MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

جهش 110,000 دلاری یا 17.3 درصدی ارزش خانه ها در آرلینگتن در ایالت ویرجینیا

میانه قیمت خانه در آرلینگتون در ویرجینیا پس از اعلام خبر آمازون ناگهان بیش از 100 هزار دلار افزایش یافت!

در ماه نوامبر سال 2018 غول تکنولوژی سیاتل، شرکت آمازون، از استقرار دفاتر این شرکت در شهر آرلینگتن ویرجینیا، و نام نهادن این منطقه به نام منطقه National Landing خبر داد.

بر اساس تحلیل های انجام شده توسط وبسایت Realtor.com این امر موجب افزایش چشمگیر 17 درصدی میانه قیمت خانه ها در این منطقه شد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت dc.curbed ، توضیحاتی را در این خصوص ارائه می دهد.

بر اساس گزارش Realtor.com،  تا ماه نوامبر سال 2018، میانه قیمت خانه ها در آرلینگتون 640,000 دلار بود، اما پس از اعلامیه شرکت آمازون، میانه قیمت خانه در این منطقه با یک جهش 110,000 دلاری یا 17.3 درصدی، در ماه آوریل به 750,000 دلار رسید. این امر موجب کاهش 40 درصدی فهرست خانه های فروشی در بازار املاک آرلینگتون شده و تعداد خانه های فروشی در آرلینگتون از 600 خانه در ماه نوامبر سال گذشته به کمتر از 400 خانه در ماه آوریل سال جاری کاهش یافت. این امر موجب عدم توانایی پاسخگویی بازار املاک آرلینگتون به تقاضاهای قریب الوقوع در این منطقه شد. این در حالی است که در همان بازه زمانی، میانه ملی قیمت خانه در کشور تنها 5.5 درصد یا 17,000 دلار افزایش داشت.

بر طبق نظرکارشناسان، تاثیر اعلامیه شرکت آمازون می‌تواند به دلیل عدم عرضه‌ خانه بطور هم زمان با تقاضا، باعث شود خرید خانه در منطقه‌ی D.C برای خانواده‌های کم درآمد یا با درآمد متوسط، سخت‌تر شود.

بلافاصله بعد از اعلامیه‌ شرکت آمازون، فروش خانه در آرلینگتون در مقایسه با همین بازه زمانی در سال قبل 50 درصد افزایش یافت. بر طبق گزارش Realtor.com، تعداد فهرست‌‌های فعال برای خانه های فروشی در ویرجینیای شمالی از آوریل 2018، 22.5 درصد کاهش یافته، و نیمی از خانه‌ها خیلی سریع و در کمتر از 34 روز فروخته شدند.

آمازون هفته‌ گذشته برنامه‌های توسعه‌ برای دفتر مرکزی جدید خود در بخش آرلینگتون را ارائه کرد. این برنامه شامل دو ساختمان اداری 22 طبقه در بیش از دو میلیون متر مربع زمین است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: dc.curbed.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.