قبل از این که منتظر نرخ 3 درصدی بهره وام مسکن باشید، دوباره فکر کنید.

سال گذشته، فدرال رزرو برای کاهش تورم اقدام کرد. در پاسخ به این تلاش ها، نرخ بهره وام مسکن به سرعت از پایین ترین رکوردی که در سال 2021 شاهد بودیم افزایش یافت و در اکتبر گذشته به بیش از 7 درصد رسید. در نتیجه به قدرت خرید خریداران امیدوار ضربه ای وارد شد و برخی تصمیم گرفتند که برنامه های خرید خود را متوقف کنند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد وضعیت رو به کاهش میزان نرخ بهره وام مسکن و آینده آن و ارتباط آن با تصمیم گیری برای خرید خانه، به نکاتی اشاره می کند.

امروز نرخ تورم در حال کاهش است. و در نتیجه، نرخ بهره وام مسکن به کمتر از اوج سال گذشته رسیده است. سام خاطر، اقتصاددان ارشد در شرکت فردی مک (FreddieMac)، می گوید:

در حالی که فعالیت بازار وام مسکن طی سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، فشارهای تورمی درحال کاهش است و باید منجر به کاهش نرخ بهره وام مسکن در سال 2023 شود.

اگر خریداری هستید که قصد بازگشت به به بازار مسکن را دارید، این خبر بالقوه بسیار خوبی است. هرگونه کاهش در نرخ بهره وام مسکن با کاهش بازپرداخت ماهانه مورد انتظار شما به افزایش قدرت خرید شما کمک می کند. این بدان معناست که نرخ پایین تر بهره وام مسکن که کارشناسان آنرا در سال جاری پیش بینی کرده اند، می تواند همان چیزی باشد که برای احیای مجدد اهداف خرید خانه به آن نیاز دارید.

در حالی که این امر، پنجره فرصتی را برای شما باز می کند، به یاد داشته باشید: نباید انتظار داشته باشید که نرخ بهره به پایین ترین حد خود مانند آنچه در سال 2021 دیدیم، کاهش یابد. کارشناسان موافقند که این محدوده ای نیست که خریداران خانه باید بر روی آن سرمایه گذاری کنند. گرگ مک براید (Greg McBride)، تحلیلگر ارشد مالی در Bankrate، توضیح می دهد:

من فکر می کنم که ما می توانیم از میزان کاهش نرخ بهره وام مسکن در سال جاری شگفت زده شویم. اما به این زودی ها به میزان 3 درصد بر نمی گردیم.

داشتن یک چشم انداز واقع بینانه برای آنچه امسال می توانید انتظار داشته باشید بسیار مهم است، و اینجاست که توصیه مشاوران متخصص املاک حیاتی است. ممکن است از تأثیری که حتی یک کاهش خفیف در نرخ بهره وام مسکن بر بودجه شما می گذارد، شگفت زده شوید. اگر اکنون آماده خرید خانه هستید، بازار امروز فرصتی برای دریافت نرخ بهره وام مسکن مقرون به صرفه تر، یافتن خانه رویایی خود و مواجهه با رقابت کمتری از سوی خریداران دیگر را به شما ارائه می دهد.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.