پیش بینی “زمان مناسب” برای خرید یا فروش خانه در آمریکا

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

 خرید یا فروش خانه در زمان مناسب سخت تر از آن است که به نظر می رسد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت zillow، نکاتی را مطرح می کند، تا اگر در هنگام ورود به بازار املاک و مستغلات از حق انتخاب برخوردار هستید، از بهترین زمان برای خرید یا فروش خانه آگاهی داشته باشید.

تفاوت بازارها

بازار املاک و مستغلات در ایالت ها و شهرهای مختلف آمریکا متفاوت است. حتی فعالیت املاک و مستغلات می تواند در شهرهای یک ایالت با فاصله تنها 10 مایل متفاوت باشد. بنابراین برای خرید و فروش املاک تحقیق کرده و تا حد امکان اطلاعات محلی جمع آوری کنید. بخصوص در اوایل کار با یک نماینده املاک محلی خوب مشورت نموده و از نوسانات بازار املاک مطلع شوید.

نوسان نرخ سود

نظر به این که اکثر مردم برای خرید خانه نیازمند دریافت وام مسکن می باشند، و از آنجا که نرخ سود بلند مدت وام مسکن در این امر نقش کلیدی را ایفا می کند، و با توجه به اینکه سالها با نرخ پایین 3 یا 4 درصد نرخ سود وام مسکن که در دهه 80 این میزان 12 درصد و حتی بالاتر بود، زندگی کرده و آن را مورد استفاده قرار داده ایم، طبیعی است که خریداران خانه با شنیدن خبر افزایش دوباره نرخ سود وام مسکن از حاشیه بازار املاک و مستغلات خارج شده و از حالت خریداران متقاضی تبدیل به مشتریان فعال شوند.

تغییرات فصلی

در حالی که بهار هنوز هم یک فصل پرفروش برای بازار املاک است و والدین با فرزندان مدرسه ای نیز خواستار خرید ملک در بهار یا تابستان هستند تا بچه ها بتوانند در پاییز مدرسه جدید را آغاز کنند، اما خریداران بدون در نظر گرفتن فصل، هر روز به صورت آنلاین و تلفنی در حال جستجو هستند و معاملات از روز سال نو تا شب کریسمس اتفاق می افتد.

بنابراین اگر عجله ای برای فروش ملک خود ندارید، بهتر است در زمان “تعطیلی” این کار را انجام دهید. زیرا در آن زمان تعداد خانه های کمتری برای فروش وجود خواهد داشت، و این یعنی رقیب کمتر. پیش فرض های قدیمی در مورد فصول را کنار بگذارید و خانه خود را در بهترین شرایط ممکن نشان دهید. در صورتی که خانه قیمت مناسبی داشته باشد و خوب جلوه کند، در هر زمان به فروش می رسد.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

پول، همه چیز نیست

خرید و فروش املاک و مستغلات صرفاً یک امر مالی نیست. بسیاری از مردم واجد شرایط خرید خانه هستند اما اقدام به این کار نمی کنند. ملاحظات عملی و عاطفی نیز وجود دارد. معقول نیست که افراد 20 درصد از پولشان را کنار بگذارند و وام بگیرند در حالی که شغل آنها ثابت نیست، ازدواج آنها با سختی ها و شکست مواجه است، و یا والدین پیرشان در قسمت دیگر کشور زندگی می کنند.

در صورت عدم اطمینان به آینده، اجاره و رعایت وضعیت موجود کاملاً قابل قبول است. اما اگر خرید خانه در برنامه آینده شما وجود دارد، تحقیقات خود را انجام دهید و برای آن وقت بگذراید، و بدانید که هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که چه زمانی خانه مناسب پیدا می شود و نمی توانید برای بازار املاک و مستغلات زمان تعیین کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: zillow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن