دستگاه های هوشمند در خانه برای کمک به صرفه جویی در پول و انرژی

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

دستگاه های هوشمند ابزارهایی هستند که با اتصال به اینترنت می توانند به عنوان یک سیستم نظارت بر مصرف انرژی از قبیل آب و برق، یا یک سیستم امنیتی هوشمند جهت تحت نظر گرفتن و گزارش آمد و رفت افراد با استفاده از دوربین های هوشمند، و همچنین کنترل اتوماتیک دمای خانه بر اساس نیاز و در نتیجه صرفه جویی در پول و انرژی عمل نمایند.

تمام آنچه که برای استفاده از دستگاه ها به صورت هوشمند مورد نیاز است، یک دستگاه تلفن همراه هوشمند، و یک برنامه نرم افزاری است که خانه شما را تحت کنترل قرار می دهد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت cincinkyrealestate، توضیحاتی را در رابطه با هوشمند نمودن خانه با استفاده از این تکنولوژی ارائه می دهد.

.

 

هوشمند نمودن کل سیستم نظارت بر مصرف آب در خانه

سیستم های هوشمند می توانند کلیه شیرهای آب موجود در خانه را تحت نظر قرار داده و میزان آب استفاده شده از هر یک را محاسبه نمایند. و با تجزیه و تحلیل اطلاعات بدست آمده طریقه مصرف بهینه و چگونگی صرفه جویی در مصرف آب و هزینه آن را به شما گزارش دهند.

.

 

همچنین این سیستم ها قابلیت تشخیص نشت احتمالی آب را داشته و می توانند در صورت بروز هر نقصی در شیرها و سیستم آبرسانی خانه، مسیر اصلی ورود آب به منزل را مسدود نموده و به صاحب خانه اعلام نمایند و آسیب های احتمالی به وسیله نشت آب را به حداقل برسانند.

سیستم های الکتریکی هوشمند در خانه

سوئیچ های هوشمند الکتریکی جای سوئیچ های روشنایی موجود را می گیرند. این سوئیچ ها معمولاً به یک شبکه اینترنت بی سیم (WiFi) متصل می شوند. یک برنامه نرم افزاری موجود در یک تلفن همراه هوشمند به صاحبخانه اجازه می دهد که از وضعیت فعلی سیستم روشنایی منزل خود مطلع باشد.

در صورتی که صاحبخانه ها فراموش کنند چراغ ها را خاموش کنند (و یا زمانی که روشنایی مورد نیاز می باشد، فراموش کنند که چراغ ها را روشن کنند)، این سیستم های روشنایی هوشمند می توانند صاحب خانه را از روشن ماندن احتمالی چراغ ها، یا خاموش بودن آنها مطلع سازند. در صورتی که نیاز به روشن و یا خاموش کردن همه چراغ ها باشد، صاحبخانه می تواند از برنامه نرم افزاری موجود بر روی تلفن همراه هوشمند خود برای انجام این کار استفاده نماید و در هر جایی که اتصال به سیستم اینترنت برقرار باشد، این کار انجام می گردد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

بسیاری از برنامه های نرم افزاری برای زمانبندی روشن یا خاموش بودن چراغ ها وجود دارند. یکی از این برنامه ها، برنامه نرم افزاری geofence است. این برنامه یک حصار مجازی جغرافیایی است که در اطراف خانه وجود دارد و هنگامی که ساکنان منزل از این منطقه دارای حصار مجازی جغرافیایی خارج می شوند و یا وارد آن می گردند، این سیستم می تواند فعالیت های معمولی مانند روشن / خاموش کردن چراغ ها یا تنظیم ترموستات دستگاههای برقی را انجام دهد.

نرم افزار کاربردی geofence را می توان بر اساس برنامه و یا ارجحیت های مورد نظر کاربر تنظیم نمود. به عنوان مثال، زمانی که یکی از ساکنان منزل پنج مایل با منزل فاصله دارد و در حال آمدن به منزل است، سیستم برق AC منزل باید به گونه ای تنظیم شود که سیستم خنک کننده داخل منزل و همچنین چراغ های اصلی منزل روشن شوند. دستگاهی که از نرم افزار geofencing برای ایجاد تغییرات استفاده می کند، به اطلاعات مکانی که تلفن هوشمند به آن برنامه نرم افزاری ارائه می کند، متکی است.

پریزهای برق هوشمند نیز گزینه دیگری برای خاموش و روشن کردن چراغ هایی هستند که به یک منبع الکتریکی برق متصل شده اند. این پریزهای هوشمند، دارای دو نمونه مختلف می باشند. در یک نمونه از این پریزها نیاز به تعویض کامل پریز با یک پریز معمولی است، و ممکن است نیاز باشد تا یک متخصص برق آن را نصب کند.

نوع دیگر این پریزهای هوشمند، دستگاهی است که به سادگی به یک پریز معمولی موجود متصل می شود و دارای پریز مخصوص به خود می باشد. این نوع  پریزها نیاز به هیچ کار دیگری به جز اتصال آن به پریز برق معمولی و تنظیم آن با شبکه بی سیم (Wifi) خانگی ندارند.

