لوازم مورد نیاز برای عایق صدا کردن یک اتاق

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

مسکن آمریکا، مطلب زیر را با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت nymag به شما تقدیم می کند.

اگر شما در خیابان شلوغی زندگی می کنید، احتمالاً آلودگی صوتی را از خودروهای پر سر و صدا تجربه کرده اید. یا ممکن است دیوارهای منزل شما خیلی نازک باشند، به طوری که صحبت کردن افراد در طبقه زیر ساختمان خود را بشنوید.

میسون وایات  ، مالک شرکت عایق صوتی شهر نیویورک، می گوید که “شکل هایی از عایق صوتی می توانند انتقال صدا از یک فضا به فضای دیگر را محدود کرده و یا صدای درون یک اتاق را جذب کنند (بنابراین، ممکن است شما مبل های بزرگ را نصب کنید تا از انعکاس صدا در آپارتمان بسیار  بزرگ جلوگیری کنید)”. او می گوید: “یک روش برای تفکر سریع و آسان در این مورد این است که در جایی که هوا وارد می شود، سر و صدا هم وارد می شود”. بهترین روش استفاده از مصالح عایق است اما اگر بودجه زیادی در دسترس ندارید، ادامه این مقاله را بخوانید.

  • عایق نمودن درها

میسون وایات ، می گوید: “یكی از بیشترین شکایت هایی كه ما دریافت می کنیم، در مواردی است که سر و صدا از طریق راهرو یا از طریق یک درب وارد و خارج می شود. دو گزینه ای که او به صاحبان خانه توصیه می کند، قراردادن واشر مناسب در طول قاب درب منزل است (این واشرها موادی هستند که می توان از آنها برای ایجاد یک عایق قوی در برابر ورود صدا استفاده کرد) و همچنین، عایق نمودن انتهای درب منزل و محیط اطراف درب است.

میسون وایات  ، می گوید: “عایق نمودن سطح ستون ها در جایی که درب منزل بسته می شود به کاهش عبور هوا کمک می کند و در صورت نصب صحیح عایق، سر و صدا را کاهش می دهد. “برای عایق نمودن یک درب با این راه حل، در مورد این واشر عایق صوتی از جنس سیلیکون (که با عدم ورود هوا و جابجایی درب کامل می شود) بررسی های بسیار خوبی انجام شده است. استفاده از مسدودکننده های درب نیز می تواند یک روش آسان برای کاهش ورود نور، هوای سرد و سر و صدا از زیر درب به داخل منزل باشد.

  • عایق نمودن پنجره ها

یکی دیگر از دلایل رایجی که مردم صدای خیابان را می شنوند، ورود جریان هوا از شکاف های موجود در اطراف  پنجره ها است. “بسیاری از اوقات، پنجره ها کمی باز هستند و مردم حتی متوجه نمی شوند. اگر می خواهید شکاف موجود بر روی یک پنجره را مسدود کنید و یا اگر پنجره ها به خوبی کار نمی کنند، می توانید فقط عایق کننده یا یک ماده درز بند بگیرید و از آن برای عایق کردن این پنجره استفاده کنید”.

اگر می خواهید پوشش بیشتری برای عایق نمودن صدا داشته باشید، حتی می توانید از پرده های سنگین و مخصوص تاریک نمودن اتاق استفاده کنید. میسون وایات  ، توصیه می کند که از پرده های مخملی ضخیم، و نرم برای مطلوب تر نمودن فضای اتاق و بهبود کیفیت خواب خود استفاده کنید. او می گوید: “اگر در مورد خوابیدن مشکلی دارید، استفاده از پرده های سنگین، استفاده از روکش در پایین تخت، و قرار دادن یک صندلی پر از وسایل و فرش بر روی کف زمین، اتاق خواب شما را بسیار ساکت تر از زمانی می کند که شما  فقط دیوارهای خالی، کفپوش های چوبی، و عایق گچ دارید. او اضافه می کند: “این وسایل، سر و صدا را منعکس می کنند.

  • عایق نمودن دیوارها

یکی از روش های عایق نمودن محیط منزل در برابر صدا، استفاده از آویزهای دیواری است، زیرا این آویزها می توانند به شما در جلوگیری از انتقال سر و صدا از یک اتاق به اتاق دیگر کمک کنند. میسون وایات  ، می گوید: “هر نوع پرده ضخیم نرم یا مخملی، یا یک پارچه بافته شده آویزان نیز می تواند در جلوگیری از ورود صدا كمك كند. او می گوید: “اگر می خواهید یک دیوار را به طور کامل بپوشانید، می توانید یک پرده را به طور کامل بر روی دیوار نصب نمایید”. “هر چه وزن پرده ای که نصب می نمایید بیشتر باشد، خاصیت جذب سر و صدای بیشتری خواهد داشت و اتاق آرام تر به نظر می رسد. حتی یک آستر در پشت پرده ها می تواند به جذب سر و صدا کمک کند. شما می توانید این کار را در محل درب ورودی منزل نیز انجام دهید تا به کاهش سر و صدایی که وارد خانه می شود، کمک کند. او گفت: ”حتی می توانید یک فرش بافته شده که مساحت بیشتری  در بر می گیرد، را به عنوان یک مانع  صوتی آویزان کنید.”

  • عایق نمودن منزل با استفاده از مبلمان

میسون وایات  ، توصیه می کند اگر می خواهید انتقال سر و صدا در منزل خود را کاهش بدهید، مبلمان کاملاً پوشیده شده با پوشش پارچه ای را انتخاب کنید. او می گوید: “دلیل این که استفاده از پارچه را توصیه می کنم این است که پارچه ها شفاف هستند وبنابراین، بیشتر عایق صوتی می باشند و سر و صدا از آن به اندازه  صندلی چرمی منعکس نمی شود. پوشیده شدن کامل، موضوع بسیار مهمی است. این موارد از طریق جذب صدا ورودی میزان سر و صدای درون منزل را کاهش می دهند. هر چه حجم اتاق کمترباشد، میزان کمتری از سر و صدا وارد اتاق می شود. یک مبل خزی پوشده شده از پارچه مانند آنچه که در تصویر زیر نشان داده شده است و یا حتی یک صندلی کوچک از جنس پلی استر مخصوص اتاق، می تواند در جذب سر و صدای ورودی به منزل کمک کند.

  • عایق نمودن کف اتاق های منزل

برای کم کردن صدای قدم زدن و افتادن اشیاء بر روی کف یک اتاق، می توانید یک فرش ضخیم روی کف چوبی اتاق پهن کنید و این کار باعث می شود انعکاس صدا در اتاق به حداقل برسد. میسون وایات  ، گفت: ”مفروش نمودن کف اتاق با استفاده از یک قالی، به کاهش سر و صدا در یک اتاق کمک خواهد کرد و همچنین کمک می کند که انتقال صدای قدم زدن شما در اتاق، به منزل همسایگان شما که در طبقه زیرین شما قرار دارند کاهش پیدا کند پارچه های بافته شده به صورت باز، و پارچه های کرکی نرم، سر و صدا را جذب خواهد کرد”. او می گوید: “چوب هیچ صدایی را جذب نمی کند. شما می دانید از کف های چوبی صدا منعکس می شود، در حالی که که فرش بخشی از انرژی منعکس شده را جذب می کند. هر چه فرش ضخیم تر باشد، بهتر.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: nymag.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن