به گفته مشاورین معاملات ملکی، بازار مسکن کالیفرنیا احتمالاً در سال 2020 به کندی پیش خواهد رفت

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

بنا بر اظهار انجمن معاملات املاک کالیفرنیا، California Association of Realtors – CAR عدم ثبات در اقتصاد و قیمت های بالا موجب رکود بازار مسکن در پرجمعیت ترین ایالت کشور می شود.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت housingwire، در مورد احتمال پیشرفت آهسته بازار مسکن کالیفرنیا در سال 2020 نکاتی را ارائه می دهد.

طبق اظهارات جرد مارتین (Jared Martin) رئیس CAR، جنگ های تجاری، سهولت تهیه مسکن برای خریداران خانه را که به سبب نرخ پایین سود وام مسکن ایجاد شده است خنثی می کند. عدم ثبات اقتصادی و بازار می تواند منجر به بی میلی خریداران خانه شود. بحران توان مالی در برخی مناطق مانند Bay Area نیز تقاضا برای خرید مسکن را کاهش خواهد داد. توان مالی در این منطقه بطور چشمگیری از سطح دولتی و ملی پایین تر است. مجموع این عوامل می توانند سبب کند شدن رشد بازار مسکن در آینده شوند.

بر اساس پیش بینی CAR، میانگین قیمت مسکن در کالیفرنیا با 2.5٪ افزایش به 607,900 دلار در سال 2020 خواهد رسید. همچنین فروش مسکن های تک خانوار موجود ممکن است به 0.8٪ افزایش و به قیمت 393,500 دلار در سال 2020 برسد، که به دنبال آن، کاهش 3.1 درصدی در سال جاری از سطح 2018 را خواهد داشت.

طبق گفته CAR، میانگین ​​نرخ سود برای وام مسکن ثابت 30 ساله در سال 2020، 3.7٪ خواهد بود.

طبق نظر لزلی اپلتون – یانگ (Leslie Appleton-Young)، اقتصاددان ارشد CAR، بیشترین ضربه هنگامی به بازار مسکن کالیفرنیا وارد می شود که خریداران، بخصوص افرادی که برای اولین بار خانه می خرند، به دنبال بازارهای مسکن ارزان قیمت تر باشند. با این کار بازار مسكن كالیفرنیا با تغییر الگوی مهاجرت به چالش كشیده می شود. با کاهش رشد جمعیت و شغل، و از دست دادن کارگران خدماتی و ساختمانی و معلمان در کالیفرنیا، بحران توان مالی این ایالت، تأثیر منفی بر اقتصاد خواهد گذاشت.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: housingwire.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.