ضروری است که به تحمل بار الکتریکی هر یک از آنها دقت کنید. بعضی از این سوئیچ ها و پریزهای هوشمند برای کنترل بارهای الکتریکی بالا طراحی نشده اند. بنابراین اتصال آنها به وسایلی مانند یک بخاری مخصوص فضای آزاد و یا سیستم تهویه مطبوع ممکن است موجب آسیب رساندن به خروجی هوشمند و یا بدتر شدن وضعیت جریان برق شود.

ترموستات هوشمند

ترموستات هوشمند یکی از دستگاه هایی است که استفاده از آن در خانه های هوشمند آغاز شده است. نرم افزارهای Google Nest، و Ecobee، امکان استفاده از ترموستات های هوشمند در خانه را فراهم می کنند. بعضی دیگر از این نرم افزارها می توانند تنها با صرف هزینه ای به میزان 200 تا 300 دلار،  هر سیستم گرمایش و خنک کننده را به یک سیستم هوشمند تبدیل کنند.

سیستم هوشمند یا بدون ترموستات برای یک سیستم HVAC خانگی، عامل اصلی کنترل برای سیستم های گرمایش، خنک کننده و موارد دیگر است.  بوسیله نصب یک ترموستات هوشمند، می توان سیستم HVAC خانه را به طور خودکار توسط ترموستات هوشمند و یا توسط یک تلفن همراه هوشمند کنترل نمود.

هنگامی که ساکنان خانه در حال برگشت هستند و فاصله کمی برای ورود به منزل دارند، می توان با استفاده از ویژگی نرم افزار کاربردی Geofence بر روی یک تلفن همراه هوشمند، ترموستات سیستم را به گونه ای تنظیم نمود که به طور خودکار شروع به گرم کردن یا خنک شدن خانه کند تا ساکنان هنگام ورود به منزل احساس راحتی کنند.

بسیاری از ترموستات های هوشمند با نرم افزارهای دستیار صوتی هوشمند مانند آمازون الکسا (Amazon Alexa)، اپل سیری (Apple Siri)، و گوگل هوم (Google Home) ادغام می شوند. بنابراین، مزیت این سیستم این است که کاربران می توانند فرمان های صوتی را به دستیار صوتی بدهند. همچنین، این دستیاران صوتی هوشمند می توانند اطلاعاتی مانند درجه حرارت داخلی فعلی، و تاریخ آخرین تعویض فیلتر HVAC را گزارش کنند و حتی می توانند برای انجام سرویس مورد نیاز با یک تکنسین HVAC تماس بگیرند.

پوشش های هوشمند پنجره

بر اساس گزارش وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا، در طول ماه های سردتر سال حدود 30 درصد از انرژی حرارتی  منزل از طریق پنجره ها از بین می رود. در طول ماه های گرم سال، تقریبا 76 درصد از نور خورشید که به داخل منزل می تابد، به گرما تبدیل می شود. در نتیجه در طول دوران زمستان و تابستان داشتن پرده های اتوماتیک باعث صرفه جویی در انرژی خواهد شد.

اکثر مجموعه های فعلی پوشش پنجره های هوشمند بر اساس اطلاعات ورودی توسط کاربر عمل می کنند. بنابراین با توجه به مدت زمان روز، صاحب خانه می تواند بر اساس نیاز، پرده ها را بسته نگه داشته و یا باز کند. همانطور که پرده ها با خانه های هوشمند و دستیاران دیجیتال هوشمند مانند نرم افزارهای آلکسا (Alexa) و سیری (Siri) یکپارچه می شوند، دستیاران دیجیتال هوشمند باید بتوانند باز و بسته شدن پوشش پنجره را بر اساس درجه حرارت های فضای داخل و خارج کنترل کنند.

همچنین، برخی از پرده های هوشمند به طور متفاوتی کنترل می شوند که با توجه به سیستمی که مورد استفاده می گیرد، به آنها اجازه می دهد به طور جداگانه یا به صورت گروهی کنترل شوند.

نتیجه نهایی

منازل هوشمند می توانند به صاحب خانه ها کمک کنند تا در مصرف پول و انرژی در منزل خود صرفه جویی کنند. زیرا  آنها به گونه ای صرفه جویی در انرژی و در نتیجه صرفه جویی در پول را امکان پذیر می سازند که انجام آن به روش های دیگر ممکن نیست.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: cincinkyrealestate.com

ثبت رایگان آگهی (همخانه و اجاره)   فیسبوک ما  به تلگرام ما بپیوندید
مطالب ارائه شده در این سایت توصیه ای جهت خرید، فروش و یا سرمایه گذاری نمی باشد. اطلاعات همانگونه که هستند و با ذکر منبع منتشر می شوند. بهتراست با وکیل و یا مشاور خبره مشورت کنید. مسولیت لینکها و محتوای سایتهای معرفی شده بر عهده "مسکن ایرانیان آمریکا" نمی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن