MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

درباره موعد پرداخت اقساط کردیت کارت خود چه می دانید؟

صدف امیدی، اولین بانوی مشاور در امور کردیتی و مالی درجامعه ایرانیان آمریکا

 اقساط ماهانه کردیت کارتتان باید در تاریخ مشخصی که توسط صادرکننده کارت تعیین می شود، پرداخت گردد.  این تاریخ، موعد پرداخت قسط شماست.

مسکن آمریکا، توصیه های خانم صدف امیدی، در ارتباط با پرداخت اقساط کردیت کارت را به شما ارایه می دهد.

معمولا اکثر صادرکنندگان کردیت کارت از مشتریان می خواهند تا اقساط خود را تا ساعت 5 بعد از ظهر روز موعد پرداخت کنند، در غیر این صورت شامل دیرکرد می شود. البته بعضی شرکت ها این مدت را تا نیمه شب هم تمدید می کنند، بنابراین بهتر است خودتان از صادرکننده بپرسید و ببینید تا کی می توانید اقساط را پرداخت کنید.

  • نحوه اطلاع از تاریخ مقرر پرداخت

موعد پرداخت در گزارش صورتحساب ماهانه چاپ شده است.  اگر این گزارش را گم کردید می توانید به حساب آنلاین بانک خود وارد شوید و یا با امور مشتریان شرکت صادر کننده کردیت کارت خود تماس بگیرید تا از تاریخ مقرر و حداقل مبلغ پرداختی مطلع شوید. موعد پرداخت اقساط را در یک تقویم بنویسید تا فراموش نکنید و مجبور به پرداخت دیرکرد نباشید.

گروه تگرام “رازهای کردیتی با صدف امیدی”

  • اگر موعد پرداخت همزمان با روز تعطیل شد چه باید کرد؟

اگر تاریخ پرداخت همزمان با تعطیلات آخر هفته یا روزهای تعطیل (یا هر روز دیگری که صادرکننده کارت، پرداخت قسط را قبول نمی کند) شد، باید در روز کاری بعد و به موقع قسط را پرداخت کرد.  با این حال ، از آنجا که اکثر صادرکنندگان کارت اعتباری پرداخت های خودکار را بصورت آنلاین و تلفنی می پذیرند پس دیگر مسئله مهمی نیست و میتوان روزهای تعطیل نیز نسبت به پرداخت اقدام کرد.

  •  اگر در موعد مقرر قسط را پرداخت نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

اگر دیرتر از موعد تعیین شده اقساط را پرداخت کنید، جریمه می شوید. مثلا هزینه دیرکرد از شما گرفته می شود یا بهره اقساط افزایش می باید. برخی کردیت کارت ها که جایزه و پاداش هم در نظر می گیرند، این جوایز را با دیرکرد در پرداخت باطل می کنند.

هر وقت متوجه شدید که اقساط خود را پرداخت نکرده اید، بلافاصله اقدام به پرداخت کنید. در بسیاری از موارد شرکت های صادر کننده، مخصوصا برای بار اول، از این دیرکرد چشم پوشی می کنند و جریمه تان نمی کنند. اما به هر حال اجازه ندهید بیش از 30 روز در پرداخت اقساط خود تاخیر کنید زیرا در غیر این صورت دیرکرد در گزارش کردیت شما ثبت می شود به امتیاز کردیتتان ضربه می زند.

  • می توانید زمان پرداخت اقساط را تغییر دهید

اگر مثلا در گزارشتان ذکر شود که مهلت پرداخت تا روز دهم است، هر ماه مهلت پرداخت شما به روز دهم خواهد افتاد. اگر این روز با بازپرداخت سایر اقساط شما تداخل دارد یا به هر دلیلی از روز تعیین شده راضی نیستید، می توانید با صادر کننده کردیت کارت خود تماس بگیرید و از آن ها بخواهید تا این تاریخ را به تاریخ مد نظر شما تغییر دهند. اگر روز بازپرداخت اقساط را تغییر دادید، حتما آن را در تقویم خود علامت بزنید تا بعدا فراموش نکنید!

مسکن آمریکا: انتشار این مقاله بدون ذکر منبع غیر قانونی می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.