در مدت زمان توافق شده (معمولاً 15 تا 30 سال) تا بازپرداخت کامل وام انجام می دهید. نرخ بهره و مدت زمان بازپرداخت وام تعیین کننده میزان پرداخت اقساط ماهانه شما است.

  1. انواع مختلف وام مسکن چیست؟

هنگام بررسی گزینه های وام مسکن، مهم است که انواع مختلف موجود را درک کنید. وام مسکن با نرخ بهره ثابت، ثبات و قابل پیش بینی بودن را به واسطه نرخ بهره ثابت در طول مدت عمر وام فراهم می کند. از سوی دیگر وام مسکن با نرخ قابل تنظیم (ARM) انعطاف پذیری و مزایای بالقوه پرداخت اولیه را ارائه می دهد زیرا نرخ ثابت بهره پس از یک دوره اولیه تعدیل می شود.

وام های تحت حمایت دولت، مانند وام های FHA و VA، معیارهای انعطاف پذیرتر و مزایای خاص را ارائه می دهند. علاوه بر این، خریدارانی که برای اولین بار خانه می خرند، می توانند از کاوش در برنامه های خاص در دسترس خود بهره مند شوند، مانند برنامه های خرید خانه برای اولین بار، که مزایای و پشتیبانی منحصر به فردی را ارائه می دهند.مشاوره با یک متخصص وام مسکن می تواند به شما کمک کند تا بهترین نوع وام مسکن را متناسب با اهداف مالی خود انتخاب کنید.

  1. نرخ بهره وام مسکن چگونه تعیین می شود؟

نرخ بهره وام مسکن تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله کردیت اسکور وام گیرنده، نسبت وام به ارزش، مدت وام و شرایط حاکم بر بازار است. وام دهندگان کردیت وام گیرنده و سطح ریسک مرتبط با وام را در نظر می گیرند. علاوه بر این نسبت وام به ارزش و مدت وام می تواند بر نرخ بهره ارائه شده تأثیر بگذارد.

وام دهندگان همچنین شاخص های اقتصادی از جمله تورم، نرخ اشتغال و وضعیت کلی اقتصاد را هنگام تعیین نرخ بهره وام مسکن در نظر می گیرند.

  1. پیش پرداخت چیست و چه تأثیری بر وام مسکن دارد؟

پیش پرداخت مبلغی است که وام گیرنده در هنگام خرید خانه پرداخت می کند. این مبلغ معمولاً درصدی از قیمت خرید خانه است. پیش پرداخت مبلغ وام را کاهش می دهد و می تواند بر نرخ بهره، بازپرداخت اقساط ماهانه و این که آیا شما نیاز به خرید بیمه خصوصی وام مسکن (PMI) دارید یا خیر، تأثیر می گذارد.

  1. PMI چیست و چه زمانی خرید آن لازم است؟

بیمه خصوصی وام مسکن Private Mortgage Insurance (PMI) نوعی بیمه است که در صورت عدم بازپرداخت وام از سوی وام گیرنده، از وام دهنده محافظت می کند. معمولاً زمانی که پیش پرداخت ارائه شده کمتر از 20 درصد ارزش خانه باشد، لازم است. هنگامی که سهم وام گیرنده از ملک خود به 20 درصد ارزش خانه رسید (یعنی این که 20 درصد ارزش خانه را پرداخت کرد)، بیمه خصوصی وام مسکن یا PMI را می توان لغو کرد.

  1. معمولاً چه مدارکی برای درخواست وام مسکن مورد نیاز است؟

وام دهندگان معمولاً برای ارزیابی وضعیت مالی شما و تعیین صلاحیت شما به اسناد مختلفی نیاز دارند. این اسناد ممکن است شامل اثبات میزان درآمد، صورتحساب بانکی، تأیید اشتغال، سابقه کردیتی و اطلاعات مربوط به بدهی باشد. این اسناد به وام دهندگان درک جامعی از مشخصات مالی شما برای فرآیند درخواست وام مسکن ارائه می دهد.

تیم وام ران حداد (Ron Haddad)، این مطلب را به اشتراک می گذارد: “پیشرفت های فن آوری، فرآیند ارسال اسناد را برای وام گیرندگان در صنعت وام بسیار ساده کرده است. با بهبود سیستم های دیجیتال و پلاتفرم های آنلاین، اکنون سازماندهی و ارسال مدارک لازم، برای خریداران خانه آسانتر از همیشه است. این ساده سازی ارسال اسنادبه روند درخواست وام مسکن به صورت روان تر و کارآمدتر کمک می کند، و تسهیلات را برای وام گیرندگان فراهم می کند و بار اداری را کاهش می دهد.”

  1. فرآیند دریافت نامه پیش تأییدیه وام مسکن چگونه انجام می شود؟

دریافت نامه پیش تأییدیه وام مسکن یک مرحله مهم در فرآیند خرید مسکن است. با ارسال درخواست وام مسکن، وام دهنده اطلاعات مالی شما را ارزیابی می کند تا مبلغ وامی که واجد شرایط دریافت آن هستید را تعیین کند. نامه پیش تأییدیه درک روشنی از بودجه شما را فراهم می کند و به شما کمک می کند جستجوی خود را بر روی خانه های مقرون به صرفه و خانه هایی که استطاعت مالی برای خرید آنها را دارید متمرکز کنید. همچنین موقعیت شما را به عنوان یک خریدار جدی تقویت می کند و پس از یافتن خانه مورد نظر خود، روند دریافت وام را تسریع می بخشد.

  1. هزینه های بستن قرارداد خرید خانه چه هستند؟

هزینه های بسته شدن قرارداد خرید خانه کارمزد و هزینه های مرتبط با نهایی کردن دریافت وام است. آنها می توانند شامل هزینه های ارزیابی، بیمه مالکیت، هزینه های وکالت، هزینه های اعطای وام، و هزینه هایی مانند مالیات بر دارایی و بیمه صاحب خانه باشند. هنگام برنامه ریزی برای خرید خانه، بودجه برای این هزینه ها ضروری است.

  1. وام گیرندگان چگونه می توانند شانس خود را برای دریافت وام مسکن افزایش دهند؟

برای افزایش شانس خود جهت تأیید شدن برای دریافت وام مسکن، چند ملاحظات کلیدی وجود دارد. حفظ یک کردیت اسکور خوب، پس انداز برای پیش پرداخت، کنترل نسبت بدهی به درآمد و اجتناب از تغییرات مالی عمده در طول فرآیند وام، گام های مهمی هستند که باید بردارید. این عوامل مسئولیت مالی و ثبات را برای وام دهندگان نشان می دهد و احتمال تأیید وام مسکن را افزایش می دهد. به یاد داشته باشید که با یک متخصص وام مسکن برای راهنمایی بر اساس وضعیت خاص خود مشورت کنید.

وقتی تصمیم گرفتید که می خواهید خانه بخرید، شروع به یادگیری اصول اولیه پروفایل کردیتی خود کنید. لوئیس ماچین (Luis Machain)، مشاور وام مسکن می گوید: “این توانایی را دارید که به وام دهنده نشان دهید که می توانید با نشان دادن داشتن اشتغال ثابت، وام مسکن را بازپرداخت کنید. مهم است که با یک متخصص وام مسکن ملاقات کنیدکه می تواند شما را در مورد برنامه های موجود وام و گزینه های پیش پرداخت راهنمایی کند.”

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.