10 موردی که باید پس از درخواست وام مسکن از انجامشان خودداری کنید

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

اگر به تازگی اقدام به دریافت وام مسکن نموده اید، احتمالا بسیار هیجان زده هستید و برای دریافت آن روزشماری می کنید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت keepingcurrentmatters، مواردی که باید پس از دریافت وام از انجامشان خودداری کنید، ذکر می کند.

1- شغل خود را تغییر ندهید.

مسئول وام مسکن شما باید بتواند منبع و میزان درآمد سالانه شما را پیگیری کند. سعی کنید در این مدت شغل خود را از کارمند حقوق بگیر به کمیسیون تغییر ندهید یا مشغول کار از خانه نشوید.

2- پول نقد خود را به حساب های بانکی خودتان واریز نکنید.

وام دهندگان باید منابع مالی شما را بررسی کنند، و پول نقد قابل ردیابی نمی باشد. بنابراین، قبل از واریز هر گونه پول نقد به حساب های بانکی خودتان، در مورد تعیین یک روش مناسب برای ثبت اسناد معاملات خود با مسئول وام مسکن خودتان صحبت کنید.

.

 

3- هیچگونه خرید بزرگی مانند خرید یک ماشین جدید یا مبلمان برای خانه جدید خود انجام ندهید.

توجه دشاته باشید که برای خرید لوازم جدید اقدام به دریافت وام جدید نکنید تا مبادا میزان بدهیتان نسبت به درآمدتان افزایش یابد. ممکن است آن گاه صلاحیت خود را از دست بدهید.

4- برای دیگران ضامن دریافت وام نشوید.

در صورتی که برای کس دیگری ضامن شوید، اگر چه آن شخص تمام بازپرداخت های خود را به موقع انجام دهد، مسئول وام مسکن این مبالغ را به حساب شما می گذارد و ممکن است صلاحیتتان را رد کند.

5- حساب های بانکی خود را تغییر ندهید.

به یاد داشته باشید که وام دهندگان نیاز دارند که منابع مالی و دارایی های شما را معین و آنها را ردیابی کنند. هنگامی که یک ثبات بین حساب های بانکی شما وجود دارد، این کار به طور قابل توجهی آسان تر انجام می شود. بنابراین، قبل از انتقال هرگونه پول، با مسئول وام مسکن خود صحبت کنید.

6- کردیت کارت جدید درخواست نکنید.

هنگامی که گزارش کارت اعتباری شما توسط سازمان ها در کانال های مالی مختلف (وام مسکن، کارت اعتباری، کارت خودکار و غیره) اجرا شود، بر نمره FICO شما تأثیر می گذارد. امتیاز کردیت پایین می تواند نرخ بهره وام مسکن شما و حتی صلاحیت شما برای دریافت وام را تعیین کند.

7- هیچگونه حساب کردیت را مسدود نکنید.

بسیاری از مشتری ها به اشتباه بر این باور هستند که داشتن کردیت کارت کمتر باعث می شود صلاحیت دریافت وام مسکن برایشان افزایش یابد، اما این یک باور نادرست است. یکی از مؤلفه های اصلی نمره شما طول مدت و سابقه تاریخ اعتبار شما (برخلاف تاریخ پرداخت شما) است و کل استفاده شما از اعتبار به عنوان درصدی از اعتبار موجود، محسوب می گردد. بستن حساب ها تأثیر منفی بر روی دو عامل تعیین کننده در مورد نمره شما دارد.

نتیجه نهایی

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انجام هر نوع تراکنش مالی قابل توجه، ابتدا با مسئول وام مسکن خود مشورت کنید تا مبادا صلاحیت خود را پایین آورید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: keepingcurrentmatters.com

ثبت رایگان آگهی (همخانه و اجاره)   فیسبوک ما  به تلگرام ما بپیوندید
مطالب ارائه شده در این سایت توصیه ای جهت خرید، فروش و یا سرمایه گذاری نمی باشد. اطلاعات همانگونه که هستند و با ذکر منبع منتشر می شوند. بهتراست با وکیل و یا مشاور خبره مشورت کنید. مسولیت لینکها و محتوای سایتهای معرفی شده بر عهده "مسکن آمریکا" نمی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن