آنچه فروشندگان خانه باید در بازار مسکن امروز آمریکا بدانند.

اگر به فروش خانه خود فکر می کنید، ممکن است در مورد کند شدن بازار مسکن در ماه های اخیر شنیده باشید. در حالی که بازار مسکن هنوز یک “بازار فروشندگان” است، اوج آشفتگی که در دو سال گذشته شاهد آن بودیم، برخی را سرد کرده است. اگر از خود می پرسید که آیا شانس خود را برای فروش خانه و نقل مکان از دست داده اید، خبر خوب این است که این طور نیست، خریداران با انگیزه هنوز وجود دارند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد وضعیت بازار مسکن برای فروشندگان خانه به نکاتی اشاره می کند.

اما شما باید قیمت خانه خود را با بازار امروز متناسب کنید. لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد در انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) می گوید:

خانه هایی که قیمت مناسبی دارند، خیلی سریع به فروش می رسند. اما خانه هایی که قیمت آنها خیلی بالاست، خریداران بالقوه را منصرف می کنند.

این یک واقعیت است که تقاضای خریدار خانه در چند ماه گذشته کاهش یافته است، زیرا نرخ بالای بهره وام مسکن باعث گرانتر شدن خرید خانه شده است. در نتیجه، جنگ های مزایده ای کمتر و رقابت بین خریداران خانه کمتر است (به تصویر زیر توجه نمایید):

اما فراموش نکنید این وضعیت در مقایسه با بازار داغی است که در دو سال گذشته شاهد آن بودیم. بر اساس آخرین شاخص اطمینان ارائه شده توسط NAR:

… 39 درصد از خانه هایی که بالاتر از قیمت فهرست فروخته می شوند، نسبت به 51 درصد در یک ماه قبل و 50 درصد در یک سال قبل، کاهش یافته است. در حالی که این سرعت کندتر از حتی یک ماه پیش است، خریداران جدی همچنان فعالانه در بازار هستند و خانه هایی با قیمت مناسب می خرند. در واقع، شاخص اطمینان همچنین نشان می دهد که خانه ها به طور متوسط تنها در 14 روز به فروش می رسند.

اگر قصد دارید خانه خود را بفروشید، مطمئن شوید که با نماینده خود برای قیمت گذاری آن برای بازار مسکن امروز همکاری می کنید. با کاهش تقاضای خریدار، مهم است که بدانیم این بازار مشابه سال گذشته نیست. حتی همان بازار چند ماه پیش هم نیست. اما هنوز هم “بازار فروشندگان” است.

اگر آماده برای فروش خانه خود هستید، از یک متخصص املاک و مستغلات مشاوره بگیرید. در برخی موارد، باید انتظارات خود را بر این اساس تنظیم کنید تا از پس بازاری که امروز در آن قرار دارید بر بیایید. سلما هپ (Selma Hepp)، سرپرست موقت،  معاون اقتصاددان ارشد CoreLogic، توضیح می دهد که چه اتفاقی مب افتد و این اتفاق هنگام فروش خانه به چه معناست:

نشانه های رکود گسترده تر در بازار مسکن مشهود است … این امر مطابق با انتظارات قبلی ما و با توجه به کاهش قابل توجه تقاضای خریدار به دلیل نرخ بالای بهره وام مسکن است … با این وجود، خریداران خانه همچنان علاقه مند هستند، که باعث رقابتی شدن بازار می شود، به ویژه برای خانه های جذاب که قیمت مناسبی دارند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.