در هنگام رکود اقتصادی چه اتفاقی برای مسکن می افتد؟

از زمانی که حباب مسکن در سال 2008 ترکید، کلمه رکود اقتصادی نسبت به گذشته احساس هیجانی قویتری را ایجاد کرد. و در حالی که بحث هایی در مورد این که آیا ما در حال حاضر به طور رسمی در حال رکود اقتصادی هستیم وجود دارد، خبر خوب این است که کارشناسان می گویند رکود اقتصادی امروز احتمالاً خفیف خواهد بود و اقتصاد به سرعت بهبود خواهد یافت.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد وضعیت مسکن در هنگام وقوع رکود اقتصادی توضیحاتی را ارائه می دهد.

همانطور که مدیر عامل شرکت KPMG در مورد چشم انداز سال 2022 می گوید:

مدیران عامل جهانی یک رکود اقتصادی خفیف و کوتاه را می بینند و در عین حال نسبت به اقتصاد جهانی در افق 3 ساله خوشبین هستند …

بیش از 8 نفر از 10 نفر رکود اقتصادی را در 12 ماه آینده پیش بینی می کنند و بیش از نیمی از آنها انتظار دارند که این رکود خفیف و کوتاه باشد.

برای افزودن به این احساسات، مسکن معمولاً یکی از اولین بخش هایی است که در طول رکود اقتصادی رشد می کند. همانطور که علی ولف (Ali Wolf)، اقتصاددان ارشد زوندا (Zonda) توضیح می دهد:

مسکن به طور سنتی یکی از اولین بخش هایی است که با تغییر وضعیت اقتصاد کند می شود، اما همچنین یکی از اولین بخش هایی است که دوباره رونق می گیرد.

بخشی از این بازگشت به آنچه که در طول رکود در طول تاریخ برای نرخ بهره وام مسکن رخ داده است، مرتبط می باشد. در اینجا نگاهی به نرخ های بهره وام مسکن در طول کندی های اقتصادی قبلی می اندازیم تا خیال شما را راحت کند.

نرخ بهره وام مسکن به طور معمول در طول رکود اقتصادی کاهش می یابد.

داده های تاریخی به ترسیم این تصویر کمک می کند که چگونه یک رکود اقتصادی می تواند بر هزینه تأمین مالی خانه تأثیر بگذارد. با نگاهی به رکود اقتصادی در آمریکا که به سال 1980 بر می گردد، نمودار زیر نشان می دهد که هر بار که اقتصاد کند می شود، نرخ بهره وام مسکن کاهش می یابد.

نشریه Fortune توضیح می دهد که نرخ بهره وام مسکن معمولاً در طول یک رکود اقتصادی کاهش می یابد:

طی پنج رکود اقتصادی گذشته، نرخ بهره وام مسکن به طور متوسط 1.8 درصد از اوج مشاهده شده در دوران رکود به پایین ترین سطح کاهش یافته است. و در بسیاری از موارد، آنها پس از این واقعیت به سقوط خود ادامه دادند، زیرا تغییر اوضاع حتی زمانی که رکود از نظر فنی به پایان رسیده است، زمان می برد.

در حالی که تاریخ همیشه خود را تکرار نمی کند، ما می توانیم از روندهایی که در گذشته اتفاق افتاده است درس بگیریم و آرامش پیدا کنیم. اگر به خرید یا فروش خانه فکر می کنید، می توانید با همکاری با یک متخصص املاک و مستغلات، بهترین تصمیم را بگیرید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.