فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده) اشاره کرد که ممکن است نرخ بهره وام مسکن به زودی افزایش یابد.

انتظار می رود که نرخ بهره وام مسکن به زودی افزایش یابد. با این حال فدرال رزرو خبر داد که در حال آماده سازی برای کاهش تلاش های اضطراری خود به خاطر بیماری همه گیر، از جمله کاهش خرید اوراق قرضه است. انتظار می رود که نرخ بهره وام مسکن، همچنین نرخ های بهره کردیت کارت ها و نرخ بهره وام های اتومبیل افزایش یابد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد احتمال افزایش نرخ بهره وام مسکن در ایالات متحده طی ماه های آینده، بهنکاتی اشاره می کند.

به عنوان بخشی از برنامه انگیزشی و تأثیرگذار در دوران همه گیری بیماری، فدرال رزرو هر ماه 40 میلیارد دلار اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن خریداری کرده است. این امر باعث افزایش نقدینگی در بازار وام مسکن شده است. این امر به وام دهندگان اجازه داده است که نرخ بهره وام مسکن را کاهش دهند.

نرخ بهره وام مسکن بیش از یک سال است که بسیار پایین می باشد. ییمینگ ما (Yiming Ma)، استادیار امور مالی در دانشکده تجارت دانشگاه کلمبیا به شبکه CNBC گفت: “به محض این که فدرال رزرو سرعت خرید اوراق قرضه را کاهش دهد، نرخ بهره وام مسکن بلند مدت با نرخ ثابت افزایش خواهد یافت. حتی قبل از این که فدرال رزرو این کار را انجام دهد، ممکن است نرخ بهره وام مسکن افزایش پیدا کند. نرخ بهره وام مسکن از بازده اوراق بلند مدت قرضه پیروی می کند. پس از بیانیه فدرال رزرو در روز چهارشنبه، بازدهی اوراق قرضه بلند مدت شروع شد.

انجمن ملی مشاوران املاک و مستغلات (NAR) پیش بینی کرده است که نرخ بهره وام مسکن طی چند ماه آینده افزایش می یابد. آنها پیش بینی می کنند که وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت تا اواسط سال 2022 به طور متوسط به 3.5 درصد برسد.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.