تجزیه و تحلیل مقایسه ای بازار Comparative Market Analysis (CMA) چیست و چگونه می توانید از آن برای فروش خانه خود استفاده کنید

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

هنگامی که تصمیم گرفتید خانه خود را در لیست فروش بازار مسکن قرار دهید، نماینده فروش ملک شما از روش تجزیه و تحلیل بازار مقایسه ای Comparative Market Analysis (CMA) برای تعیین یک قیمت مناسب و منصفانه برای فروش خانه شما استفاده می کند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در مورد تجزیه و تحلیل بازار مقایسه ای و عوامل مختلفی که هنگام بررسی این موضوع باید در نظر بگیرید را برای شما بیان خواهد نمود.

1- تجزیه و تحلیل بازار مقایسه ای (CMA) چیست؟

تجزیه و تحلیل بازار مقایسه ای، گزارش و مستنداتی است که نمایندگان فروش املاک هنگام کمک به تصمیم گیری مشتریان خود برای تعیین یک قیمت منصفانه برای فروش خانه، برای آنها تهیه می کنند. این گزارش می تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد، اما همیشه نشان می دهد که آیا منازل با ویژگی های مشابه در حال حاضر در بازار مسکن وجود دارند، یا اخیراً فروخته شده اند.

تجزیه و تحلیل بازار مقایسه ای، به فروشندگان خانه کمک می کند تا ارزش خانه خود را در بازار فعلی مسکن بدانند، همچنین کمک می کند تا نمایندگان فروش املاک با ارائه ویژگی های مشابه خانه ها و قیمت فروش آنها، از این معیارها به عنوان مبنایی برای مقایسه قیمت، به منظور ارائه قیمت پیشنهادی به فروشندگان برای فروش خانه خود، استفاده کنند.

2- عواملی که باید هنگام مشاهده تجزیه و تحلیل بازار مقایسه ای (CMA)، در نظر بگیرید

از آنجا که هیچ دو خانه ای دقیقاً شبیه یکدیگر نیستند، قیمت آنها نیز مشابه نمی باشد. تجزیه و تحلیل بازار مقایسه ای، چندین ویژگی را با یکدیگر مقایسه نموده و یک محدوده  قیمتی را در اختیار شما قرار می دهد که خانه شما با آن تناسب داشته باشد. عواملی که تعیین می کنند خانه شما در چه سطحی از محدوده قیمت مذکور قرار دارند، به شرح ذیل می باشد:

  • طول عمر منزل
  • محل منزل
  • مساحت زیربنا و مساحت کلی زمین منزل
  • هرگونه نوسازی یا مدرن نمودن جدید منزل
  • تعداد اتاق خواب ها و حمام های منزل
  • هر گونه امکانات رفاهی منزل

3- چگونه یک تجزیه و تحلیل بازار مقایسه ای (CMA)، می تواند به فروش خانه شما کمک کند

نمایندگان فروش املاک با استفاده از تجزیه و تحلیل بازار مقایسه ای، با ارائه راهنمایی به فروشنده خانه و تعیین قیمت صحیح برای فروش خانه به فروش آن کمک می کند. هنگامی که یک ملک برای فروش در بازار مسکن عرضه می شود، در واقع با تمام خانه های موجود در آن محدوده قیمت در رقابت می باشد. بنابراین، تعیین قیمت بیش از حد برای یک خانه موجب گرایش خریداران خانه به سمت خانه هایی با قیمت مناسب تر خواهد شد. همچنین، هرچه میزان ارائه یک منزل به مشتریان بیشتر باشد، احتمال دریافت یک پیشنهاد برای خرید آن منزل، بیشتر خواهد بود.

 

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: forbes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن