آیا امسال قیمت مسکن در آمریکا کاهش خواهد یافت؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد پیش بینی کارشناسان در مورد وضعیت قیمت مسکن در آینده توضیحاتی را ارائه می دهد.

چه اتفاقی برای قیمت خانه خواهد افتاد؟

قیمت مسکن 121 ماه متوالی نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. بنا بر اظهار شرکت CoreLogic:

افزایش قیمت خانه در کل سال 2021 به طور متوسط 15 درصد بود، که نسبت به میانگین 6 درصدی کل سال 2020 افزایش یافته است.

چرا قیمت ها تا این حد بالا می روند؟ این امر به این دلیل است که تعداد خریداران خانه بیشتر از تعداد خانه های موجود فروشی می باشد. انتظار می رود که این عدم تعادل، فشار افزایشی بر قیمت مسکن را حفظ کند، زیرا خانه های فروشی یک کالای داغ برای بازار مسکن امروزی با موجودی کم هستند.

کارشناسان چه آینده ای را برای قیمت مسکن پیش بینی می کنند؟

کارشناسان می گویند بازار مسکن به دلیل عدم تعادل بین عرضه و تقاضا برای کاهش قیمت آماده نشده است. در آخرین پیشش بینی ها در مورد قیمت مسکن برای سال 2022، آنها خواستار افزایش مداوم قیمت مسکن در طول سال هستند ( به نمودار زیر توجه نمایید):

در حالی که کارشناسان افزایش متوسط قیمت را پیش بینی می کنند، پیش بینی های سال 2022 نشان می دهد که افزایش قیمت در طول سال جاری همچنان قوی خواهد بود. شرکت First American  اینگونه توضیح می دهد:

در حالی که انتظار می رود رشد قیمت مسکن نسبت به رشد آن در سال 2021 تعدیل شود، تقاضای قوی خریداران خانه در برابر موجودی کم خانه های فروشی، احتمالاً افزایش قیمت خانه را در سال آینده نیز حفظ خواهد کرد.

این برای شما چه معنایی دارد؟

بزرگترین نکته این است که هیچ یک از کارشناسان استهلاک را پیش بینی نمی کنند. اگر صاحب خانه ای هستید و به فروش آن فکر می کنید، افزایش قیمت مسکن در دو سال گذشته برای خانه شما عالی بوده است، اما این چیزی است که باید هنگام برنامه ریزی مراحل بعدی خود به آن توجه کنید. اگر پس از فروش خانه فعلی خود نیز قصد خرید خانه را دارید، نباید منتظر کاهش قیمت باشید. منتظر ماندن برای کاهش قیمت خانه در دراز مدت تنها هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت زیرا افزایش نرخ بهره وام مسکن و افزایش قیمت خانه بر خرید بعدی شما تأثیر می گذارد.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.