7 گیاه که نگهداری آنها در فضای داخلی منزل برای کودکان و حیوانات خانگی خطرناک است

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

نگهداری و مراقبت از گیاهان آپارتمانی در منازل بسیار رایج بوده و مزایایی نیز دارد، از قبیل بهبود کیفیت هوا در فضای داخل منزل، ایجاد فضایی با طراوت، ایجاد حس آرامش و نزدیکی به طبیعت در انسان، و همچنین ایجاد ترکیبی زیبا از رنگ ها برای تکمیل دکوراسیون منزل. اما علی رغم همه این مزایا، برخی از این گیاهان سمی بوده و می توانند برای کودکان و حیوانات خانگی خطرآفرین باشند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت thespruce، چند گیاه سمی را که باید فرزندان و حیوانات خانگی خود را از آنها دور نگهدارید، به شما معرفی می کند.

1- نیلوفر صلح (Peace Lilies)

این گیاه دارای برگ های تیره، گلهای سفید و نیاز اندک به مراقبت است. نگهداری این گیاه در منزل برای کودکان و سگ ها خطرناک بوده و تمام اعضای خانواده گیاه نیلوفر صلح برای گربه ها سمی است. از گیاه نیلوفر صلح می توان در خانه هایی که افراد بزرگسال بدون حیوانات خانگی زندگی می کنند نگهداری کرد، یا اینکه آنها را دور از دسترس کودکان و حیوانات قرار داد. لازم به ذکر است که این گیاهان تنها در صورت خورده شدن خطرناک هستند، اما لمس آنها کاملاً بی خطر است.

2- پیچک شیطان (Devil’s Ivy)

پیچک شیطان به نام پوتوس (Pothos) نیز معروف می باشد. تزئینات جذاب و سادگی مراقبت از این گیاه، یک انگیزه عالی برای نگهداری این گیاه در منزل می باشد. اگرچه لمس کردن این گیاه بی خطر است، اما خوردن آن توسط فرد یا حیوان خانگی، موجب بروز استفراغ و تورم بدن می شود.

3- نخل ساگو (Sago Palm)

این گیاه از گروه گیاهان باستانی است و می تواند کیفیت هوای داخل منزل را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. این گیاه دارای یک مکانیسم دفاعی قدیمی بوده و بسیار سمی است. هنگامی که هر بخشی از این گیاه خورده شود، می تواند باعث استفراغ، اسهال و حتی نارسایی کبد شود. لذا بای کاملاً مراقب باشید تا بچه های کوچک و حیوانات خانگی که عمل جویدن را دوست دارند، از خوردن این گیاه خودداری کنند.

4- کالادیوم  (Caladium)

گیاه کالادیوم (Caladium) یا گوش فیل، در طیف وسیعی از رنگ های روشن وجود دارد و برای تزئین و  دکوراسیون منزل بسیار مناسب است. خوردن برگ های مخملی این گیاه توسط بچه های کوچک و حیوانات خانگی کنجکاو می تواند موجب تورم پوست، درد چشم، اسهال و استفراغ شود. بنابراین بهتر است دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری شود.

 

5- پوینستیا (Poinsettia) (بنت قنسول)

خوردن برگ های تیره و نوک تیز، و گل های قرمز و سنتی این گیاه توسط انسان یا حیوانات خانگی، باعث ایجاد تهوع و استفراغ در فرد یا حیوان مصرف کننده می شود. تماس شیره این گیاه با پوست بدن انسان یا حیوان خانگی، می تواند باعث قرمز شدن و تحریک پوست گردد.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

6- پیچک انگلیسی ( English Ivy)

 پیچک انگلیسی دارای برگ های کوچک و نوک تیزی است و جلوه زیبا و ظریفی را ایجاد می کند. خوردن این گیاه می تواند باعث ایجاد طیف گسترده ای از علائم بیماری، شامل ضعف، استفراغ، تورم گلو، ورم پوست، خارش پوست و ایجاد ناهماهنگی حرکت در عضلات گردد.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

7- سیکلامن (Cyclamen)

Cyclamen گیاهی با برگ های تیره است که گل هایی با رنگ روشن و در طیفی از سفید تا قرمز تولید می کند. در صورتی که کودک یا حیوان خانگی در منزل دارید، از این گیاه در منزل نگهداری نکنید، زیرا قرار دادن آن در قفسه های بلند منزل جهت دور از دسترس بودن کودکان و حیوانات خانگی، تأثیر تزئین کنندگی خاصی ندارد. خوردن این گیاه می تواند باعث اسهال و استفراغ شود.

,

بسیاری از گیاهان گرمسیری یا ناشناخته می توانند برای اعضای خانواده شما خطرناک باشند. بنابراین قبل از آوردن این گیاهان به داخل منزل در مورد آنها تحقیقات لازم را انجام دهید تا در مورد بی خطر بودن آنها مطمئن شوید. بهتر است همیشه گیاهانی را پیدا کنید که از نظر نگهداری در منزل بی خطر باشند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: thespruce.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.