MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

آیا برای خرید یک مسکن، نامه تأیید اولیه (Pre-Approval) مورد نیاز می باشد؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت activerain، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

به خاطر داشته باشید که دریافت نامه تأیید اولیه یا پیش تاییدیه Pre-Approval، در هنگام دریافت وام خانه شما را یک فرد واجد شرایط برای خرید مسکن می نماید. اکثر خریداران خانه فکر می کنند که همه آنچه که آنها برای خرید مسکن نیاز دارند، دریافت نامه تأیید شرایط اولیه Pre-Qualification (PQ) است. در حالی که این طور نیست. شما می توانید نامه تأیید شرایط اولیه (PQ) را به صورت آنلاین پیدا کنید و خودتان آن نامه را تنظیم کنید. اکثر وام دهندگان بدون انجام یک بررسی دقیق و به صورت آزادانه نامه تأیید شرایط اولیه (PQ) را می دهند. یک نامه تأیید اولیه، تأیید می کند که وام دهنده توانایی شما را برای خرید خانه بررسی کرده است و تمایل دارد که به شما وام بدهد، که این نامه یک اظهارنامه قوی در هنگام ارائه پیشنهادات دیگر است.

 • اگر شما یک خریدار جدی هستید، این موضوع را ثابت کنید. یک نامه تأیید اولیه برای یک وام مسکن را دریافت کنید.

نامه تایید اولیه، یک تجزیه و تحلیل عمیق از توانایی شما در مورد واجد شرایط بودن برای دریافت وام مسکن  است. وام دهنده کلیه مستندات شما، شامل دارایی ها، بدهی ها و اعتبار شما را تجزیه و تحلیل خواهد کرد. همچنین، وام دهنده در مورد هرگونه نگرانی در این مورد با بیمه گر وام صحبت می کند. سپس، آنها اسناد شما را از طریق بیمه گر برای تأیید این موضوع به اجرا می گذارند که مشخصات و جزئیات مالی شما مناسب به نظر می رسد. همچنین، دریافت نامه تایید اولیه تضمین می کند که شما کلیه هزینه های خود را متوقف نموده اید و در حال جستجو برای پیدا کردن یک منزل با قیمت مناسب می باشید.

 • خرید منزل با استفاده از یک نامه تایید اولیه به منظور دریافت وام، آسان تر است.

بازار فروش منزل، یک بازار رقابتی است و شما باید با دریافت یک نامه تایید اولیه، برای تأمین مالی خرید منزل مورد نظر خود، آماده باشید. بنابراین، ضروری است که این اطلاعات را قبل از شروع به جستجو در مورد خرید منزل مرتب نمایید. بازار فروش مسکن و همچنین، بعضی از فروشندگان منزل، تنها می خواهند یک خانه را به یک خریدار دارای نامه تایید اولیه جهت دریافت وام مسکن نشان بدهند. گاهی اوقات، فروشنده می خواهد قبل از برنامه ریزی برای فروش یک منزل، نامه اثبات واجد شرایط بودن خریداران را مشاهده نماید.

تا زمانی که فروشنده، نامه شما در مورد تایید اولیه برای دریافت وام را دریافت نکند، پیشنهاد شما توسط فروشنده در نظر گرفته نخواهد شد. یک نامه تایید اولیه صحیح، می تواند باعث موفقیت خریداران در مذاکرات مربوط به فروش منزل گردد.

 • قبل از اینکه یک قرارداد خرید منزل منعقد شود، نامه تأیید اولیه می تواند کلیه فاکتورهای هزینه در مورد خرید منزل را به خریدار ارائه نماید.

در اینجا یک موضوع معمولی مطرح می شود: خریداران وقت فراوانی را برای جستجوی منزل مورد نظر خود صرف می نمایند و همواره امیدوار هستند که همه چیز به نتیجه برسد و آنها سرانجام خانه رؤیایی خود را پیدا کنند.

اگر خریداران منزل قبل از انعقاد قرارداد، نامه تأیید اولیه خود را از وام دهنده دریافت کنند،  ممکن است سازنده مسکن به آنها این فرصت را بدهد که از انعقاد یک قرارداد خطرناک در مورد خرید منزل خودداری کنند.

مثلا یک خریدار که فکر می کرد واجد شرایط دریافت وام USDA می باشد که مستلزم  پرداخت هیچگونه پیش پرداختی نیست، قرارداد لازم برای خرید منزل مورد نظر خود را منعقد نمود. بعداً این خریدار دریافت که واجد شرایط دریافت وام USDA نمی باشد. سپس، خریدار مجبور شد که به سمت وام FHA که دارای مطلوبیت کمتری بود و نیاز به پول بیشتری برای پرداخت به عنوان پیش پرداخت داشت، تغییر وضعیت بدهد. اگر پس از انعقاد خرید مسکن، خریدار نوع وام را دوست نداشته باشد، سازنده مسکن او را از قرارداد منعقد شده در مورد خرید منزل آزاد نخواهد کرد.

حتی اگر خریدار شرایط وام مربوط به خرید مسکن را دوست نداشته باشد، نمی تواند از قرارداد منعقد شده برای خرید منزل خارج شود. اگر میزان مبلغ پرداختی برای خرید منزل خیلی بالاتر از حد انتظار خریدار باشد، و یا خریدار از میزان نرخ بهره وام مسکن ناراضی باشد، خیلی دیر شده است. این موضوع نمی تواند دلیلی باشد که خریدار بتواند از قرارداد منعقد شده در مورد خرید خانه جدید خود منصرف شود.

 • دریافت یک نامه تأیید شرایط اولیه (PQ) کار زیادی نبوده و کافی نیست!

این حقیقت وجود دارد که خریداران به منظور دریافت وام مسکن از طریق بانک خود مورد بررسی برای تأیید شرایط اولیه (PQ) قرار می گیرند. اما، اگر آنها نامه تأیید اولیه (Pre-Approval) خود را دریافت نکنند و قرارداد لازم برای خرید خانه جدید خود را منعقد نمایند، و سپس به آنها گفته شود که برای دریافت وام مسکن مورد نظر خود مورد تأیید قرار نگرفته اند، باید بدهی قابل توجهی را پرداخت کنند. این موضوع بسیار مهمی است که خریداران منزل باید ابتدا نامه تأیید اولیه خود برای دریافت وام را از وام دهنده به سازنده مسکن دریافت کنند. بنابراین خریداران همیشه باید در مورد دریافت نامه تأیید اولیه توجه لازم را داشته باشند.

 • توجه داشته باشید مبلغ ذکر شده در نامه تایید اولیه همیشه صحیح نمی باشد!

در یک مورد خریداران مسکن از قبل یک نامه تأیید اولیه در مورد یک وام به میزان 300،000 دلار را از یک بانک محلی دریافت کرده بودند. آنها به این نامه تأیید اولیه برای انتخاب یک خانه و به روز نمودن خانه مورد نظر خود اتکا نمودند اما هنگامی که تحت قرارداد با بیمه گر قرار گرفتند، موضوع تغییر کرد. این بانک قصد داشت تنها 270،000 دلار به آنها بدهد که آنها آن را “اعتماد به تأیید اولیه” نامیده اند. نامه تأییدیه که بانک صادر نموده بود، کاملاً جعلی بود. بر اساس آن نامه، خریدار تحت یک بررسی محدود توسط بیمه گر قرار گرفت. پس از بررسی مشخص شد که این نامه صحت نداشت، و هیچگونه تأییدی در مورد اسناد ارائه شده وجود نداشت. اکنون، خریدار نمی توانست هیچ گونه ارتقایی را برای خانه مورد نظر خود انجام بدهد، زیرا این مبلغ وام تنها قیمت پایه خرید منزل، به علاوه گزینه های ساختاری منزل جدید را در بر می گرفت. همچنین، خریدار منزل، 15،000 دلار از یکی از بستگان خود قرض گرفت تا قرارداد خرید خانه را منعقد نماید. این موضوع مایه تأسف است که بانک که واقعاً خریدار را آن گونه که او ادعا می کرد، از قبل تأیید نکرده بود.

پس از اینکه قرارداد خرید منزل جدید امضا شد و اعتبار مذکور اعمال شد، خریدار متحمل مقدار قابل توجهی بدهی شد که به علت وجود خطا در گزارش کردیت او بود. خوشبختانه، آنها قبل از انعقاد قرارداد خرید منزل فرصت کافی برای اصلاح این اشتباه را داشتند، زیرا ساختن خانه هفت ماه طول می کشید. اما باید توجه داشت که ممکن است همه خریداران منزل فرصت کافی برای رفع اینگونه اشتباهات را نداشته باشند.

در مورد توانایی خود برای واجد شرایط بودن به منظور دریافت وام مسکن ریسک نکنید، نامه تأیید اولیه در مورد وام خرید منزل خود را دریافت نمایید

 • قبل از خرید یک خانه مشکلات مربوط به آن را بررسی کنید

خریداران منزل ممکن است فکر کنند که پول کافی برای هزینه های مختلف خرید خانه را داشته و تنها نیازمند به دریافت وام هستند، اما ممکن است مبلغ اضافی دیگری نیز لازم باشد که آنها از آن مبلغ آگاه نبوده اند. گاهی اوقات خریداران منزل مشکلات مربوط به تأمین مالی مورد نیاز برای خرید منزل را تشخیص نمی دهند. به همین دلیل است که قبل از خرید منزل، یک وام دهنده خوب باید  اسناد مالی شما را به طور کامل بررسی کند.

رایج ترین موضوعات متداول در مورد خرید مسکن، شامل گزارش کردیت کارت، دارایی و درآمد می باشد:

1- گزارش کردیت کارت

 • پرداخت های دیر هنگام در مورد بدهی ها
 • مجموعه اسناد یا قضاوت های مربوط به اعتبار خریدار مسکن
 • وام های دانشجویی معوق
 • حساب های بانکی دارای اختلاف
 • وام های دریافت شده توسط خریدار مسکن برای بستگان او

2- دارایی ها:

 • سپرده های نقدی بسیار بالا که به تازگی در حسابتان مشاهده می شوند
 • عدم وجود منابع مالی کافی برای دربر گرفتن هزینه های انعقاد قرارداد خرید منزل یا ذخیره مالی مورد نیاز برای پس از انعقاد قرارداد مذکور

3- درآمد

 • وجود شکاف زمانی در اشتغال خریدار
 • تغییرات شغلی خریدار
 • اشتغال خریدار به کار شخصی در مدت کمتر از 2 سال
 • اظهارنامه مالیاتی جدول ضرر E را نشان می دهد
 • اظهارنامه مالیاتی که نشانگر پرداخت نفقه است
 • درآمد اضافی که مغایرت دارد
 • وجود نوسانات در پرداخت پایه از یک دوره زمانی تا دوره زمانی دیگر

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: activerain.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.