مواردی که به کردیت اسکور شما آسیب وارد می کنند

کردیت اسکور، یکی از مهم ترین موارد در زندگی شما در کشور آمریکاست. بانک ها با بررسی امتیاز کردیت شما تصمیم به اختصاص و یا عدم اختصاص وام یا کردیت به شما می گیرند.

مسکن آمریکا، توصیه هایب در ارتباط با مواردی که به امتیاز کردیت شما آسیب وارد می کند را به شما ارایه میدهد.

1- پرداخت بدهی های کردیت کارت با تأخیر

سی و پنج درصد از کردیت اسکور شما مربوط به سابقه انجام پرداخت ها توسط شما است. در صورتی که به صورت مداوم در بازپرداخت بدهی های کردیتی خود تاخیر کنید، امتیاز کردیتتان آسیب می بیند. سعی کنید همیشه بدهی های خود را در زمان تعیین شده پرداخت نمایید.

2- پرداخت نکردن بدهی های ماهانه کردیت کارت

این مورد حتی بدتر از پرداخت با تاخیر است! توجه داشته باشید که اگر به مدت 4 ماه بدهیهای خود را پرداخت نکنید، اکانت کردیت کارتتان به دلیل بد حسابی مسدود می شود.

3- مسدود شدن کردیت کارت

مسدود شدن اکانت از سوی بانک به دلیل عدم استفاده دارنده اکانت از کردیت کارت نیزی به کردیت اسکور آسیب میزند، چنانچه اکانت کردیت کارت دارای هیستوری قدیمی باشد با کردیت لیمیت بالا این آسیب بسیار شدید تر خواهد بود.

4- ارسال بدهی به کالکشن ایجنسی (در مورد کالکشن اجنسی ها بیشتر بدانیم)

بانک ها ممکن است بعد از مسدود کردن حسابتان، اطلاعات شما را به کالکشن ایجنسی ارسال نمایند. توجه داشته باشید بیشتر کالکشن ایجنسی ها مبلغ بدهی را به کردیت بیروها ریپورت می کنند و هر بار که اطلاعات اکانت بدهی را در کردیت ریپورت آپدیت نمایندکردیت اسکور کاهش می یابد. در مورد بازپرداخت بدهی به کالکشن ایجنسی ها با هوشیاری کامل قدم بردارید، قبل از گفتگو با کالکشن ایجنسی ها ابتدا از حق و حقوق خود و حق حقوق کالکشن ایجنسی ها مطلع شوید. توجه داشته باشید پرداخت بدهی به کالکشن اجنسی باعث رفع مشکلات کردیتی شما نمی گردد. ولی عدم پرداخت بدهی به آنها میتواند مشکلات مالی و کردیتی جدیدی برای شما به جود بیاورد. در این راه توصیه میشود حتما از مشاوران مالی و کردیتی متخصص کمک بگیرید و آگاهانه قدم بردارید.

5- پرداخت نکردن اقساط وام 

این مورد هم مشابه مسدود شدن حساب کردیت است و نشان می دهد که نتوانستید بدهی خود را به بانک وام دهنده پرداخت کنید.

6- تشکیل پرونده ورشکستگی

ورشکستگی تاثیر بسیار بدی روی کردیت اسکور شما خواهد گذاشت و بسته به نوع ورشکستگی به مدت 7 تا 10 سال هم در کردیت ریپورت شما باقی می ماند. بهتر است قبل از اعلام ورشکستگی از مشاوره تخصصی مالی و کردیتی بهره بگیرید.

7- سلب مالکیت از منزل

پرداخت نکردن اقساط وام مسکن باعث می شود بانک ملک شما را مصادره کند. با این کار احتمال پذیرفته شدن درخواست شما برای دریافت وام مسکن در آینده بسیار ضعیف می شود.

 

8- صدور حکم دادگاه

چنانچه به دلیل به تعویق افتادن جدی بدهیهای خود، بانک یا کالکشن ایجنسی اقدام قانونی علیه شما انجام دهد، درصورت پذیرش در خواست آنها توسط دادگاه و صدور حکم دادگاه شما ملزم به پرداخت بدهی های خود خواهید بود که عدم بازپرداخت بدهی عواقب بعدی جدی تری را به دنبال خواهد داشت. بهتر است حداقل بعد از صدور حکم بدهی خود را پرداخت کنید و اجازه تعویق در بازپرداخت بدهی را ندهید

9- بدهی بالای کردیت کارت

در صورتی که بیش از حد، از کردیت کارت خود استفاده کنید، کردیت اسکور شما آسیب می بیند. به عبارت دیگر هرچه میزان بدهی بر روی یک کردیت کارت به لیمیت همان کردیت کارت نزدیک و یا حتی بیشتر باشد کردیت اسکور با آسیب و کاهش شدیدتری همراه خواهد بود. به عنوان مثال اگر لیمیت کردیت کارت شما معادل 10 هزار دلار است و شما بدهی معادل 9 هزار و 500 دلار دارید اسکور شما کاهش می یابد، و حال اگر بدهی ایجاد شده بر روی همان کردیت کارت معادل یا بیشتر از 10 هزاردلار باشید آسیب وارده به کردیت اسکور شدیدتر خواهد بود.

10- مسدود شدن یا بسته شدن کردیت کارتی که هنوز بدهی دارد

اگر کردیت کارتی که دارای بدهی باشد مسدود شود یا به عبارتی بسته شود یعنی سقف اعتبار کارت به صفر دلار می رسد. این مساله بر روی فرمول محاسبه کردیت اسکور تاثیر منفی زیادی می گذارد و کردیت اسکور را به شدت کاهش میدهد. توجه داشته باشید با وجود اینکه بستن حساب کردیت کارت به هیچ عنوان توصیه نمیگردد اما اگر بنا بر دلایلی تصمیم به بستن حساب کردیت کارتی گرفتید،بهتر است پیش از مسدود کردن حساب خود همه بدهی های خود را پرداخت کنید.

11- مسدود کردن اکانت کردیت کارت ها

مدت زمان استفاده شما از کردیت کارت هم اهمیت زیادی در امتیاز شما دارد. اگر حساب های قدیمی خود را ببندید، مدت زمان استفاده شما از کردیت کارت کاهش پیدا می کند و این در امتیاز شما تاثیر دارد. اگر هزینه ای برای کردیت کارت حود پرداخت نمی کنید، بهتر است از مسدود کردن حساب خود خودداری نمایید.

12- اقدام برای دریافت چندین کردیت کارت و وام

اگر در کوتاه مدت برای دریافت چندین وام یا کردیت کارت مختلف اقدام کنید، کردیت اسکور کاهش می یابد.

13- اکتفا کردن فقط به کردیت کارت یا وام

اگر تنها یک نوع حساب کردیت دارید (چه وام و چه کردیت کارت)، می تواند روی امتیازتان تاثیرگذار باشد. کردیت اسکور شما با وجود اکانتهای متنوعی که خوب مدیریت شده اند افزایش می یابد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.