ارزیابی یا ارزشیابی در معاملات املاک در آمریکا به چه معنیست؟

Appraisal

ارزیابی یا Appraisal کاربردهای بسیاری در زمینه های مختلف مانند خرید و فروش املاک، تجارت، بیمه، انحصار وراثت و غیره دارد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت Investopedia توضیحاتی را در مورد ارزیابی به شما ارائه می دهد.

ارزیابی چیست؟

ارزیابی یا ارزشیابی (Appraisal) در واقع تخمین ارزش دارایی‌ ها توسط شخص دارای صلاحیتی است که توسط سازمان تنظیم مقررات منصوب می شود. از جمله موارد استفاده ارزیابی، اهداف مالیاتی، تعیین قیمت فروش دارایی، ارزشیابی زمین و ملک، تجارت یا یک شیء عتیقه است.

ارزیاب روش‌های گوناگون تخمین را برای تعیین ارزش درست املاک مورد استفاده قرار می دهد، مانند ارزش فعلی دارایی‌های مشابه در بازار، کیفیت دارایی و مدل‌های تخمین.

ارزیابی ‌ها در معاملات املاک

ارزیابی ‌ها در معاملات املاک نیز مورد استفاده قرار می گیرند، وام دهندگان برای اعطای وام نیاز به تعیین ارزش املاکی که برایشان درخواست وام شده است دارند. اگر ارزش تخمین زده شده خانه ‌ای کمتر از قیمت خرید آن باشد، وام دهندگان ترجیحا از تامین مالی برای معامله آن خانه خودداری می‌کنند. در این حالت، تنها زمانی معامله به سرانجام خواهد رسید که خریدار آنقدر مشتاق باشد که تفاوت بین ارزش تخمین زده شده و پیشنهاد مالی وام دهنده را بپردازد.

ارزیابی ‌ها و بیمه

برخی از بیمه نامه ‌ها نیز مستلزم ارزیابی اجناس بیمه شده هستند، مانند بیمه نامه هایی که برای مستأجران و صاحبخانه ها صادر می شوند تا دارایی های شخصی آنها را در برابر سرقت یا آسیب محافظت کنند. در این بیمه نامه‌ ها اقلامی که قیمت‌ آنها در محدوده مشخصی است تحت پوشش قرار می گیرند، و اگر اقلام خاص و تجملاتی مانند جواهرات، کلکیسون ها، آثار هنری و عتیقه ها نیز بخواهند تحت پوشش قرار بگیرند، بیمه گذار می تواند بیمه اضافی دریافت کند.

ارزیابی، فهرستی از دارایی ‌های مالک را ایجاد کرده و ارزش آن‌ها را مشخص می‌کند. این کار کمک می‌کند در صورت بروز خسارت و مطرح شدن هر ادعایی سریعا در مورد آن توافق حاصل شود.

برای تعیین ارزش فعلی و حقیقی اشیاء تجملاتی و گران قیمت، بسیاری از نمایندگان شرکت‌های بیمه قبل از صادر کردن بیمه نامه دارایی ‌های شخصی، بیمه گذار را ملزم به ارزیابی این اشیاء می کنند.

برخی از قراردادهای بیمه شامل یک بند ارزیابی هستند. در این بند، مالک ارزیابی یک کارشناس مورد قبول هر دو طرف در مناقشه بین خود و شرکت بیمه را مورد تأیید قرار می دهد. ارزیابی‌ های بی‌طرفانه می‌توانند به حل و فصل اختلافات سرعت بخشیده و مانع از کشیده شدن اختلافات به دادگاه شوند.

کاربردهای دیگر ارزیابی

ارزیابی ‌ها برای تعیین ارزش کمک‌ های خیرخواهانه جهت کاهش دادن مالیات‌ ها نیز مفید هستند. همچنین ارزیابی می‌تواند از طریق تعیین ارزش ملک یا دارایی ‌های شخصی که باید بین وراث تقسیم شوند، موجب رفع اختلافات وارثان در مورد ملک و املاک باشد.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: investopedia.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.