بزرگترین منابع پولی وام مسکن در آمریکا درصدد تغییر شرایط دریافت وام مسکن برای کارگران خوداشتغال هستند

Fannie Mae و Freddie Mac

فعالیت اقتصادی و کسب درآمد برای بسیاری از افراد در ایالات متحده آمریکا، بصورت پیمانکاری و یا خوداشتغالی بطور مستقل انجام می گیرد.

این فعالیت می تواند برعکس کارکنان استخدام شده، در ساعات خاصی از روز یا فصل های خاصی از سال بطور نامنظم و پراکنده انجام پذیرد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت chicagotribune، در این خصوص برای شما توضیحاتی را ارائه می دهد.

طبق برآوردهای انجام شده بین 20 تا 30 درصد از نیروی کار ایالات متحده آمریکا به نحوی از طریق فعالیتهای اقتصادی مستقل و خوداشتغالی در شکوفایی اقتصاد پیشرو کشور شرکت داشته اند، که این میزان می تواند تا سال 2020 به 43 درصد نیز افزایش یابد.

با توجه به این ماهیت کاری، درآمد هر فرد می تواند بسته به مدت زمانی که به کار اختصاص داده می شود متغیر باشد. همچنین درآمد افراد از طریق شکوفایی اقتصاد، می تواند بسیار قابل توجه باشد (تا هزاران دلار در ماه). اما غالباً درآمد زایی از طریق شکوفایی اقتصاد، متناسب با مشخصات مورد نظر وام دهندگان نیست، و هنگامی که موضوع خرید یک خانه مطرح می شود، چالش پیش رو برای این کارگران این است که درآمد حاصل از فعالیت آنها به منظور واجد شرایط بودن جهت دریافت وام مسکن در نظر گرفته نمی شود.

اگر این پول نتواند در دستورالعمل های مربوط به دریافت وام مسکن به عنوان درآمد، قابل قبول باشد، ممکن است به آنان در مورد خرید یک خانه از طریق دریافت یک وام مسکن هیچ کمکی ننماید.

به طور معمول، وام دهندگان به دنبال جریان های پایدار و مداوم درآمد می باشند، که معمولاً شامل دو سال درآمد مستند به همراه وجود چشم اندازهای منطقی مبنی بر ادامه این کسب درآمد در چند سال آینده می باشد. همچنین، وام دهندگان به طور منظم رونوشت های مالیاتی را از سیستم IRS بدست می آورند تا درآمد اظهار شده توسط یک متقاضی دریافت وام مسکن را تأیید کنند.

دو مورد از بزرگترین منابع پولی وام مسکن در آمریکا، سرمایه گذاران فانی ما (Fannie Mae) و فردی مک (Freddie Mac) هستند که به آرامی در حال کار بر روی روش هایی هستند که واجد شرایط نمودن یک خریدار خانه را برای کسانی که خوداشتغال بوده و در شکوفایی اقتصاد کشور سهیم می باشند، امکان پذیر نماید.

اخیراً، شرکت سرمایه گذاری فانی ما، فعالیت 3,000 مسئول اجرایی وام مسکن را مورد بررسی قرار داد. 95 درصد این مسؤلان اجرایی گفتند که بر اساس دستورالعمل های فعلی، استفاده از این نوع درآمدها برای تأیید درخواست های مربوط به متقاضیان دریافت وام مسکن مشکل است.

فانی و فردی به صورت فعالانه ای پروژه هایی را دنبال می کنند تا وام های با کیفیت بالا و با پیش فرض خطرات کم را در پایان این فرآیند ایجاد نمایند. در حالت ایده آل، این کار باید به طور اتوماتیک انجام شود. یعنی در مرحله درخواست باید اطلاعات قرض دهنده وام به شکل الکترونیکی وارد سیستم های تضمین وام شرکت های وام دهنده فانی و فردی گردد.

تلاش های فردی (Freddie) تحت فعالیت های مبتکرانه به نام “وام گیرنده آینده” صورت می گیرد. تری مرلینو (Terri Merlino)، معاون رئیس و مدیر امور اعتبارات کسب و کارهای تک خانواده گفت که این شرکت در حال بررسی راه حل های اتوماتیک، خارج از شیوه های موجود است تا درآمد حاصل از منابع کسب و کار مختلف برای افراد خود اشتغال و افراد فعال در فرآیند شکوفایی اقتصادی را برای دریافت وام مسکن معتبر نماید.

فردی (Freddie) همکاری خود را با شرکت نرم افزاری با فناوری پیشرفته LoanBeam تأیید کرده است، که فرآیند بررسی خودکار جریان های درآمد چند گانه افراد خوداشتغال و وام گیرندگان دیگر را انجام می دهد.

نتیجه نهایی: اگر شما از طریق خوداشتغالی یا انجام فعالیتهای اقتصادی بصورت پراکنده (شکوفایی اقتصادی) کسب درآمد می کنید، آگاه باشید که درآمد شما ممکن است برای دریافت وام مورد قبول نباشد. اما به زودی، اگر برنامه های آزمایشی و تحقیقاتی که در حال حاضر در شرکت های وام دهنده فردی مک (Freddie Mac) و فانی ما (Fannie Mae) انجام می شود، موفق گردند، ممکن است درآمد شما نیز برای دریافت وام مسکن معتبر باشد.

در هر صورت شما می توانید برای اطمینان از اینکه آیا درآمد شما می تواند منبع درآمد معتبری برای دریافت وام مسکن در آمریکا باشد با شماره 2026304803 تماس بگیرید و با مشاورین فارسی زبان وام صحبت نمایید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: chicagotribune.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن