کاهش نرخ بهره وام مسکن آمریکا خبر خوبی را برای خریداران مسکن به همراه دارد.

طی چند هفته گذشته، میانگین نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت اعلام شده توسط شرکت Freddie Mac، نیم درصد کاهش داشت. این کاهش به دلیل نگرانی در مورد رکود بالقوه اقتصادی اتفاق افتاد. و از آنجایی که نرخ بهره وام مسکن در سال جاری به طرز چشمگیری افزایش یافته است، خریداران مسکن در سراسر ایالات متحده باید این کاهش را به عنوان یک خبر خوشایند ببینند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد کاهش نرخ بهره وام مسکن آمریکا و تأثیر آن بر قدرت خرید خریداران خانه، به نکاتی اشاره می کند.

شرکت Freddie Mac گزارش می دهد که میانگین نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت از میزان 5.81 درصد در دو هفته قبل، به 5.30 درصد کاهش یافته است (به نمودار زیر توجه کنید):

اما چرا این کاهش اخیر خبر خوبی برای خریداران مسکن است؟ همانطور که نادیا اوانجلو (Nadia Evangelou)، اقتصاددان ارشد و مدیر پیش بینی در انجمن ملی مشاوران املاک (NAR)، توضیح می دهد:

طبق اظهار شرکت Freddie Mac، نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت به شدت با 40 واحد کاهش به 5.3 درصد رسید… در نتیجه خرید خانه حدود 5 درصد مقرون به صرفه تر از یک هفته قبل است. این به معنای حدود 100 دلار باز پرداخت قسط وام مسکن در هر ماه است.

این به این دلیل است که وقتی نرخ ها افزایش می یابند (همانطور که در اکثر اوقات سال جاری اتفاق افتاده است)، بر میزان بازپرداخت ماهانه اقساط وام مسکن شما تأثیر می گذارد، که مستقیماً بر میزان هزینه ای که بتوانید به راحتی بپردازید تأثیر می گذارد.

در واقع کاهش نرخ بهره وام مسکن به معنای افزای قدرت خرید مسکن برای شما می باشد. نمودار زیر نشان می دهد که چگونه یک تفییر نیم درصدی یا حتی یک چهارم درصدی در نرخ بهره وام مسکن می تواند بر چرداخت اقساط ماهانه وام مسکن شما تأثیر بگذارد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.