پنج روند بازسازی که اغلب صاحبان خانه برای ارتقاء منزل خود انجام می دهند.

در مواجهه با موجودی اندک مسکن برای فروش، خریداران خانه ممکن است بیشتر فکر کنند که در حال درجا زدن هستند. خریداران خانه در حالی که منتظر هستند در بازار اتفاقی به نفع آنان رخ دهد، بسیاری به انجام پروژه های بازسای خانه فعلی خود ادامه می دهند.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت nar.realtor/magazine، پنج روند رایج بازسازی خانه را برای شما همراهان گرامی شرح می دهد.

در واقع، طبق مطالعه Houzz & Home Study سال 2023 در ایالات متحده، فعالیت بازسازی خانه در سال گذشته به بالاترین حد خود رسید، نظر سنجی ای که منعکس کننده پاسخ های حدود 46,000 صاحبخانه است. این روند احتمالاً ادامه خواهد داشت، زیرا بیش از نیمی از صاحبخانه های مورد بررسی می گویند که قصد دارند امسال نیز مطابق با سطوح بازسازی سال 2022 خانه های خود را بازسازی کنند.

لیزا هاسمن (Liza Hausman) معاون بازاریابی صنعتی در Houzz، از بخش بازسازی خانه، می گوید: “در مواجهه با کمبود موجودی خانه های فروشی و نرخ بالای بهره وام مسکن، شاهد هستیم که صاحبان خانه ها منزل فعلی خود را به روز می کنند تا فضا را برای بلند مدت کاربردی تر کنند. اکثر قریب به اتفاق صاحبان خانه، افراد حرفه ای را برای بازسازی خانه خود استخدام می کنند.”

بسیاری از صاحبان خانه های بازسازی شده ممکن است قصد فروش فوری خانه خود را نداشته باشند، اما با نوسانات بازار مسکن، به ارزش خانه خود توجه دارند. بر اساس یک نظرسنجی جداگانه از جانب Cinch Home Services یک شرکت گارانتی کننده خانه، 62 درصد از صاحبان خانه می گویند انگیزه اصلی آنها برای بازسازی خانه، افزایش ارزش خانه است.

صاحبان خانه نسبت به فروش خانه خود در وضعیت فعلی ابراز نگرانی کردند که خانه آنها به تعمیرات زیادی (65 درصد) نیاز دارد. دارای فضای داخلی قدیمی (60 درصد)، فاقد وسایل مد روز (38 درصد)، و بر اساس نظر سنجی Cich Home Services فاقد جذابیت (33 درصد) است. برای مبارزه با نارضایتی، Houzz برخی از روندهای اخیر ارتقاء و بهبود خانه را که از رونق سال 2022 پدید آمده بود آشکار کرد.

1- فضای گسترده زندگی. تعداد صاحبان خانه هایی که در حال بازسازی خانه خود هستند و به متراژ فضای زندگی خانه خود اضافه می کنند در حال افزایش است. نظر سنجی Houzz نشان می دهد که فضاهایی که بیشترین محبوبیت را برای توسعه دارند، آشپزخانه، حمام و اتاق نشیمن هستند.

2- بودجه های بازسازی خانه در حال افزایش است. متوسط هزینه بازسازی خانه در سال 2022، مبلغ 22,000 دلار بود که 22 درصد نسبت به سال 2021 افزایش داشت. 10 درصد از مالکان مایل بودند تا 140,000 دلار یا بیشتر برای بازسازی خانه خود هزینه کنند. به دلیل این که مواد و مصالح برای بازسازی خانه گرانتر می شوند، احتمالاً هزینه های بازسازی نیز در حال افزایش است. بازسازی آشپزخانه و حمام گرانترین پروژه هایی بود که صاحبان خانه انجام دادند. به گفته Houzz، در سال 2022، میانگین هزینه برای بازسازی آشپزخانه به 20,000 دلار و برای بازسازی حمام به 13,500 دلار رسید که به ترتیب به طور سالیانه 33 و 50 درصد افزایش یافته است.

3- خانه های قدیمی و کهنه در حال ارتقاء هستند. متوسط سن یک خانه در ایالات متحده همچنان در حال افزایش است زیرا صاحبان خانه سعی می کنند ملک خود را به روز نگه دارند. نظر سنجی Houzz نشان می دهد که نزدیک به 30 درصد از صاحبان خانه لوله کشی آب خانه را ارتقاء داده اند و پس از آن برق و اتوماسیون خانگی در رده های بعدی قرار دارند. در میان به روز رسانی هیای سیستم خانه، سیستم های سرمایشی و گرمایشی خانه به ترتیب با 5,500 دلار 5,000 دلار بیشترین هزینه ها را داشته اند.

4- پیمانکاران همچنان مورد تقاضا هستند. انتظار طولانی برای بکارگیری پیمانکاران ممکن است در برخی بازارها به دلیل افزایش بیش از حد تقاضا ادامه یابد. نظرسنجی Houzz نشان می دهد که مالکان خانه ها، ارائه دهندگان خدمات تخصصی و متخصصان ساخت و ساز، مانند پیمانکاران عمومی و بازسازی کنندگان حمام یا آشپزخانه را بیشتر در سال 2022 استخدام کرده اند. صاحبان خانه همچنان از پیدا کردن ارائه دهندگان خدمات مناسب به عنوان بزرگترین چالش خود برای بازسازی خانه و به دنبال آن یافتن پروژه های مناسب و باقی ماندن در محدوده بودجه خود یاد می کنند.

5- مالکان برای پروژه های گرانتر به گرفتن وام روی می آورند. 82 درصد از صاحبان خانه ها برای پروژه های خود با استفاده از پول نقد از پس انداز خود پرداخت می کردند، در حالی که 28 درصد نیز با استفاده از کارت های اعتباری پرداخت خود را انجام می دادند. اما یک روند قابل مشاهده این است که در سال 2022، میزان درصد مالکانی که پروژه های نوسازی خود را با وام مسکن تضمین شده تأمین مالی می کردند از 14 درصد در سال 2021 به 16 درصد افزایش یافته است. این مطالعه نشان می دهد که مالکان خانه هایی که پروژه های گرانتری را انجام می دهند، یعنی از 50,000 دلار تا 200,000 دلار، احتمال بیشتری برای گرفتن وام نسبت به کسانی که پروژه های ارزانتری را اجرا می کنند، دارند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: nar.realtor/magazine

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.