به گزارش Fannie Mae احتمالا در سال 2019 بیش از 2 تریلیون دلار وام مسکن ارائه خواهد شد!

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

سایت مسکن آمریکا، اخبار زیر را با انتخاب گزیده ای از مطالب منتشر شده در سایت housingwire به شما تقدیم می کند.

به گزارش شرکت Fannie Mae وام دهندگان احتمالاً در سال جاری 2.04 تریلیون دلار وام قرض خواهند داد. این تخمین جدید صرفاً چند میلیارد دلار از رقم وام 2.05 تریلیون دلاری در سال 2016 کمتر است.

اما، این روند نشان می دهد که یک رکورد بزرگتر ممکن است در حال وقوع باشد.  Fannie Mae هر ماه پیش بینی وام خود را از ماه آوریل افزایش داده است، زیرا نرخ سود وام ها همواره در حال کاهش بوده است. اگر در پیش بینی ماه نوامبر شاهد افزایش فقط 0.7٪ باشیم، این امر باعث خواهد شد میزان وام های قرض داده شده در سال 2019 از سال 2016 هم پیشی بگیرد و بعد از مبلغ 2.31 تریلیون دلاری در سال 2007، بالاترین رقم باشد.

مطابق نظر سنجی Fannie Mae، وام دهندگان این موضوع را احساس می کنند و سود زیادی از این امر می برند.

در این گزارش آمده است: “وام دهندگان چشم انداز سودآور خود را به تقاضای مصرف کننده، به ویژه برای وام های refinancing، که با کاهش نرخ بهره رانده شده اند، نسبت می دهند.”

در ماه ژانویه سال 2019 سود وام های مسکن 30 ساله 4.46 درصد بود که با وجود کاهش نسبی نرخ سود در ماه های اخیر, وام گیرندگان بسیاری اقدام به دریافت وام با مبلغ جدید می کنند تا از این کاهش سود بهره ببرند. پیش بینی ها حاکی از آن است که احتمالا بالاخره رقم سود ثابت شود.

پیش بینی می شود تعداد خانه های خریداری شده در سال 2019 به 675,000 رقم برسد. همچنین پیش بینی می شود خرید و فروش خانه در سال جاری از سال پیش هم پیشی بگیرد و بازار پررونقی در پیش رو باشد.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: housingwire.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن