وام Hard Money چیست؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

وام hard money نوعی وام است که باز پرداخت آن توسط اموال غیرمنقول مانند زمین و خانه تضمین می شود. این وام ها اصولاً در معاملات املاک و مستقلات مورد استفاده قرار می گیرند، و به طور کلی وام دهنده در این نوع وام، اشخاص و شرکت ها می باشند، و نه بانک ها.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت investopedia، نکاتی را در مورد وام hard money عنوان می کند.

نکات کلیدی

  • وام های hard money اصولا برای معاملات املاک و مستغلات مورد استفاده قرار می گیرند و ارائه پول از جانب یک شخص یا شرکت است، و از جانب یک بانک نیست.
  • وام hard money که معمولاً برای مدت کوتاهی گرفته می شوند، راهی برای فراهم کردن سریع پول است، اما با هزینه بالاتر و نسبت وام به ارزش دارایی Loan To Value (LTV) کمتر.
  • از آنجا که وام های hard money به طور سنتی ارائه و به کار بسته نمی شوند، چهارچوب زمانی آنها برای سرمایه گذاری بسیار کاهش می یابد.
  • شرایط وام های hard money اغلب می تواند بین وام دهنده و وام گیرنده مورد مذاکره قرار گیرد. این وام ها معمولاً از ملک به عنوان وثیقه استفاده می کنند.
  • اگر وام گیرنده در بازپرداخت وام قصور نماید، باز هم معامله سودمندی برای وام دهنده خواهد بود.

چگونگی عملکرد وام Hard Money

وام های hard money دارای شرایطی هستند که این شرایط عمدتاً بر اساس ارزش ملک مورد استفاده به عنوان وثیقه می باشند، نه بر اساس کردیت وام گیرنده.

وام های hard money می توانند مورد توجه سرمایه گذاران املاک و مستغلات که به دنبال سرمایه گذاری های زود بازده (ظرف یک سال یا کمتر) می باشند، جهت نوسازی یا فروش مجدد خانه ای که به عنوان وثیقه  مورد استفاده قرار گرفته است واقع شوند.

هزینه بالاتر وام hard money با بازپرداخت نسبتاً سریع وام گیرنده جبران می شود. مدت زمان بازپرداخت اغلب وام های hard money بین یک تا سه سال است و با برخی از مزایای دیگر ارائه می شوند.

نکته مهم:

وام hard money را می توان به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفت. بسیاری از افراد از آن به عنوان یک الگوی تجاری استفاده کرده و به طور فعالانه آنرا بکار می برند.

ملاحظات ویژه برای وام Hard Money

هزینه وام hard money برای وام گیرنده، به طور معمول در مقایسه با تهیه پول از طریق بانک ها یا برنامه های پرداخت وام دولتی بیشتر است، و این نشان دهنده ریسک بیشتری است که وام دهنده با ارائه این وام تقبل می کند.  با این حال هزینه بیشتر، مبادله ای برای دسترسی سریعتر به سرمایه، فرآیندی آسانتر برای تأیید و موافقت، و جدول زمانبندی قابل انعطاف برای بازپرداخت وام می باشد.

وام های hard money می توانند در شرایط اتفاقات ناگهانی و غیرمنتظره، تأمین مالی کوتاه مدت، و همچنین توسط وام گیرندگانی با کردیت ضعیف اما دارای ملکی با ارزش قابل توجه مورد استفاده قرار گیرند. از آنجا که وام hard money به سرعت قابل دریافت می باشد، می تواند به عنوان راهی برای جلوگیری از بازستانی ملک (Foreclosure) مورد استفاده قرارگیرد.

مزایا و معایب وام Hard Money

مزایا: یکی از مزایای وام hard money، روند موافقت و تصویب آن است که اغلب بسیار سریعتر از درخواست وام مسکن یا درخواست دیگر وام های سنتی از طریق بانک می باشد. سرمایه گذاران که برای درخواست وام hard money مراجعه می کنند، می توانند سریع تر تصمیم گیری نمایند، زیرا اغلب بررسی های کردیتی برای آنها انجام نمی گیرد.

سرمایه گذاران نگرانی زیادی برای بازپرداخت وام از جانب وام گیرنده ندارند، زیرا حتی در صورت قصور وام گیرنده در بازپرداخت وام، فرصتی برای فروختن ملک وثیقه حتی با ارزش بیشتر را دارند.

مزیت دیگر این است که، چون وام دهندگان hard money از یک فرآیند سنتی استاندارد استفاده نمی کنند، هر وام را مورد به مورد ارزیابی می کنند. متقاضیان دریافت وام اغلب می توانند در مورد برنامه بازپرداخت وام با وام دهنده مذاکره کنند.

معایب: نظر به این که در وام hard money از ملک وثیقه به عنوان تنها پشتیبان در برابر قصور در بازپرداخت وام از جانب وام گیرنده استفاده می شود، معمولاً نسبت وام به ارزش LTV در مقایسه با وام های سنتی پایین تر است. در حدود 50 تا 70 درصد، در مقابل 80 درصد برای وام های معمولی. همچنین نرخ بهره برای وام های hard money بالا می باشد.

اشکال دیگر این است که وام دهندگان hard money، ممکن است بخاطر قوانین نظارتی برای ملکی که مالک در آن اقامت دارد فاینانس ارائه نکنند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: investopedia.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.